Kayıp Hikayenin İzinde Sherlock Holmes Dörtlerin İmzası

8,6/10  (18 Oy) · 
72 okunma  · 
13 beğeni  · 
714 gösterim
Dünyaca ünlü hayali dedektifin heyecan dolu yeni macerası, bu kez babası esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Mary Morstan'ın açıklanması güç öyküsünü çözmesi için Sherlock Holmes'dan yardım istemesiyle başlar. Akıllara durgunluk veren olay örgüsünün derinlerine indikçe hırsın ve entrikanın yol açtığı bir cinayetle karşı karşıya kalan Sherlock Holmes ve yardımcısı Doktor Watson, kendilerini büyük bir hazinenin etrafında düğümlenen gizemli bir olayın içinde bulurlar...

En ufak detayı bile gözden kaçırmadan sonuca ulaşmaya çalışan Holmes, kıvrak zekâsıyla okurlarını bir kez daha şaşırtarakyeni bir başarıya adını yazıyor.

Her biri ayrı bir maceradan oluşan 4 kitaplık serinin "ikinci" romanı Dörtlerin İmzası, Sherlock Holmes hayranlarını merakın hiç eksik olmadığı yeni bir heyecana davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786053481287
 • Orijinal Adı:
  The Sign Of Four
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
 22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın hayat verdiği karakter olan, Sherlock Holmes karakterine bir kez daha hayran kaldım Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası romanını yazarın yaratıcı ilhamı sayesinde. Kitabın kurgusunu çok etkileyici ve sürükleyici bulduğumu söyleyebilirim. Kısa sürede, göz açıp kapayıncaya kadar başlayıp bitecek bir roman. Kitabı yoğun merak duygum dolayısıyla hemen bitirmek ve bitirmemek arasında kaldım. Fakat merakım, heyecanım üstün geldi ve kısa sürede bitirdim. Aslında bu kadar merak uyandıran, etkileyici, profesyonelce işlenmiş romanı keyfini çıkararak okumayı başarmak isterdim, ne yazık ki, beni heyecan yumağına saran romanları pek ağırdan almayı sevmiyorum daha doğrusu aheste aheste okumayı beceremiyorum. Okumayanlar varsa tavsiye ederim. Yazara ve Martı Yayınına sonsuz teşekkürler...

elif bingül 
29 Nis 14:55 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Okuduğum Sherlock Holmes kitapları hep kısa kısa hikayelerden oluşuyordu. Bu kitabında ise kısa kısa bölümlerden oluşan tek bir hikaye anlatılıyordu. Holmes kitaplarında en sevdiğim şey,minicik bir detaydan kocaman bilgilerin çıkmasıdır ama ne yazık ki bu sefer pek yoktu detaylar. Bu benim için hayal kırıklığı olsa da anlatılan olayın akıcılığı ve ilginçliği -ki her seferinde böyle ilginç bir olayı nasıl üretiyor o beyin şaşırmışımdır- yazarın dehasını ve kurgulama başarısını yine zirvede tutmuş. Agra hazinesini görmek isterdim. Bir de Watson'a iki çift sözüm var:" A be evladım, illa başına ağrı sırtına yük mü lazım?" Neden miydi bu söz? Okuyunca anlarsınız.
Kitapla kalın.

Kitaptan 4 Alıntı