Giriş Yap

Kayıp Sembol

Robert Langdon Serisi 3

8.410 üzerinden
3.214 Puan · 240 İnceleme
528 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
SPOİLER İÇERİR Her şeyden önce yazarın zekasına hayran kaldım... Böyle bir roman yazmak gerçekten çok fazla bilgi sahibi olmayı ve ustalık ister. Merak ede ede okudum, heyecan hep doruktaydı. Kitabın ne anlattığına gelecek olursak; Robert Langdon yakın bir arkadaşının çağrısı üzerine konferansa gider, ama çağıran arkadaşı değildir. Arkadaşının eli kesilir ve konferansın yapıldığı yere gönderilir. İşler bundan sonra karışır. Mal’akh bu sembolün ortaya çıkmasını isteyen kötü biridir, bu sembolle şeytanların arasına karışacağını düşünür. Bu sembolün ortaya çıkması için de piramitin parçalarının bir araya gelmesi gerekir. Çünkü piramit bu sembol için bir haritadır. Piramitin parçaları da Robert’in elindedir. Arkadaşı Peter koruması için ona vermiştir. Kitapta en çok şaşırdığım olay ise Mal’akh’ın Peter’ın oğlu çıkması. Hiç beklemiyordum, bayağı şaşırdım. Peter oğlu hapse düşünce akıllansın diye onu çıkarmaz. Mal’akh da babasından intikam almak için bu yolu seçer. Kendi anneannesini bile bu yolda öldürür. Teyzesi Katherine’yi bile öldürmek ister. Ama başarılı olamaz. En sonunda kendisi ölür. Ve kitapta aranan sembol ise Tanrı’dır. Ve bu Tanrı ayrı bir varlık değildir. İnsanın içindedir. O ulaşmaya çalışılan sembol aslında içimizdedir.
Kayıp Sembol
8.4/10 · 15bin okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
528 syf.
·
19 günde
·
Puan vermedi
Kayıp Sembol uzun zamandır kitaplıgımda bekleyen bir kitaptı.Daha önce yazarın 5 populer kitabını okumuş, kahramanımız simge bilim uzmanı Langdon'un giydigi kiyafete,makosen ayakkabilarina ve bütun gizemleri açıga çıkarmak şifreleri çözmek gibi pek çok özelligine aşina olmuştum. Kayıp Sembol de bekledigim gibi başladı aslında birileri tutsak veya saldiriya ugramıs hatta öldurulmüs vs. Langdon devreye giriyor şifreler çözülüyor,cogunlugunda bir bayan eşlik ediyor,onunla kaçiyor onunla fikir alıs verişi yapılıyor.Sürekli yaralanıyorlar ölümlerden dönüyorlar ama...Neyse neyse bu kitap beni şaşırtmadı.Bile bile lades desem yeridir.Hatta okurken yoksa daha önce ben okumuş muydum diye de sorguladim kendimi.Her şey o kadar tanıdık geldi ki. Gizemler,semboller,masonluk,ayinler,kovalamaca bahsi gecen yerlerin anlatimi filan filan.Son sayfalarda yani okurların aslında en heyecanla bekledigi o sayfalarda yahu yeter artık bulunsun yada bulunmasin, bu kayıp kelime çokta ilgilendirmiyor beni dedim.Yine de son satırına kadar okudum. Tümden kötü bir kitap mıydı hayır degildi elbette ama nasıl desem,en sevdigim kitabı Melekler ve Şeytanlar dan sonra,Cehennem'den,Da Vinci Sifresinden sonra bu kitap yani Kayip Sembol bana çok fazla tekrar hissi uyandırdi.Siz en cok hangi kitabıni sevdiniz yazarin?Bakiniz ben gecen ay icerisinde Ihanet Noktası adli kitabini okumus(Langdon'dan bagimsiz)onu daha çok sevmistim.Kitapla ve sevgiyle kalın.
Kayıp Sembol
8.4/10 · 15bin okunma
528 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Robert Langdon serisinin üçüncü kitabı olan bu kitabı ilk iki kitabı kadar sevmedim. Genel olarak Dan Brown kitapları karanlıktır. Kötü adamları bile bir amaç taşırlar. Ama bu kitapta kötü adamımızın bence bir amacı yok. Her şeyi tek bir şey uğruna yapıyor. Bahanesi de sağlam temellere oturmuyor. Okurken bana hak vereceğinizi düşünüyorum. Ayrıca kitapta yaşananların bir kısmı fazlasıyla karanlık geldi. Kesinlikle 18 yaş altının okumaması gerektiğini düşünüyorum. Kitapla ilgili daha fazla bilgi vererek merakınızı kaçırmak istemiyorum. Eğer ilk iki kitabı okuduysanız ve Robert Langdon karakterinden hoşlandıysanız, seriye devam etmeyi planlıyorsanız bu kitabı da okumalısınız. Sonu sizleri tatmin etmeyecektir. Ama sonraki kitaplarında bu durumun yazar tarafından telafi edileceğini umuyorum.
Kayıp Sembol
8.4/10 · 15bin okunma
528 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Biraz düşündükten sonra, Mal'akh'ın haklı olduğu kanısına varıyorum. Güçlü ve kudretli olmanın, kendini değerli bulmanın verdiği haz insanı cezbeder. Evet, karakterimiz kötü biri, ama cidden Türkiye'deki bir cezaevinden kurtarılabilecekken orada bırakılmaya mahkum kalınca, artık kendisini yüz üstü bırakan kişiye kin ve nefret beslemesi gayet normal. İkinci bir şansı hak ediyordu. Bilgelik ve para arasında bir seçim yapması istendi. O zamanki aptallığından dolayı parayı seçti. Parayı seçmesi aptallık değildi, parayı seçme amacı aptallıktı. Ama özgür kaldıktan sonra geçirdiği değişim onun artık zeki biri olduğunu gösteriyor. Mason piramidi efsanesine inanması da saçma değildi. Zira milyarlarca insanın inanan olması da saçma olurdu o zaman. Edindiği ismi bile bilgelikle seçmiş, nefret ile yaşamış, hayatını sıkıcı yaşamaktansa bir amaca adamış, anlaşılamamış bir kimsedir Mal'akh.
Kayıp Sembol
8.4/10 · 15bin okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
2
25
244 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42