Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp Simyacı, Küçük Prens ve Martı'yı Sevenlere

7,8/10  (102 Oy) · 
488 okunma  · 
93 beğeni  · 
2.332 gösterim
50'yi aşkın ülkede 44 dilde okunan
Türk romancı Serdar Özkan'ın kaleminden...

Kalbinizin içinde mucizevî bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
Kalbinizin içindeki odalarda Kayıp Gül'ünüzü,
Ölümsüzleri, Ruhu ve Sevgi'yi aramaya?
Hazırsanız, keyifli okumalar.
Kanada'dan Japonya'ya, Brezilya'dan Çin'e
dünyanın dört bir yanında okurların büyük beğenisini kazanan
Kayıp Gül, Türkiye'de 84 hafta Çok Satanlar
listelerinde kaldı, 2010 yılının en çok okunan romanı oldu.
Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp
dünyanın en çok dile çevrilmiş romanları arasında yer alan
Kayıp Gül'den esinlenilmiş, yüreğinizi ısıtacak yeni bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054560349
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Portakül 
30 May 09:00 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

Kayıp Gül'ü okuduktan sonra bu kitap gerçekten bir hayal kırıklığı oldu benim için. Belki ikinci değil de birinci kitap olsa bu kadar kötü gelmezdi.

CANAN 
19 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Aslında başta küçük çocuklara ait bir öykü gibi geldi. Bitirdikten sonra üzerine düşünüce herkese hitap ettiği apaçık belli oluyor. Bütün kötülükler iyilikler güzellikler çirkinlikler kalbimizin içinde

Çok masalsı...
Serdar Özkan'ın o "Dünyaca Ünlü,Çok Beğenilen(!)" ilk romanı Kayıp Gül'ü okuduktan sonra yaptığım yorumda; başarısının kaynağı reklam demiştim.Bu kitabında da aynı yorumu yapabilirim.
Okuduğum iki kitapta da değindiği konu aşağı yukarı aynı.İlkinde,asıl benliğini kaybetmiş Diana'nın kendini (Mary) bulması;bu kitapta da asıl benliğini bencilliği ile hapsetmiş çocuk Diana'nın bencilliği ile yüzleşerek benliğini (Mary) kurtarması konu edilmiş.Evet belki biraz kafakarıştırıcı oldu ama kısaca böyle :-)
Kitapta alıntı yapılabilecek,öğüt verici birçok yer var.Özellikle şu "Bay Cömertlik,Bayan Düş..." gibi ölümsüzlerle tanışma fasılları.Ancak en beğendiğim yer "Bay Nokta" ile tanışma bölümü.Alıntı için çok uzun olduğundan paylaşım yapamıyorum.
Ya aslında yazarın anlatmak istediği,vermek istediği şey gayet güzel.Ancak bunu anlatış tarzı çok basit,çok yavan.İncelemenin başında da söylediğim gibi özellikle bu kitap,çok masalsı.Çocuk kitabı okuyor gibi hissettim kendimi.Fikir çok güzel ama ne bileyim anlatım hoşuma gitmedi.Ama bu hikâye güzel bir film olabilir,Narnia Günlükleri tarzında bir şey.
Son söz olarak,ilk kitabın incelemesinde Serdar Özkan'ı okumaya devam ederim çünkü konuları ilgim dahilinde demiştim.Kararımı değiştiriyorum.Evet konuları ilgim dahilinde ancak, anlatım tarzından dolayı bundan sonra çok büyük bir öneri olmadıkça Serdar Özkan okumam.

MELİKE GÜL ÖZKAPLAN 
06 May 22:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sizce kim en büyük hayalinden bir kaplumbağa için vazgeçer hele ki bencil biriyse? Ben söyleyeyim sadece çocuk ve çocuk bir kalbi olanlar dahası da gerekli değil zaten bize çok güzel bir kitap :) tabi ben tam bir Serdar Özkan hayranıyım omunda etkisi olabilir:))

aslı ergün 
22 Haz 14:31 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

sevgiyi tattım ölümsüz olsaydınız kalbinizi kime adardınız?
yada kime sevgilim derdiniz ?
sevgin için gururunu geçer misin?
kalbinizin birine verdiğinizde iki kalp bir anda atıyorsa gerçek aşk ölümsüz aşkta
yaşıyarak bitmeyen hayal edip bu yola devam etmeyi öğrendim zorda olsa sensiz olsamda sevdiğini biliyorum

Emre Şeyda 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

İlk kitap kadar başarılı olduğunu söylebilirim ki ilk kitabı da aslında pek te beğenmemiş ama bir şekilde de bağlanmıştım. Kayıp Gül'ün nasıl bu kadar çok okunduğunu anlayamamakla birlikte iyi bir reklam ve pazarlama ile okundurtulduğunu düşünüyorum. Bunun neticesinde de yurtdışında da çok fazla okunmuş olabileceği ihtimali aklıma geliyor.

