Kayıp Hikayenin İzinde Sherlock Holmes Dörtlerin İmzası

8,1/10  (25 Oy) · 
84 okunma  · 
19 beğeni  · 
749 gösterim
Dünyaca ünlü hayali dedektifin heyecan dolu yeni macerası, bu kez babası esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Mary Morstan'ın açıklanması güç öyküsünü çözmesi için Sherlock Holmes'dan yardım istemesiyle başlar. Akıllara durgunluk veren olay örgüsünün derinlerine indikçe hırsın ve entrikanın yol açtığı bir cinayetle karşı karşıya kalan Sherlock Holmes ve yardımcısı Doktor Watson, kendilerini büyük bir hazinenin etrafında düğümlenen gizemli bir olayın içinde bulurlar...

En ufak detayı bile gözden kaçırmadan sonuca ulaşmaya çalışan Holmes, kıvrak zekâsıyla okurlarını bir kez daha şaşırtarakyeni bir başarıya adını yazıyor.

Her biri ayrı bir maceradan oluşan 4 kitaplık serinin "ikinci" romanı Dörtlerin İmzası, Sherlock Holmes hayranlarını merakın hiç eksik olmadığı yeni bir heyecana davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786053481287
 • Orijinal Adı:
  The Sign Of Four
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
 22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın hayat verdiği karakter olan, Sherlock Holmes karakterine bir kez daha hayran kaldım Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası romanını yazarın yaratıcı ilhamı sayesinde. Kitabın kurgusunu çok etkileyici ve sürükleyici bulduğumu söyleyebilirim. Kısa sürede, göz açıp kapayıncaya kadar başlayıp bitecek bir roman. Kitabı yoğun merak duygum dolayısıyla hemen bitirmek ve bitirmemek arasında kaldım. Fakat merakım, heyecanım üstün geldi ve kısa sürede bitirdim. Aslında bu kadar merak uyandıran, etkileyici, profesyonelce işlenmiş romanı keyfini çıkararak okumayı başarmak isterdim, ne yazık ki, beni heyecan yumağına saran romanları pek ağırdan almayı sevmiyorum daha doğrusu aheste aheste okumayı beceremiyorum. Okumayanlar varsa tavsiye ederim. Yazara ve Martı Yayınına sonsuz teşekkürler...

Sadık Kocak 
09 Haz 16:42 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitaplarla ilgili temel sorunum sanırım yavaş yavaş okumamak. Bu kitaba da dün gece başladım ve bugün gene bitti. Kendimi ne kadar yavaşlatsam da olmuyor hemen bitiyor. Biraz da Polisiye-Dedektiflik serisi hayranlığımın bunda payı olabilir tabi. :)))
Seri çok güzel gibime geliyor. Şunu belirtmek gerek : Kitabın kurgusu ve final bölümünde anlatılanlar resmen insanın aklını başından alıyor. Kişilerin de saçma romanlar gibi çok kalabalık ve karışık olmaması bu seriyi polisiye bir roman için oldukça ön plana çıkartıyor.
Daha şimdiden serinin 2 kitabı kaldı çabuk bitiyor diye üzülme moduna da girdiğim için kitaba ne kadar övgü dizsem azdır. Hepinize keyifli okumalar, hayırlı ramazanlar diliyorum.

elif bingül 
29 Nis 14:55 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Okuduğum Sherlock Holmes kitapları hep kısa kısa hikayelerden oluşuyordu. Bu kitabında ise kısa kısa bölümlerden oluşan tek bir hikaye anlatılıyordu. Holmes kitaplarında en sevdiğim şey,minicik bir detaydan kocaman bilgilerin çıkmasıdır ama ne yazık ki bu sefer pek yoktu detaylar. Bu benim için hayal kırıklığı olsa da anlatılan olayın akıcılığı ve ilginçliği -ki her seferinde böyle ilginç bir olayı nasıl üretiyor o beyin şaşırmışımdır- yazarın dehasını ve kurgulama başarısını yine zirvede tutmuş. Agra hazinesini görmek isterdim. Bir de Watson'a iki çift sözüm var:" A be evladım, illa başına ağrı sırtına yük mü lazım?" Neden miydi bu söz? Okuyunca anlarsınız.
Kitapla kalın.

Cahil Okur 
03 Tem 23:20 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Dörtlerin İmzası alt başlığı ile yayınlanan kitapta bir hazineden ve sonrasında bu hazinenin peşine düşen ortaklardan bahsedilmekte. Sherlock her zaman olduğu gibi yine olayları keskin zekasıyla çözerken, sizlere keyiflice kitabı okumak kalıyor. Benim oldukça beğendiğim ve okuduğum için mutlu olduğum eserlerden birisi oldu Kayıp Hikayenin İzinde kitabı. Ayrıntılı İncelemem: http://cahilokur.blogspot.com.tr/...ikayenin-izinde.html adresinde

Mehmet Demirci 
07 Tem 12:04 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitabın son üçte birlik kısmında olay öörgüsü tamamiyle değişip beni Sherlock Holmes romanlarına adeta aşık etti. Son kısımlar da elimden bırakmadan yaklaşık 100 sayfa ya yakin ookumuşumdur herhalde. Kendi kütüphanemde yer verdiğim, herkese önerebileceğim bir eser. :)

Kitaptan 8 Alıntı

Ömer Faruk DİŞARI 
28 May 13:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Goethe ne demiş?
"Wir sind gewohnt dass die Menschen verhöhnen was sie nicht verstehen."
*İnsanlar anlamadıkları şeylerle alay ederler.

Kayıp Hikayenin İzinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 81 - Martı)Kayıp Hikayenin İzinde, Arthur Conan Doyle (Sayfa 81 - Martı)

Bütün insanlık gibi onlar da önce bir karanlıktan aydınlığa çıkıyorlar, ama çok geçmeden, ait oldukları o karanlığa geri dönüyorlardı.

Kayıp Hikayenin İzinde, Arthur Conan DoyleKayıp Hikayenin İzinde, Arthur Conan Doyle
elif bingül 
27 Nis 22:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Hayat, en küçük bir halkası bilindiği takdirde doğası anlaşılabilen büyük bir zincirdir.

Kayıp Hikayenin İzinde, Arthur Conan DoyleKayıp Hikayenin İzinde, Arthur Conan Doyle