Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları

James Churchward
"Yeryüzünün tüm bölgelerinde bulunmuş çok eski çağlara ait insan kalıntıları ile sembolik yazı, resim, tablet ve eski belgeler şeklinde karşımıza çıkan bölük pörçük tarihsel kayıtlardan yararlanarak, anakaradan ayrılan kolonicilerin izlediği güzergâhı ya da hatları belirlemeyi başardım. Bu kalıntılar, ana hatlardan ayrılan çok sayıda dalla birlikte kolonileşmenin iki ana güzergâhı izlediğini açıkça göstermektedir... Ne var ki ilk kolonilerin nerede ortaya çıktığını kesin olarak biliyoruz. Doğu yönünde ilk yerleşimler, bugün Kuzey ya da Orta Amerika'nın Batı sahilleri olarak bilinen yerlerde gerçekleşmiştir. Batı kolonileri ise ilk kez Asya'nın doğu kıyılarında ortaya çıkmıştır. Bir koloni, anakaranın egemenlik çatısı altında kendini yönetecek kadar geliştiği zaman koloni imparatorluğuna dönüşüyor ve buraya bir hükümdar atanıyordu. Sembolüyse, ufuktan yükselen ve ışınları da bulunan güneşti." James Churchward James Churchward, Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları adlı bu eserinde, tüm yaşamını adadığı Kayıp Kıta Mu araştırmalarına Mu uygarlığının dünya üzerinde kurduğu kolonilerin izini sürerek devam ediyor. Maya, Mısır, Hindistan gibi büyük uygarlıkların aslında birer Mu kolonisi olarak hayata gözlerini açtığını ileri sürüyor.
Yazar:
James Churchward
James Churchward
Çevirmen:
Ferit Burak Aydar
Ferit Burak Aydar
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 56 dk.Sayfa Sayısı: 280Basım Tarihi: 2013Yayınevi: Omega
ISBN: 9789754689112Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
280 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
10 saatte okudu
Bazen neden hep tersten başlıyorum şöyle kitapların serilerine diye kendi kendime soruyorum. Nedense bu durumu yıllar oldu aşamadım. Geçen sene Kozmik Güçlerin iki kitabını okuyarak seriye en geriden başlamıştım. Şimdi Çocuklar ile ortaladım, ilk iki kitap olan Kayıp Kıta Mu ve diğer kitap Kutsal Semboller ile de bir seriyi daha tersten tamamlamanın en derin sevinci ve mutluluğu içinde olacağım, şimdiden belli. Neredeyse 100 yıl önce yazılmış bu eserlerde aslında çok güzel, farklı konular işleniyor. Düşünsenize kendi edebiyatınız daha kendi içinde Roman mı Hikaye mi kavgası yaparken birileri BİLİM demiş ve almış yürümüş. İnsanın Kökeninden başlamış; Doğu, Batı, Antik Dönemde Kuzey Amerika, Güney Amerika, Meksika ve Taş Tabletler, Atlantis, Batı Avrupa, Yunanlar, Mısır, Hindistan, Uygurlar, Babiller diye geçmişi geleceği harmanlamış yürümüş. Yetmemiş aldığı notları, bulduğu resimleri eklemiş. İlgi çekici bir eser çıkarmış ortaya. Özellikle Harita ve genel olarak da Resimler oldukça ilgi uyandırdı bende. Semboller ve bunların şifrelerini açıklama kısmı da çok ilgimi çekti. AYRICA, AYRICAAAA Bazı kitapların kıyısına köşesine başta Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere değerli insanların adını yazarak “sözde tanıtım aslen satış” düşüncesinde olmak net olarak kötü niyettir. Bunu asla tasvip etmiyorum. Bu tarz kitaplar beni soyutluyor açıkçası. Bu kitapta da kendimi bu yüzden çok zorladım. Benim de böyle takıntılarım var işte. Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle, keyifli okumalar..
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Omega · 2013162 okunma
Reklam
280 syf.
