Kazanan Yalnızdır

7,3/10  (43 Oy) · 
147 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.701 gösterim
Kazanan Yalnızdır'da Paulo Coelho, On Bir Dakika ve Zâhir'de öne çıkan temalara geri dönüyor. İçinde yaşadığımız dünyada, lükse ve ne pahasına olursa olsun başarıya olan bağımlılığımızın, yüreğimizin sesine kulak vermemizi engellediğini anlatıyor bize.

Coelho okuru bu defa, kendi deyimiyle Süpersınıf'ın -hayallerin gerçeğe dönüştüğü sinema ve moda dünyasına girebilenlerin- toplandığı Cannes Film Festivali'ne götürüyor. Bu ayrıcalıklı sınıfın bazı üyeleri zirveye ulaşmıştır ve konumlarını yitirmekten korkarlar: para, güç ve ün tehlikededir: çoğu insanın, bedeli ne olursa olsun, uğruna her şeyi yapmaya hazır olduğu değerler.
Kitabın kahramanları bu modern gösteriş dünyasında buluşur: Rus milyoner İgor, Ortadoğulu moda devi Hamid, başrol peşinde Amerikalı aktris Gabriela, hayatının vakasını çözmeyi uman dedektif Savoy ve başarılı bir mankenlik kariyerinin eşiğindeki Jasmine. Dayatılan türlü hayalin yarattığı kargaşada, kendi kişisel hayalini belirlemeyi ve gerçeğe dönüştürmeyi kim başaracak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789750710902
 • Çeviri:
  Celal Üster
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ezgi Sezgin 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hoş bir kitaptı.Anlatımını beğendim yazarlardan.
''Süpersınıf'' olarak tabir edilen zengin kesimin hayatının sıradanlığını, isteksizliklerini, değişmeye duydukları korkuyu ve çoğu şeyin onlar için alışkanlık haline geldiğini,zirveye ulaştıklarında ise yapamadıkları şeyler için duydukları pişmanlığı anlatan hoş bir kitap.

sezen 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bizim için yabancı olan, parlak ve gösterişli dünyanın kapılarını açmış yazar. Danışıklı dövüşleri, ün ve şöhret uğruna kendinden verilen ödünleri, parlak maskelerin, güzelliklerin altında yatan kirli yüzleri anlatmış Coelho. Güzel ve akıcı bir eserdi.

Sabiha Güler 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Güzel bir kitap,ben bir PAULO COELHO hayranı olarak çok severek ve beğenerek okudum...tavsiye ederim,çok düşündürücü ve sorgulayıcı kitap

Kitaptan 40 Alıntı

"Evet, biyolojik araştırmalar, yaşadığı gölden alınmış suyla dolu bir kaba konulan bir kurbağanın, su yavaş yavaş ısıtıldığında orada hiç kıpırdamadan durduğunu ortaya koyuyor. Kurbağa sıcaklığın giderek artmasına, çevresindeki değişikliklere tepki vermiyor ve su kaynama noktasına vardığında, tombul ve mutlu biçimde ölüyor.
"Buna karşılık,kaynar suyla dolu bir kaba atılan bir kurbağa o anda dışarı fırlıyor, haşlansada hayatta kalıyor"
Ben de o yavaş yavaş kaynatılmış kurbağa gibiydim. Değişiklikleri fark edemiyordum. Her şeyin yolunda gittiğini, Kötü giden şeylerin zamanla düzeleceğini sanıyordum. Ölmeye hazırdım, çünkü hayatımdaki en önemli şeyi kaybetmiştim ama tepki göstereceğim yerde, gittikçe ısınan suyun içinde hiçbir şey hissetmeden oturuyordum."

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 29)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 29)
şeyma özaslan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama işte hayat böyle: Ne fazla şikayetçi ol, ne de fazla beklentili.

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 192)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 192)

İnsanlar hiç tatmin olmazlar. Ellerindeki azsa, daha fazlasını isterler. Ellerindeki çoksa, daha da çoğunu isterler. Daha da çoğunu elde ettiklerinde ise, keşke azla mutlu olabilseydik derler, ama bu yönde küçücük bir çaba bile harcayamazlar.

Kazanan Yalnızdır, Paulo CoelhoKazanan Yalnızdır, Paulo Coelho
Mazlum İlhan 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kaldı ki, şu yaşadığımız dünyayla ilgili neler düşündüğümü biliyorsun: gırtlağımıza kadar yalanlara gömülmüşüz, manevi değerlerden çok bilime inanıyor ve ruhumuzu toplumun bize dayattığı şeylerle besliyoruz, oysa aslında yavaş yavaş ölüyoruz; çünkü çevremizde neler olup bittiğini biliyoruz , hiç planlamadığımız şeyleri yapmaya zorlandığımızı, üstelik bütün bunlardan vazgeçemediğimizi, kendimizi gerçek mutluluğa, aileye, doğaya, sevgiye veremediğimizi biliyoruz. Peki neden böyle oluyor? Çünkü sorumlu insanlar olduğumuzdan hayatımızın geri kalan bölümünü kendimizi birbirimize adayarak yaşayabilmek için mali istikrara kavuşabilelim diye, başladığımız işleri bitirmek zorunda hissediyoruz kendimizi.

Kazanan Yalnızdır, Paulo CoelhoKazanan Yalnızdır, Paulo Coelho
Ezgi Sezgin 
10 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Her zaman yeni bir başlangıç yapmak mümkündür."

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 278)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 278)
Ezgi Sezgin 
05 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Toplum, suçu önlemek için harekete geçmiyorsa, insanlar da doğru olduğunu sandıkları her şeyi yapmaya hak kazanırlar."

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 140)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 140)

Kapağında bir Chiristian Dior resmi olan eski bir Paris Match dergisiydi.
"Nedir bu adamı efsane yapan? Söyleyim: İnsanları anlama yeteneği.

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 156)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 156)

Bu ülkenin sorunu nedir, biliyor musunuz, madam? Hepimiz çok uysalız! Aslında bu bize özgü bir sorun da değil, bütün dünya için geçerli!

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 318)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 318)

"Toplanan paranın yalnızca yüzde onu hedefe ulaşacak. Geri kalanı bu gecenin, bu akşam yemeğinin masraflarına, tanıtıma ve organizatörlere gidecek, kısacası, herşeyden önce bu 'parlak fikri' bulanlara akıllara durgunluk veren paralar ödenecek. Yoksulluğu daha da zengin olmanın bir yolu olarak kullanıyorlar."

Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 115)Kazanan Yalnızdır, Paulo Coelho (Sayfa 115)
4 /