Kişisel gelişim romanı da diyebileceğimiz ama aslında kişisel gelişimden ziyade kendini bulma tarzında olan romanlara çok benzediğini söyleyebilirim. Martı, simyacı, ferrarisini satan bilge ve türevleri gibi yazılan kitap aslında pek te ülkemizde yazılmayan bir tür. Bu açıdan bakıldığında büyük bir eksikliği dolurması ve kullanılan dilin gerçek anlamda akıcı olması sebebiyle tarafımca da okunması hatta yetmeyerek üçüncü ve dördüncü kitaplarında alınarak rafta okunma sırasında bekletilmesi serinin başarısını da gösterir.

Bu kitapta bulunan sevgi teması ve tekrardan karşımıza çıkan güller ile birlikte baş karakterimiz olan küçük Diana ile birlikte aslında çok ta fantastik bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuk sırasında yaşanılanlar kendimizde de esintiler bırakıyor ve çoğu zaman da kendimizi buluyoruz. Kendimizle yüzleşme fırsatını da bir şekilde sunan roman bunların haricinde oldukça eğlenceli de diyebilirim. Şimdi üçüncü ve dördüncü kitapları okuma sırası diyerek sizleri Kayıp Gül 2 ile başbaşa bırakıyor iyi okumalar diliyorum.

senem reis 
 11 Mar 16:13 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Hepimizin içinde Diana 'nın yaşadığı gibi bir büyülü dünya var. Kalbimizi keşfe çıktığımız sevgiden asla vazgeçmememiz gerektiğini hissettiğimiz mistik bir kitap. Sadece konu fazlaca uzatılarak anlatılmış

Özlem Sarı 
21 Eki 2013 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

ilk kitap güzeldi,fakat bu kitap bana sıkıcı geldi sonlara doğru bıraktım ama tamamlamayı düşünüyorum bir ara.

Kitaptan 21 Alıntı

özge üğdül 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Evrende küçücük bir noktasın,ama bütün evren ve daha fazlası o noktanın içinde.

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar ÖzkanKayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan
Emire Nişli 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Oysa insanların çoğu, yeni ilişkilere eski bağlarla geliyorlardı. Geçmişten taşıdıkları ister güvensizlik, ister anlaşılmamak, isterse de çevrelerine ördükleri savunma duvarları olsun, her bağ yeni ilişkiyi özgürce yaşamalarını engelliyordu. Daha önceki ilişkilerimizde haksızlığa uğradıkları konusunda belki haklıydılar ama, haksızlık edenin karşı taraf değil de, bir türlü bırakamadıkları “geçmişleri” olduğunu göremiyorlardı.
İşte farklı kayalarda, ayrı ayrı kendine yetebilmeyi gerçekleştirebilmiş bu iki martı, birbirleri için “geçmiş”teki yerlerini terk edebilmiş, sıfır seviyesine inerek benlik bağlarından arınmış, böylece “bir” olarak göğe doğru yükselebilmişlerdi.

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar ÖzkanKayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan
Emire Nişli 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

...Gerçek huzur zorluk ve sıkıntı yaşamamak değildir; bilakis, gerçek huzur asil bir amaç uğruna zorluk ve sıkıntılara göğüs germektir.

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar ÖzkanKayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan
Alev 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Başkasına yapabileceğimiz en kolay ve en anlamlı ikram gülümsemektir.

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan (Sayfa 188)Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan (Sayfa 188)
Emire Nişli 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İkiz kardeşim Bay Gerçeklik ve ben birbirlerine ahşap bir köprüyle bağlı iki ayrı adada yaşarız demişti Bayan Düş. 'Ne zaman birbirimizi özlesek birbirimize doğru koşmaya başlarız. Ve çok geçmeden adalarımızı birbirine bağlayan o köprünün ortasında bir yerde, birbirimize kavuşur, sarılıp bir oluruz. İşte o sarılma anlarındadır ki yeryüzündeki bütün düşler gerçek olur...

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar ÖzkanKayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan
Emire Nişli 
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Diana aptal bir kız çünkü kalbinin sesini dinledi. Diana aptal bir kız çünkü kalbinden bir ses geldiğini düşündü... Kalbin ağzı mı var ki ses çıkarsın? Ya da içinde konuşacak biri mi var? Kalp konuşmaz, kan pompalar; bunu aklı olan ya da birazcık fen bilgisi olan herkes bilir. Kalbin içinde kas vardır, damar vardır, kan vardır, başka da bir şey yok!
...Artık sen de anladın Diana'nın ne kadar aptal bir kız olduğunu. Kalbinden bir ses geldiğini zannetti diye, hayatının fırsatını kaçıran aptal değildir de nedir?

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar ÖzkanKayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan

Hiç kimseyi yargılamam. Çünkü bilirim ki çoğu zaman, yargılayan, yargılanmayı en çok hak edendir aslında...

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar ÖzkanKayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan
Alev 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bütün güzelliklerin samimi dostluklar ile elde edildiğine inanırım. Çünkü dostluk Sevgi'nin konaklama yeridir.

Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan (Sayfa 183)Kayıp Gül 2: Ölümsüz Kalp, Serdar Özkan (Sayfa 183)
3 /