7/10 puan verdi
Kitap, Mu ve Atlantis kıtalarının ortak kaderinden bahsettikten sonra, anakara Mu dan dünyaya yayılan insanlığı anlatıyor. Çeşitli kanıtları ve efsaneleri araştırıp sunan yazar, diğer araştırmalardan da zaman zaman alıntılara başvurmuş. Kitap gerçekten güzeldi. Kitabın son bölümlerinde bahsedilen kozmik güç ve adamın yaşadıkları baya ilginç olaylar. İnanılması güç olan bu olayların neden böyle bilim dışı ve insanların hala ulaşamadığı bir seviye olduğunu da düşünmüyor değilim. Kozmik güç olayı bana efsane gibi geliyor.
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Omega · 2013162 okunma
280 syf.
4/10 puan verdi
·
Beğendi
·
20 saatte okudu
Hayal kırıklığı
Kitabı gerçekten büyük bir heyecanla almıştım fakat hayal kırıklığına uğradım. Önce Mu kıtasını anlatmaya başlayan kitap, ilerleyen sayfalarda tamamen konudan sapıyor ve Mu kıtası hariç her bir şeyden bahsediyor. Çok fazla özel isim ve coğrafik terim geçiyor kitabın içinde ve haliyle insanı çok fazla yoruyor. Gerçek bir çaba verdim kitabı bırakmamak için ve zar zor bitirebildim. Bir kaç konu başlığı dışında hiçbir şey aman aman ilgimi çekmedi. Aşıırı meraklısı değilseniz almayın derim.
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Omega · 2013162 okunma
280 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Kayıp Kıta MU'nun Çocukları (1931)
Kayıp Kıta MU'nun Çocukları (1931) The Children of Mu. James Churchward Kitap, Mu/Mukalia/Lemurya uygarlığından yayılan, yazılı tarihimizden bildiğimiz medeniyetleri (Mu'nun kolonileri/yavru imparatorlukları) anlatıyor. Bunlara "MU'nun Çocukları" diyerek, tarihi ve coğrafi olarak izlerini sürüyor. MU'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Omega · 2013162 okunma
Reklam
280 syf.
7/10 puan verdi
Tüm uygarlıkların ve tüm dünyanın Mu uygarlığından nasıl dünyaya yayıldığını en ince detaylarıyla anlatıyor ve zaman zaman bilimsel veriler açıklayarak anlattıklarının hiç kuşkusuz doğru olduğunu ispatlıyor. Bu tarz kitaplar çok fazla beyin yoruyor ama hakikatı ve gerçeği anlamamıza karşı büyük bir ışık tutuyor herkesin okumasını düşünüyorum
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Omega · 2013162 okunma
245 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
#okudumyorumluyorum #kayıpkıtamununçocukları Puan 10/10 Herkese merhabalar... Sizlere bilgi dolu bir kitap ile geldim. Kayıp Kıta Mu okuyup bilgi depoladıktan sonra serinin devamı olan Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları kitabını bekletmek elbette ki olmazdı. Bu kitapta yazarımız Kayıp Kıta Mu hakkında araştırmalarını genişletip daha bir derinlik katmış. Mu Kıtası ile ilgili araştırmalarını insan kalıntıları, tabletler ve belgelerden yola çıkarak Mu kültürünü ve uygarlığın dünyaya nasıl yayıldığını gözler önüne seriyor. Pasifik Okyanusu'nda bir zamanlar Mu ülkesi denilen bu büyük kara parçası hakkında çok daha fazlasını bulacaksınız. Ayrıca kitabın giriş bölümünde Kayıp Kıta Mu okumayanlar için kitabın özeti de sunulmuş. Resimler ve anlatımlar ile de zenginleştirilmiş. Sizin için iç sayfalardan bırakıyorum. Aslında anlatmaktan ziyade okunması gereken kitap deriz ya öyle bir kitap.
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Puslu Yayıncılık · 2022162 okunma
245 syf.
