Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası Sherlock Holmes

8,2/10  (32 Oy) · 
107 okunma  · 
26 beğeni  · 
905 gösterim
Dünyaca ünlü hayali dedektifin heyecan dolu yeni macerası, bu kez babası esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Mary Morstan'ın açıklanması güç öyküsünü çözmesi için Sherlock Holmes'dan yardım istemesiyle başlar. Akıllara durgunluk veren olay örgüsünün derinlerine indikçe hırsın ve entrikanın yol açtığı bir cinayetle karşı karşıya kalan Sherlock Holmes ve yardımcısı Doktor Watson, kendilerini büyük bir hazinenin etrafında düğümlenen gizemli bir olayın içinde bulurlar...

En ufak detayı bile gözden kaçırmadan sonuca ulaşmaya çalışan Holmes, kıvrak zekâsıyla okurlarını bir kez daha şaşırtarakyeni bir başarıya adını yazıyor.

Her biri ayrı bir maceradan oluşan 4 kitaplık serinin "ikinci" romanı Dörtlerin İmzası, Sherlock Holmes hayranlarını merakın hiç eksik olmadığı yeni bir heyecana davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786053481287
 • Orijinal Adı:
  The Sign Of Four
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
 22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın hayat verdiği karakter olan, Sherlock Holmes karakterine bir kez daha hayran kaldım Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası romanını yazarın yaratıcı ilhamı sayesinde. Kitabın kurgusunu çok etkileyici ve sürükleyici bulduğumu söyleyebilirim. Kısa sürede, göz açıp kapayıncaya kadar başlayıp bitecek bir roman. Kitabı yoğun merak duygum dolayısıyla hemen bitirmek ve bitirmemek arasında kaldım. Fakat merakım, heyecanım üstün geldi ve kısa sürede bitirdim. Aslında bu kadar merak uyandıran, etkileyici, profesyonelce işlenmiş romanı keyfini çıkararak okumayı başarmak isterdim, ne yazık ki, beni heyecan yumağına saran romanları pek ağırdan almayı sevmiyorum daha doğrusu aheste aheste okumayı beceremiyorum. Okumayanlar varsa tavsiye ederim. Yazara ve Martı Yayınına sonsuz teşekkürler...

Merve 
01 Eyl 14:38 · Kitabı okudu · 1 günde

Birinci kitaba göre çok daha başarılı bir kurgusu vardı bana göre. Fakat anlamadığım bir şekilde iki kitabı okurkende sürekli dalıp gidiyorum. 50. sayfaya gelmişim ama o zamana kadar ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Diğer okuduğum hiçbir kitapta olmazken bu seride neden böyle bir sorun var anlayamıyorum.

KitapKokanAdam 
29 Ağu 23:58 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

Yine kafa açıcı bir Arthur Conan Doyle kitabı.. Ve kahramanımız Sherlock Holmes'un muazzam akıl yürütme ve gözlem teknikleri ile muamma bir olayı kolaylıkla aydınlatışı.. Okunmaya değer..

Sadık Kocak 
09 Haz 16:42 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitaplarla ilgili temel sorunum sanırım yavaş yavaş okumamak. Bu kitaba da dün gece başladım ve bugün gene bitti. Kendimi ne kadar yavaşlatsam da olmuyor hemen bitiyor. Biraz da Polisiye-Dedektiflik serisi hayranlığımın bunda payı olabilir tabi. :)))
Seri çok güzel gibime geliyor. Şunu belirtmek gerek : Kitabın kurgusu ve final bölümünde anlatılanlar resmen insanın aklını başından alıyor. Kişilerin de saçma romanlar gibi çok kalabalık ve karışık olmaması bu seriyi polisiye bir roman için oldukça ön plana çıkartıyor.
Daha şimdiden serinin 2 kitabı kaldı çabuk bitiyor diye üzülme moduna da girdiğim için kitaba ne kadar övgü dizsem azdır. Hepinize keyifli okumalar, hayırlı ramazanlar diliyorum.

