Kazandıran Beden Dili

7,8/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
775 gösterim
Kazandıran Beden Dili

Günümüz dünyasında beden dili ve iletişim becerilerinin önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Günlük yaşamdan iş dünyasına kadar her yerde, beden dilimiz, en etkili prezantasyon aracımız haline geldi. Kazanmanın yolu doğru görüntüden geçtiğine göre, sahip olduğumuz bu gücün farkına varıp onu doğru kullanarak kendi görüntümüzü oluşturabiliriz.
Acaba görüntümüzün bize karşı olmaması için beden dilimizi ve sesimizi nasıl kullanmalıyız? Dış görünüşümüz iyi olabilir, hareketlerimiz de doğru olabilir. Ama kendimizden hoşlanmıyorsak bu, imajımızı bozacaktır. Kendi kendimizi nasıl algıladığımız dışsal ambalajımız kadar önemlidir. "İnsanlar kendilerini hissettikleri yaştadır" sözü bir gerçeği dile getirir. Kendisini genç hisseden, zihninde genç bir insanın fotoğrafını gören kimsenin beden duruşu da genç olma eğilimindedir.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789756218556
 • Yayınevi:
  Hayat Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitabı okuduktan sonra insanlara yaklaşımım, dinleme sürem, göz temasım, el ve kol hareketlerim ve yürüyüşümde dahil olmak üzere bir çok şey değişti. Bunun sonucunda insanlarında bana olan yaklaşımlarının olumlu yönde geliştiğini gördüm. Neler söylediklerimize çoğu zaman dikkat ediyoruz fakat beden dilimiz konusunda aynı hassasiyeti gösteremiyoruz. Hatta çoğu zaman farkında bile değiliz. İletişimlerini güçlendirmek isteyen kişiler için bu kitabı muhakkak tavsiye ederim :)