·
Puan vermedi
"Tabiat, insanın öğrenmesi için temin edilmiş büyük bir okuldur. Tabiat kurumsallaştırılamaz. Tabiat yalan söylemez. Tabiat kişileşmiş hakikattir. Her kayanın kırışmış, yaşlanmış yüzünde yazılı bir öykü vardır. " James Churchward 1926 yılında ' Kayıp Kıta Mu' kitabını yayınlamış bulduğu tabletlerle kıtanın yeri hakkında bilgi vermiştir. 1931 yılında yayınladığı ' Kayıp Kıta Mu Çocukları ' kitabıyla da Mu Kıtası'nın yokolmasıyla halkın göçlerine yer veriyor. İlk zamanlar Mu'da on farklı kabilenin yaşamıştır. Nüfusun artması ve jeolojik olaylar sonrasında kolonileşme evresine geçilmiş. Mu kıtasından ayrılanlara Maya denilmeye başlanmış. Maya halkı dünyanın farklı bir çok yerine gitmiş. Antik Kuzey Amerika'da Meksika'ya, Güney Amerika'da Peru , Venezüella, Brezilya, Arjantin Atlantis'te Kanarya Adaları Batı Avrupa'da Fransa Batı hatlarında Burma, Kamboçya Mısır Hindistan Çin gibi milletlerin kökeninin Mu Kıtası olduğunu söylemektedir. Bu düşünceyi savunurken dillerindeki ve yazılarındaki şekillerin benzerliğini örnek göstermektedir. Kitapla ilgili eleştirime gelecek olursak; Alanında uzman bilim insanları elindeki yazıtların toplumların kökeni için yeterli olmadığını söylemesine rağmen, yazar farklı alandaki bilim insanlarına kitabında savaş açmış gibi cevap veriyor . Düşüncelerini bilimsellikten çok kutsal kitaba dayandırıyor. Aynı açıklamaları tekrar tekrar okumak gerçekten sıkıcıydı.
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Puslu Yayıncılık · 2022162 okunma
272 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
mu çocukları yorum CK cansel kıraç Yanıtla| 22.12 (Cum) , 16:44 kirac.cansemel (kirac.cansemel@gmail.com) #kitapyorum Yazar hindistanda görevli bir subayken bulduğu taşlarla mu kıtasını merak ederek bu işlere başlıyor. İlk okuduğum mu kıtasının devamı olarak nitelendirebiliriz bu sefer mu kıtasın da yaşamış olan kişilerin, diğer kıtalarda nasıl kolonileştiklerini, yaşayışlarını, eğitim ve bir çok alanda neler yaptıklarını anlatıyor. Mu kıtası ile ilgili topladığı bilgilerin gezdiği yerlerin haddi hesabı yok. Bu kitabı normal roman gibi okumanız mümkün değil. Bu konuyu araştırmak istiyorsanız yazarın kitaplarını kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Churchward çalışmalarını ‘Kayıp Kıta Mu’nun Çocukları’ adlı kitapta toplamıştı. İlk baskısı 1931’de yapılan bu kitabı Tahsin Bey, tercüme ettirip Atatürk’e gönderdi. Bu kitaplar tam da Atatürk’ün aradığı şeyleri söylüyordu. Tahsin Bey, ilgisini tamamen Mu’ya yöneltti ve Atatürk’e bununla ilgili 7 ayrı rapor yazdı. Tahsin Bey raporlardan birinde ’70 bin sene önce arzın üçüncü devresinde Mu’dan çıkan yüksek ilmi marifet sahibi insanlar, üç muhtelif yolu takip ederek Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarına yayılmışlar ve oralara yüksek medeniyetlerini götürmüşlerdir. Birinci kolu Mu’dan Maya namıyla çıkarak, Asya’nın şark kıyılarına ayak bastıktan sonra Uygur namını alan Mu çocukları teşkil etmektedir’ diyordu. Yani Tahsin Bey, Churchward’e dayanarak Mayaların ve Uygurların Mu’nun çocukları olduklarını ve dünyaya medeniyeti yaydıklarını anlatıyorlardı.