elif bingül 
29 Nis 14:55 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Okuduğum Sherlock Holmes kitapları hep kısa kısa hikayelerden oluşuyordu. Bu kitabında ise kısa kısa bölümlerden oluşan tek bir hikaye anlatılıyordu. Holmes kitaplarında en sevdiğim şey,minicik bir detaydan kocaman bilgilerin çıkmasıdır ama ne yazık ki bu sefer pek yoktu detaylar. Bu benim için hayal kırıklığı olsa da anlatılan olayın akıcılığı ve ilginçliği -ki her seferinde böyle ilginç bir olayı nasıl üretiyor o beyin şaşırmışımdır- yazarın dehasını ve kurgulama başarısını yine zirvede tutmuş. Agra hazinesini görmek isterdim. Bir de Watson'a iki çift sözüm var:" A be evladım, illa başına ağrı sırtına yük mü lazım?" Neden miydi bu söz? Okuyunca anlarsınız.
Kitapla kalın.

Elif Altun 
12 Ağu 12:18 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Yine ve yeniden Sherlock, polisiyenin yani sira enteresan bilgiler veren ama bu bilgiler gelenek gorenekten sehir ulke bilgisine yeme icme veya tarihi bilgi ya da bir dusunurun sozu de olabiliyor. Her acidan en sevdigim kitaplardan oldu.

Cahil Okur 
03 Tem 23:20 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Dörtlerin İmzası alt başlığı ile yayınlanan kitapta bir hazineden ve sonrasında bu hazinenin peşine düşen ortaklardan bahsedilmekte. Sherlock her zaman olduğu gibi yine olayları keskin zekasıyla çözerken, sizlere keyiflice kitabı okumak kalıyor. Benim oldukça beğendiğim ve okuduğum için mutlu olduğum eserlerden birisi oldu Kayıp Hikayenin İzinde kitabı. Ayrıntılı İncelemem: http://cahilokur.blogspot.com.tr/...ikayenin-izinde.html adresinde

Mehmet Demirci 
07 Tem 12:04 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitabın son üçte birlik kısmında olay öörgüsü tamamiyle değişip beni Sherlock Holmes romanlarına adeta aşık etti. Son kısımlar da elimden bırakmadan yaklaşık 100 sayfa ya yakin ookumuşumdur herhalde. Kendi kütüphanemde yer verdiğim, herkese önerebileceğim bir eser. :)

Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 20:24 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin ikinci kitabı birinciye kıyasla çok daha tatmin ediciydi. Hikaye de kovuşturma da daha yoğundu çünkü. İlk kitaptaki tahmin edilebilirlik de yoktu üstelik. Ben keyifle okudum, seriye devam. Tavsiye ederim. =)

Kitaptan 18 Alıntı

Ener Kuvat 
23 Tem 11:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsanlar tek tek ele alındıklarında çözülmesi mümkün olmayan birer bulmacadırlar, ama bir araya gelmeye başladıklarında matematiksel bir kesinliğe dönüşürler. Mesela herhangi bir insanın ne yapacağını asla önceden tahmin edemezsin ama belli bir sayıdaki insanın neyin peşinde olduğunu kestirmek çok kolaydır."

Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan DoyleKayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle
Ömer Faruk DİŞARI 
28 May 13:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Goethe ne demiş?
"Wir sind gewohnt dass die Menschen verhöhnen was sie nicht verstehen."
*İnsanlar anlamadıkları şeylerle alay ederler.

Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle (Sayfa 81 - Martı)Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle (Sayfa 81 - Martı)
Kezban Kırgöz 
19 Tem 15:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bütün insanlık gibi onlar da önce bir karanlıktan aydınlığa çıkıyorlar, ama çok geçmeden, ait oldukları o karanlığa geri dönüyorlardı.

Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan DoyleKayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle
Ener Kuvat 
22 Tem 11:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İçinde soylusuna da soysuzuna da yetecek kadar hamur varken, tabiatın senden sadece tek bir insan yaratmış olması ne yazık."

Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan DoyleKayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle
Elif Altun 
06 Ağu 12:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sherlock Holmes
tahmin, korkunc bir aliskanliktir; insanin mantik melekesinde agir tahribatlar yaratir.

Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle (Sayfa 16 - Martı)Kayıp Hikayenin İzinde - Dörtlerin İmzası, Arthur Conan Doyle (Sayfa 16 - Martı)
2 /