Kayıp Kızlar Adası

8,5/10  (11 Oy) · 
16 okunma  · 
10 beğeni  · 
857 gösterim
Tavşanın uzattığı patiyi küçük eliyle tutan Ernie, annesinin arabasından inip altın rengi Volkswagen'e gitti ve hiç karşı koymadan, tereddüt etmeden yolcu koltuğuna oturdu. Yüzündeki gülümseme bir an bile kaybolmamıştı. O gün Rhonda Farr, Pike's Crossing kasabasında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamıştı. Benzin istasyonunda öyle garip bir şey görmüştü ki, bir suçun işlenmesine tanıklık ettiğini ilk anda fark edememişti. Tavşan kostümü giymiş birinin küçük bir kızı kaçırmasını izlemişti. Olaya müdahale etmediği için perişan olan Rhonda, soruşturmaya yardımcı olmaya karar verdi. Fakat kızı kaçıran kişiyi bulmaya yaklaştıkça, başka bir kayıp çocukla, yıllar önce ortadan kaybolan en yakın arkadaşı Lizzy ile ilgili gerçeklere de adım adım yaklaştığının farkında değildi.

"Yürek parçalayan, unutulmayacak ve ürpertici bir başyapıt."
-Book Reporter-

"Unutulmuş hatıralar, kirli aile sırları ve beklenmedik olaylar, hikâyeye karanlık ve unutulmaz bir tat katıyor."
-Kirkus-

"Çocuksu peri masalları ve oyunlarla süslenmiş masumiyet ile gizemin birbirine karıştığı, fazlasıyla merak
uyandırıcı bu romanın etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız."
-Rundpinne-

"Kayıp Kızlar Adası'nın karakterleri ve hikâyesi gerçekten sağlam bir zemine oturtulmuş, ancak sayfaları
çevirmekten korkmanıza neden olacak asıl şey büyüleyici ve tüyler ürpertici gizem unsuru."
-In The Next Room-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786055358594
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
arzu amaç 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Olayların asıl başlangıcı olan 1993 yılı ve günümüz bölümünde de 2006 yılı olarak iki farklı zaman dilimi kullanılmış. Küçük bir kız çocuğunun kaybolması ile başlayan arama çalışmaları, yıllar öncesini ortaya çıkarırken olayın kahramanı adım adım gerçeğe yaklaşıyor.

İlay Yüksel 
27 Oca 12:00 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Rhonda, benzin istasyonunda eski arkadaşı Trudy'nin kızı Ernie'nin tavşan kostümlü biri tarafından kaçırıldığına tanık olur... Donup kalmış, müdahale edememiştir çünkü tavşan vakası onu yıllar önce kaybolan en iyi arkadaşının hikayesine götürmüştür... Ernie'nin soruşturmasına destek veren Rhonda, bu süreçte kayıp dostu Lizzy'ye dair gerçeklere ulaşır... Mcmahon, yine çok keyifliydi... Başlangıçta pek çok karakterin arasında kaybolsam da hızlıca toparlayabildim... Gerilim-polisiye severler için yazarın her kitabı tavsiyemdir...

Sevomberkom Paldrak 
 13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın en çok ve en sevdiğim özelliği kitabında kendine has kullandığı üslubu oldu.Bu yazarın her kitabı kesinlikle okunmalı.Kitabı okurken heyecandan zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamadım ve bitirmek için hiç ara vermedim.Sadece karakterleri bence yine iyi yansıtamamış.O yüzden puanımı 9 veriyorum.

Zeynelabiddin BAYRAKDAR 
17 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk elli sayfasından bir şey anlamadığım ama beynine yavaş yavaş oturan tavsan kostümlü insandan sonra heyecanla okuduğum kitaptır hele de çift zaman kullanılarak anlatılması kitaba ayrı bir hava katmış olaylar birbiri üzerine pekiserek açığa cikmistir