Kayıp Gül

Serdar Özkan

Kayıp Gül İletileri

Kayıp Gül iletilerini, Kayıp Gül okur görüşlerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Haklısın. Çeşmeden akan suyla bilincini arındıramazsın, bu doğru. Ama bir sembol. Şimdilik sessiz ama, küçümsemezsen ileride seninle konuşur. Başka bir deyişle, kalbine düşürülen bir iz. Şu anda silik belki, ama zamanı gelince belirginleşecek. Belki bildiklerinin artık hiçbir işe yaramadığını keşfettiğin günde olur bu. Belki de yaşamın bir merdivene benzediğini ve yukarı çıkmayı sürdürmek için geride bıraktığın basamaklara, artık dönememen gerektiğini fark ettiğinde.
Kayıp Gül
Kayıp Gül
Serdar Özkan
Serdar Özkan
Reklam
Her zaman senden daha iyi vasıflara sahip olan biri çıkar.Ama senin gibi biri daha yok. Bilirsin herkesin parmak izinin farklıdır.
Kayıp Gül
Kayıp Gül
En sevdiğin kitaptan bi söz bırak
Görmek için sadece gözlerimi kullansaydım, kaybolurdum karanlık dünyanızda.” (38)
Kayıp Gül
Kayıp Gül
İlk olarak daha lise yıllarında okuduğum bir kitaptı “
Kayıp Gül
Kayıp Gül
”. Çok beğendiğim kitaplar arasında ikinci sırayı vermiştim ona. Kitabı daha sonra okuması için sıra arkadaşıma vermiştim o kitap bana hiç gelmedi 😅. Bir iki gündür bu kitabı arıyordum kitapçılarda tekrar kitaplığımda yer vermek için. Öyle bir kitapçıda buldum ki çok şaşırdım. Kuytu bir köşede streç filmle sarılmış kirli bir şekilde duruyordu. Kitapçıya girdim ve “Bunu almak istiyorum.” dedim. Satan adam “Abi bak ikinci el bir kitap satmadan uyarayım seni bayağıdırda rafta, sonra eski püskü deyip getirme bana almam.” diye sürekli uyardı beni. Her neyse aldım adamdan. Kitabın kapağını silip bir kaç sayfa okuduktan sonra içinden, kağıt havluya yazılmış bir not düştü. Okudum. Özel bir nottu bu. Yazan kime yazmış bilmiyorum ama ince bir ruhu varmış, yazılanın yerinde olmak isterdim. İçimden bir ses “karıştır o sayfaları başka bir şeyler var mı bak!” diyordu. Öyle de yaptım ve her 20-25 sayfa da bir not daha gördüm. Bazı sayfaların da altı çizilmiş ki bundan esinlenerek sevdiceği kimse ona bir şiir bile yazmış. Ama en son notu çok üzüntülüydü. Ya platonik bir aşktı, itiraf etti ve reddedildi (ki ben böyle olmasını umut ediyorum, öyle olmalı ya) ya da terk edildi, bilmiyorum. Bu kitabın benden önceki sahibi bir kız, bu çok belli. Ancak beyler, böyle kızları üzmeyelim ya da dahada mı iyisi kızları üzmeyelim. Çok narinler ve çok sevgi dolular. Neden mi böyle diyorum: Onlar bizim bir sevgimizin dönüşünü en az 10 katıyla yansıtırken.
“Düşler gerçekleşecek olanın mayasıdır.”
Kayıp Gül
Kayıp Gül
Reklam
Aldı beni bir gülme
Kayıp Gül
Kayıp Gül
nasıl Uluslararası Bestseller olur diye düşünürken, minik bir araştırma sonucu... google.com/amp/s/www.hurri...
İmkansızı gerçekleştiren mucizeler değil, sürekliliktir.
Kayıp Gül
Kayıp Gül
30 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.