Kayıp Uygarlıklar 1 - Batık Kıta Mu'nun Çocukları Atatürk'ün 1935 Yılında Çevirtip İncelediği Kitap

0,0/10  (0 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
482 gösterim
Mu ülkesi, Pasifik Okyanusu'nda bulunan büyük bir kıta üzerinde yerleşmişti. Bazı kısımları halen su yüzünde bulunan bu büyük kıtanın kuzeyden güneye uzunluğu yaklaşık 9.500 km.ydi. Mu kıtası, günümüzden yaklaşık 12.000 yıl önce çok büyük depremlerle çökmüş ve bu büyük uygarlık üzerindeki 60 milyon insanla birlikte kocaman bir sualtı mezarlığı haline gelmiştir. Easter, Tahiti, Samoa, Cook, Marshall, Gilbert, Caroline, Mariana, Hawaii ve Marquesa Adaları Mu'dan arta kalan yerler olarak bu sessiz mezarlığa bekçilik eder gibidirler. Bu kitabın yazarı, James Churchward, Kayıp Kıta Mu Uygarlığı'na ait parçaları bir araya getirmek ve bunların doğruluğunu belgelemek için elli yılını harcamıştır.

Yazar bu çalışmasında Mu'nun koloniler halinde yayılışı ile yüksek Mu kültürünün dünyadaki izlerini ve etkilerini incelemektedir. James Churchward'ın kitaplarının ülkemizde basılmasının çok ilginç ve önemli bir yönü bulunmakta: Churchward'ın bu kıymetli eserleri bundan 68-70 yıl önce dilimize çevriltilip, uzun uzun incelenmiş ve bu konuda yazılmış raporlarla birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından okunmuştu (Konu hakkında daha detaylı bilgiyi kitabın sunuş kısmında bulabilirsiniz).

"...Atatürk'ün özelliği, Türklüğün asıl yapısı ve gelecekler adına kimsenin hatırlayamadığı, hatta mevcudiyetini bile benimsemediği ihtimallere uzanmış olmasıdır. O, Türk kökeninin nerelere uzandığını merak etmiş ve bu merak duygusunun sınırları içinde, tarihi gerçekleri arama güçlerinin ve genel kültürlerinin yeterli olduğuna inandığı insanlara vazifeler vermiştir.

...Elinizdeki kitap; O'nun bu bakir tarafı, sizler de doğruyu bulma arayışlarına devam arzusu uyandırırsa vazifesini yapmış olur."
-Cemal Kutay-Tarihçi-yazar

"Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarih içinde bütünleşmeliyiz. Onların bize yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerekli."
-Atatürk-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789756377451
 • Çeviri:
  Ercan Arısoy
 • Yayınevi:
  Ruh ve Madde Yayınları
 • Kitabın Türü: