Kayıp Gül - Ekim Yağmurları

8,0/10  (65 Oy) · 
277 okunma  · 
55 beğeni  · 
2.097 gösterim
65'i aşkın ülkede 44 dilde okunan Türk romancı Serdar Özkan'ın yeni kitabı Kayıp Gül "Ekim Yağmurları" hayata, kendinize ve AŞK'a bakışınızı değiştirecek.

Kitapları, Penguin (ABD), Random House (İngiltere), Hachette, Bertelsmann, RCS Libri gibi, dünyanın en seçkin ve prestijli yayınevleri tarafından yayınlanan Serdar Özkan'ın yeni romanı yüreğinizi ısıtacak.

"Daha ilk kitabının bütün dünyada Simyacı, Küçük Prens ve Martı gibi klasiklerle kıyaslanması bir romancı için sık rastlanan bir durum değil."
-Deccan Herald, Hindistan-

"Bu romanın bizi birleştirmeye gücü var."
-TVA Televizyonu, Kanada-

"Serdar Özkan ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Antoine de Saint-Exupéry ile birlikte anılıyor."
-Corriere della Sera, İtalya-

"Türklerin Küçük Prens'i tüm dünyayı büyülüyor."
-Helsinki Sanomat, Finlandiya-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9786051421216
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aleyna 
08 Nis 10:12 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Kayıp Gül serisinin üçüncü kitabı. Beni ne yazık ki ilk kitap kadar etkileyemedi. Yazar üç kitap boyunca çok fazla tekrara düşmüş bu yüzden biraz sıkıcı yanları vardı. Ama vermek istediği mesaj çok güzel ve bunu akıcı bir dille aktarıyor. Kolay okunan bir seriydi.

kayıp gül, serdar özkanın çıkış kitabıydı, bestsellerde yer aldı, severek okudum. güzel bir kitapdı, evet evet güzeldi öyle hatırlıyorum, konusu neydi yav :)

Esma Ünal 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güllerle bir arayış. Bu arayış boş bir arayışta değil oysa sevgiyi, merhameti, mutluluğu, iyiliği arayış peki bu arayış ne buluyor tabiki Tanrıyı beyaz güle göre ise Allah'ı çünkü o heryerde kalbimizde en derin yerde. Tasavvuf anlayışına farklı bir tat katan yazar anlaşılır, sade bir dille anlatmış okumaya değer doğrusu...

MerveDemir 
17 Oca 19:44 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitapla ilgili bazı önyargılarım vardı lakin okuduktan sonra gerçekten sevdim.Serdar Özkan'ın okuduğum ilk kitabıydı, keyifle okudum. 'Kişi kendini bulmak için önce kaybetmeli' düşüncesine daldım zaman zaman. Tavsiye ederim iyi okumalar.

kitap kokusu 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

serdar özkan kitaplarını daha çok kendini geliştirme ve egoyu yok etme amacıyla yazmış.daha çok felsefi sözler içeriyor felsefeyi seviyorsanız

ihtiyar 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

29 dile çevrilmiş, 40 ülkede satışa çıkmış bir roman bilgisi doğru ise ya ben kitaptan anlamıyorum ya da diğerleri....bundan daha güzel kitaplar okudum ki Türkçeden başka dile çeviri yapılmamıştır. Kolay okunuyor belki sebep budur.

Canan B. 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yazarın bu kitaptaki anlatış tarzını seviyorum.

Melike AKAY 
 24 Mar 00:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ve biz kalbimize sadece kendi benliğimizi ve kendi benliğimizin tutkularını yerleştirdiğimiz zaman, Tanrı o eve girmez. Çünkü Tanrı temizdir, güzeldir ve ancak güzel, temiz bir yerde konaklar. Onun için kalbimizi sürekli temiz tutmamız lazım. 'Temiz kalp' diye bir şey yoktur, 'temiz tutulan kalp' vardır. Bize bakın, gövdelerimizin temiz kalması için düzenli olarak sulanmamız gerekiyor. Insanlar da aynı değil mi? Bedenlerinin temiz kalması için düzenli olarak yıkanıyorlar. İşte kalp de böyledir. Sürekli temizlenmesi gerekir. Hatta kalpler bedenlerden daha sık,daha çabuk kirlenir. Kalbi kirleten şey benliktir, egodur. Kendi benliğimizi ve ondan gelenleri kalbimize koyduğumuz zaman, kalbimiz kirleniyor. Ve onu temizleyen tek şey vardır. O da sevgi.
Yeryüzündeki bütün güzel duyguları almış bu hikayeye koymuş ve okurlara sunmuş Serdar Özkan. Her bir cümlenin altını çizecek kadar muhteşem bir kitap!

