Kaza Kurşunu Tüyler Ürperten Bir İhanet ve Cinayet Romanı

7,7/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
3 beğeni  · 
529 gösterim
Dedektif Duncan Hatcher gece yarısı Yargıç Cato Laird'in evine çağrılır. Çünkü yargıcın genç ve güzel karısı Elise hırsızlık yaparken yakaladığı adamı vurmuştur. Bu durum ona göre düpedüz nefsi müdafaadır. Ne var ki Duncan, kadının anlattıklarından ve olayın meydana geliş şeklinden kuşkulanır. Ortada çelişkili bir durum vardır. Ona göre Elise Laird bu işi yalnızca kendini korumak için yapmamıştır ve bir şeyler gizlemektedir.
Öldürülen adamın Lairdlerle ilişkisi olduğunu düşünen Duncan soruşturmalarını derinleştirdikçe meslek yaşamının tehlikede olduğunu anlar. Bu arada duygusal olarak da bir karmaşa içindedir. Çünkü bir cinayet zanlısı olan Elise Laird'e âşık olmuştur. Onunla özel olarak görüşür ve genç kadının kocası hakkındaki inanılmaz suçlamalarını öğrenir. Duncan tereddüt içinde kalır. Ya Elise'nin anlattıkları doğruysa? Bu işte, Ölümcül Suçlar Kralı Robert Savich'in parmağı vardır ve tüm olayların gerisinde bir suç ortaklığı söz konusudur. Ve sonra Elise ansızın ortadan kaybolur.
Kaza Kurşunu'nun kurgusundaki şaşırtıcı gelişmeleri yürek hoplatan gerilimle birleştirip heyecanlı bir öykü yaratmayı ancak Sandra Brown gibi usta bir yazar yapabilir.

(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2007
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752109001
 • Orijinal Adı:
  Ricochet
 • Çeviri:
  İpek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
11 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Daha önce Sandra Brown’ın iki kitabını okumuştum ama ikisi de romantik kitaplardı. Bu yüzden yazarın polisiye türünde nasıl bir şey ortaya çıkardığını merak ettim. Sonuç: Bence yazar polisiye tarzda yazmaya devam etmeli.

Kaza Kuşunu son zamanlarda okuduğum en heyecanlı, en elimden bırakamadığım kitap oldu. Her sayfada yeni bir gelişme yaşanıyor ve çoğunlukla tahmin edemeyeceğiniz olaylar. Ben kitabı çok beğendim. Size de tavsiye ederim.

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Bence yazarın en iyilerinden değil ama çok kötü de değil bu kitabı. Sandra Brown'un kendine has bir tarzı, okuru sürekli meraklandırabilen anlatımı ve olmadık yerden çıkan sürprizleri var. Size bir şey katabilecek bir roman olduğu söylenemez ama bu tarzı seviyorsanız keyifle okuyabilirsiniz de ;)