Kayıp Kızlar Adası

7,8/10  (21 Oy) · 
32 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.012 gösterim
Tavşanın uzattığı patiyi küçük eliyle tutan Ernie, annesinin arabasından inip altın rengi Volkswagen'e gitti ve hiç karşı koymadan, tereddüt etmeden yolcu koltuğuna oturdu. Yüzündeki gülümseme bir an bile kaybolmamıştı. O gün Rhonda Farr, Pike's Crossing kasabasında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamıştı. Benzin istasyonunda öyle garip bir şey görmüştü ki, bir suçun işlenmesine tanıklık ettiğini ilk anda fark edememişti. Tavşan kostümü giymiş birinin küçük bir kızı kaçırmasını izlemişti. Olaya müdahale etmediği için perişan olan Rhonda, soruşturmaya yardımcı olmaya karar verdi. Fakat kızı kaçıran kişiyi bulmaya yaklaştıkça, başka bir kayıp çocukla, yıllar önce ortadan kaybolan en yakın arkadaşı Lizzy ile ilgili gerçeklere de adım adım yaklaştığının farkında değildi.

"Yürek parçalayan, unutulmayacak ve ürpertici bir başyapıt."
-Book Reporter-

"Unutulmuş hatıralar, kirli aile sırları ve beklenmedik olaylar, hikâyeye karanlık ve unutulmaz bir tat katıyor."
-Kirkus-

"Çocuksu peri masalları ve oyunlarla süslenmiş masumiyet ile gizemin birbirine karıştığı, fazlasıyla merak
uyandırıcı bu romanın etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız."
-Rundpinne-

"Kayıp Kızlar Adası'nın karakterleri ve hikâyesi gerçekten sağlam bir zemine oturtulmuş, ancak sayfaları
çevirmekten korkmanıza neden olacak asıl şey büyüleyici ve tüyler ürpertici gizem unsuru."
-In The Next Room-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786055358594
 • Orijinal Adı:
  Island of Lost Girls
 • Çeviri:
  Süreyya Çalıkoğlu
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rogojin 
 16 Tem 18:34 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Hayır.

Kitapların arkasında okuduğumuz ve bizi kitabı satın almaya yönlendirebilen o değişik gazete ve bazıları ünlü yazarlardan yapılan övgü dolu alıntılar belki de yalan..bu kitap bir başyapıt mı? Başyapıt? Ne kadar kolay kullanılıyor bu tür övgüler.

Birbirine benzeyen hikâyeler, üslûp, olay akışları aynı kitabın farklı bir versiyonunu okuduğumu düşündürüyor bana. Şeytanın Eli'ni ayrı tutsam da 29.Oda ile bu kitap arasında benzerlikler var. Az önce yabancı bir sitede daha sağlam itirazları olan bir okurun yorumuna baktım: neredeyse on adet itirazla yazarın 3 kitabını okuduktan sonra kitaplar arasındaki paralelliklere işaret ederek yazarın kendini geliştirmeyi seçmediğini söylüyor. Psikolojik gerilim kitaplarının kötü tarafı, gerçek ve sağlam edebiyat eserlerinden farklı olarak aynı hikâyeyi ve insanları anlatsalar dahi benzerliğin bir beğeni veya takdir vesilesi değil, bir itiraz ve beğenmeme gerekçesi olması. Madem edebi anlamda ve üslupta derinlik ve kendine özgülük olmuyor, o zaman anlatılan hikâye tekrar hissi vermemeli. Bunu bütün yazarlar yapıyordur muhakkak, Stephen King'de de onun edebiyat dünyasını oluşturan özellikler tekrar tekrar kullanılıyor, ama aynı kitabı okuduğumuzu düşünmüyoruz en azından. McMahon bu konuda çuvallamış göründü bana. İlk kez bu kitabını okuyacak olanlar için son derece rahat okunan ve güzel bir kitap hissi vereceğine eminim..ama benden bu kadar:)