Kayıp Uygarlıklar 1 - Batık Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Uygarlıklar 1 - Batık Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Ruh ve Madde Yayınları · 2012162 okunma
Reklam
318 syf.
6/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Bu kitabı çok merak ediyordum. Okuduğum her kitapta karşıma Mu kıtası çıkıyordu. Ve Türk yazarlarımızın kitaplarında Atatürk’ün de Mu kıtasını araştırdığını görünce iyice meraklanmıştım. Ama bu kitabı okumak tam bir işkence oldu. O kadar yazım hatası ve eksikler vardı ki kitaptan soğuttu resmen. Bunun Erasmus yayınlarından olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu kitabı okumak isteyen varsa bu yayından okumamalı. Eksikler ve hatalardan dolayı çok rahat okuyamadım. Kitapta anlatılan şeyin görseline bak deniyor ama görsel yok. O nedenle kitap hüsran oldu. Ama yazar tabletleri kullanarak çıkarım yapmış ve tahminlerde bulunmuş. Yazarın içtenliğini sevdim çünkü bir şeyi anlatırken bu böyle olmalı demiyor açıklamasını yapıyor, tablette görülen bu ve ben olanı aktarıyorum diyor ya da insanlardan duyduğum bu diyor. Bu yönden sevdim. Kitap Mu kıtası ve kıtadan yayılan halkın hangileri olduğu ve nerelere göç ettikleri anlatılıyor. Fazla isimler olması biraz karmaşık yapmış kitabı. Ama yazarın anlatımını da çok beğenemedim. Daha basit bir dil kullanarak açıklama yapabilirdi. Verdiğim puan sadece yazarın araştırmalarınaydı. Yazma ve anlatım konusunda çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Son olarak da bir eksik yanını daha söyleyeceğim. Yazar sadece belirli tabletlere bağlı kalarak sadece kıta ve kıtadan göç eden halklardan bahsederken, açıklanmış ve gün yüzüne çıkmış diğer tabletleri gözardı etmiş ve kitap bu konuda da eksik kalmış. Bu nedenle yeterli gelmedi bana. Yine de Mu ile ilgili bilgi almak isteyenler farklı baskı ile okuyabilirler ama çok şey beklemesinler kitaptan.
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Erasmus Yayınevi · 2017162 okunma
318 syf.
9/10 puan verdi
·
15 günde okudu
#Kayıpkıtamununçocukları Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarih içinde bütünleşmeliyiz. Onların bize yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerekli. ATATÜRK Bu kitaplarda Atatürk’ü bu kadar meraklandıran ne vardı? neden hemen bu kitapların Türkiye’ye getirilmesini ve dilimize çevrilmesini emretti ? Bunu bilmek bile okumak için
Kayıp Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Erasmus Yayınevi · 2017162 okunma
272 syf.
9/10 puan verdi
Uzak, çok uzak tarihe bir yolculuk ettiren bir kitaptı. Yazar oldukça anlaşılır bir dille anlatıyordu hikayeyi. Kökenimizin pasifik okyanusunun derinlerine batmış olan Mu kıtasından geldiği teorisini kendi kanıtlarıyla önümüze serdiği bir kitaptı. Çoğu insanın uzak tarih dediklerinde aklına gelen şey elinde taş baltasıyla ormanda avlanan ve 'uga buga' diye sesler çıkaran vahşi görünümlü insanlar gelir. Lakin o 'uga buga' evresine insanların nasıl geriledikleri, yaşanan felaket ve büyük bilgi kaybını sunduğu kanıtlarla anlatışı beni benden aldı. Özellikle kitabın sonundaki Rişi rahibi ile ilgili bölüm öyle dolu doluydu ki kendimi o andaki mistik havaya kaptırdım. Uzak ve gizemli tarihe ilginiz varsa okunabilir.
Kayıp Uygarlıklar 1 - Batık Kıta Mu'nun Çocukları
Kayıp Uygarlıklar 1 - Batık Kıta Mu'nun ÇocuklarıJames Churchward · Ruh ve Madde Yayınları · 2012162 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.