Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu

7,7/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
443 gösterim
"Er ya da geç, bu olacak. İyisi mi hazır ol. Hazırlıksız yakalanmaya hazır ol."

Bakıcılığın esasları üzerine kısa bir gece kursuna yazılmak, dibe vurmuş ve meteliksiz Ben Benjamin için yapılacak en akıllıca şey gibi gözükmüştü. Ama el kitapçığındaki hiçbir şey -ki o kitapçığı da doğru dürüst okumamıştı- Ben'i tekerlekli iskemleye hapsolmuş sivri dilli ergen Trevor'a hazırlamaya yetmeyecekti…

Bakıcılığın ilk kuralı Profesyonel Davranmak. Bu yüzden Ben, karısı Janet'ın neden boşanmak istediğini ya da dün gece neden intiharı düşündüğünü Trevor'a anlatmamalı.Bakıcılığın ikinci kuralı Duygusal Bağ Kurmamak. Bu yüzden Ben Trevor'ı bir minibüsün arkasına bindirip babasıyla arasını düzeltmesi için çöl ortasında yüzlerce kilometre yapmayı aklının ucundan bile geçirmemeli. Özellikle de böylesine epik bir yolculuk muhteşem felaketlere gebeyken…

Washington Post ve Amazon tarafından 2012 yılının en iyi kitapları seçkilerine dahil edilen Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu olağandışı bir dostluğun, bir adamla bir çocuğun hayata dönüşünün komik ve trajik öyküsü.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  308
 • ISBN:
  9786054729227
 • Çeviri:
  Kıvanç Güney
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Emir Ender Kalender 
26 May 19:21 · Kitabı okudu · 22 günde · 8/10 puan

kitap tekerlekli sandalyeye mahkum genç '' Trevor '' ile hayatta herşeyini kaybetmiş ve son olarak bir bakıcılık kursuna gidip belge alan ''Ben'' in hikayesini anlatıyor . kitap dram diyebiliriz fakat kitabın yüzde 80 lik kısmı mizah dan ibaret fakat yazar trajedi kısmınıda iyi işlemiş hem duygulanıp hem güleceğiniz bir kitap ..

Kitaptan 1 Alıntı

julivor 
 25 Şub 10:35 · Kitabı okuyor

Farklı yapmış olabileceğim şeyleri düşündüm. Yapmadığım bütün seçimleri. Beni yola sokmuş ya da yıkmış olan bütün kararları, harekete geçtiğim ve geçmediğim zamanları. Perdeler Çekili, çöp kutusu dolup taşarken, asla atamadığım cesur adımları, dinlemediğim önsezileri, düş kırıklığına uğrattığım bütün insanları düşündüm. Hayatımın acımasız matematiğini düşünerek toplamlarıma baktım ve keşke problemleri nasıl çözeceğimi gösteren biri olsaydı dedim. Etrafımdaki pizza kutuları, divandaki yerimde bütün bunları düşündüm ve bazı sonuçlara vardım: Bu divandan nefret ediyorum.Bu evden nefret ediyorum. Pizza Factory'den nefret ediyorum. Her şeyden çok da, önümdeki seçeneklerden nefret ediyorum.

Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu, Jonathan EvisonKayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu, Jonathan Evison

Kitapla ilgili 2 Haber

Bir Babanın Dipsiz Kuyudan Kurtuluşu
Bir Babanın Dipsiz Kuyudan Kurtuluşu Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu’nda, hayatı tepetaklak olmuş bir babanın düştüğü dipsiz kuyudan kendini çıkarışına tanık oluyoruz.
Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu
Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu “Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu”; komik, dokunaklı, canlı ve kendine has yapısıyla ve üslubuyla doymak bilmez kitap kurtlarına da, senede bir, iki kitap okuyanlara da hitap ediyor. İnanın fazla emek istemiyor, bittikten sonra kendinize gelmek için zaman talep etmiyor. Verdiği aldığından çok fazla, bu haliyle de kelepir.