fazi 
 03 Nis 22:58 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Jennifer Mcmahon benim sevdiğim yazarlardan birisi kesinlikle! Tarzı ve yazdığı konular ile geniş bir yelpazeye sahip bir hayal gücü var demeliyim. Bütün kitaplarını büyük zevk alarak okudum. Kayıp Kızlar Adası da evde okunmayı bekleyen kitaplarımdandı. Konusu çok olağan görünse de okumaya başlayınca neler olduğunu tahmin edemedim. Hele ki sonlara doğru okuduklarıma inanamadım.. (Yine de 29. Oda kadar beğenemedim demem lazım.. İlk kez okuyacaklar, yazarı bu kitapla tanımasa da olur..) Konu ise şöyle;
Haziran 2006'da başlayıp, bölüm bölüm 1993 yılına uzanıyor. Rhonda Farr ise kaybolmaları gönüllü araştıran bir kız olarak çıkıyor karşımıza. Tüm benliğiyle kaybolan kızı bulmayı arzulayan Rhonda amacına ulaşabilecek midir?

arzu amaç 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Olayların asıl başlangıcı olan 1993 yılı ve günümüz bölümünde de 2006 yılı olarak iki farklı zaman dilimi kullanılmış. Küçük bir kız çocuğunun kaybolması ile başlayan arama çalışmaları, yıllar öncesini ortaya çıkarırken olayın kahramanı adım adım gerçeğe yaklaşıyor.

DERYA... 
20 Mar 01:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazar kitabı öyle güzel kurgulamış ki kitabın nasıl başlayıp nasıl bittiğini anlamıyorsunuz...tavşan kostümü giyip küçük bir kızı kaçıran adam ve geçmişe doğru gidildikçe bu kaçırmanın ilk olmadığı ve kayıp çocukları anlatmış yazar...tavsiye ediyorum...

Sevomberkom 
 13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın en çok ve en sevdiğim özelliği kitabında kendine has kullandığı üslubu oldu.Bu yazarın her kitabı kesinlikle okunmalı.Kitabı okurken heyecandan zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamadım ve bitirmek için hiç ara vermedim.Sadece karakterleri bence yine iyi yansıtamamış.O yüzden puanımı 9 veriyorum.

İlay Yüksel 
27 Oca 12:00 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Rhonda, benzin istasyonunda eski arkadaşı Trudy'nin kızı Ernie'nin tavşan kostümlü biri tarafından kaçırıldığına tanık olur... Donup kalmış, müdahale edememiştir çünkü tavşan vakası onu yıllar önce kaybolan en iyi arkadaşının hikayesine götürmüştür... Ernie'nin soruşturmasına destek veren Rhonda, bu süreçte kayıp dostu Lizzy'ye dair gerçeklere ulaşır... Mcmahon, yine çok keyifliydi... Başlangıçta pek çok karakterin arasında kaybolsam da hızlıca toparlayabildim... Gerilim-polisiye severler için yazarın her kitabı tavsiyemdir...

Zeynelabiddin BAYRAKDAR 
17 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk elli sayfasından bir şey anlamadığım ama beynine yavaş yavaş oturan tavsan kostümlü insandan sonra heyecanla okuduğum kitaptır hele de çift zaman kullanılarak anlatılması kitaba ayrı bir hava katmış olaylar birbiri üzerine pekiserek açığa cikmistir

Kitaptan 2 Alıntı

fazi 
03 Nis 22:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Jennifer Mcmahon - Kayıp Kızlar Adası
"Neye inanmak istersek ona inanırız Ronnie, gerçeğin gözümüzün önünde olması bile bunu değiştirmez."

Kayıp Kızlar Adası, Jennifer McMahon (Sayfa 302 - Ephesus Yayınları)Kayıp Kızlar Adası, Jennifer McMahon (Sayfa 302 - Ephesus Yayınları)
fazi 
03 Nis 22:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Jennifer Mcmahon - Kayıp Kızlar Adası
"Bazen bir insanın en çok ihtiyaç duyduğu şey affedilmektir."

Kayıp Kızlar Adası, Jennifer McMahon (Sayfa 295 - Ephesus Yayınları)Kayıp Kızlar Adası, Jennifer McMahon (Sayfa 295 - Ephesus Yayınları)