Nur-AL 
24 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap tek kelimeyle HARIKA! Sevginin, mutlulugun, sevkatin ve huzurun kaynagini uzaklarda aramamak gerektigini farkli bir sekilde anlatarak insani kendi icine cekiyor kitap adeta.. Öykü öyle bir yazilmiski, insan etkisi altinda kaliyor. Yaradilisimiza anlam katan ne varsa kaynagina...özüne inmenin kilavuzlugunu yapiyor adeta bu öykü.. Mutlaka okunmasi gereken bir kitap.

Duygu Burçak 
03 Ara 2014 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bu kitap nasıl Dünya tarafından beğenilir anlamıyorum gerçekten. Anlatım ve dil o kadar basitken böyle bir kitap nasıl ve neden bu kadar çok satar?

2 /

Kitaptan 28 Alıntı

Dünyanın beğenilme arzusu üzerine döndüğünü anladığım gün kendime sormuştum:
Neden? Neden bu kadar çok istiyoruz bunu?

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar ÖzkanKayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan
Ebrar Nur 
27 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatı çözebilecek olsaydım, işte bunu bilmek isterdim, mutluluğun sırrını. Ama anlık, gelip geçen, güneş karşısında kar tanesi gibi eriyip giden mutlulukların değil, gerçek mutluluğun sırrını bilmek isterdim. Gece gündüz bütün insanlık olarak aradığımız, var olduğunu içten içe sezdiğimiz ama bir türlü bulamadığımız mutluluğun.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar ÖzkanKayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan
Ebrar Nur 
27 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevmemiz. Sevmemiz gerekiyordu. Çünkü bir damla diğer damlalara 'okyanus için' duyduğu sevgiyle okyanus olabilirdi ancak.
Peki diğer damlaların özü, bizim özümüzle aynıyken, sevmek neden bu kadar zor oluyordu ki? Özümüz birken, birbirimizi neden çekemiyor, neden küçümsüyor, neden birbirimize düşman oluyorduk?

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar ÖzkanKayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan
Aleyna 
05 Nis 18:33 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Dıştaki hiçbir şeyin kalıcı olmaması, Tanrı'nın bize büyük bir hediyesi aslında. Güllerin solması, gençlerin yaşlanması, güçlünün zayıflaması, annelerin, babaların ölmesi... Tanrı dıştaki her şeyin bir gün gitmesini sağlayarak, bizi, içimize bakmaya, değer verdiğimiz, arzuladığımız şeylerin, dış dünyadaki gölgelerini değil, içimizdeki asıllarını bulmaya zorluyor. Örneğin mutluluk. Mutluluğun dışımızdaki gölgelerini değil, içimizdeki aslını bulmamızı istiyor ki, mutluluğumuz gerçek ve kalıcı olsun.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 53 - Artemis Yayınları)Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 53 - Artemis Yayınları)

Kalbi kirleten şey benliktir, egodur. Kendi benliğimizi ve ondan gelen şeyleri kalbimize koyduğumuz zaman kalbimiz kirleniyor. Ve onu temizleyen tek şey vardır, o da sevgi.
Çünkü bir şey en çabuk zıddıyla giderilir. Örneğin siyah rengi açmanın en hızlı yolu içine beyaz katmaktır. İşte aynı şekilde, egonun, ben'in karanlığını gidermenin yolu da içine ben'in zıddını, yani sen katmaktır. Sevmek ise sen demenin en güçlü şeklidir.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar ÖzkanKayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan
MerveDemir 
 11 Oca 00:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Aslında tek ihtiyaç duyduğum ve aradığım şeyin sevilmek olduğunu fark etmiştim. Geriye kalan her şey ise onun bir türeviydi sadece.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Artemis)Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Artemis)

Ne kadar zormus, bir seye inanmak, deger vermek, ama baska sekilde yasamak. bir seyi sevmek, saygi duymak, ama o sevgiye, saygiya ihanet eder sekilde davranmak. dogruyu bilmek, ama bile bile yanlisi secmek.....

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar ÖzkanKayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan
MerveDemir 
11 Oca 00:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hep onun yüzünden. Hep benliğimiz yüzünden. Kendimizi okyanustan ve diğer damlalardan ayrı sanmak yüzünden. İşte bu yüzden sevmemiz gerekiyordu.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Artemis)Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Artemis)
3 /