Ke(n)di(n)den Utanmak

8,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
432 gösterim
150 km hızla yol alan hayatlarda herkes zamana kızgın! Birçok kadının aynı erkekle yolları bir yerlerde kesişiyor. Kalp, kalbe sürterek bileniyor, sivri yerleri yuvarlanıyor, acıyor! Gurur sınavı kirli bir aşk hikâyesini bir "hayvanın" ağzından okuyacaksınız. "Nankör" kelimesinin ısrarla âdemoğlunun sıfatı olduğunu söylüyor.

Bilge bir kedi, insanların beş duyusunun nasıl sıradanlaştığını anlatıyor.

Evet, bir kedi anlattı, Ayşenur Yazıcı yazdı. Hepsi hayal ürünü ama romanın içinde kendi gerçeklerinizi keşfederseniz, sizin içinizdeki hayvan da evcilleşmek için bin türlü sebep bulacaktır.Sabrı, aşkı, hoşgörüyü felsefeyle harmanlayan bir "kedi"nin, telaş içindeki insanlara bakışı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  292
 • ISBN:
  9786056402746
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Ben sana küs gitmedim. Benim resmimi diğer sevgililerinin olduğu albüme koyma sakın! Sadece, neden hayatın tam da o fırtınalı zaman diliminde yolumuzun birleştiğini anlamaya çalıştım. Çok emeğim vardır sende itiraf et.

Ke(n)di(n)den Utanmak, Ayşenur YazıcıKe(n)di(n)den Utanmak, Ayşenur Yazıcı

Kediler karınlarını doyurmak için özgürlüğünü satmazlar Ama insanoğlu satabilir medeniyetinizin içine bakın çok örnek göreceksiniz

Ke(n)di(n)den Utanmak, Ayşenur Yazıcı (Sayfa 46)Ke(n)di(n)den Utanmak, Ayşenur Yazıcı (Sayfa 46)

İnsanlar garip yaratıklar yavrularının kuma ihtiyaçlarını yapmalarına izin vermiyorlar altlarına Bir bez bağlayıp içine doldurmalarını bekliyor çocuk huysuzlasip ağlayınca çıkarıp bezi çöpe atıyorlar konteynırlarda biriktirdikleri bu bezleri ve diğer çöpleri Demir Kamyonlarla toplayıp şehir dışındaki arazileri yigiyorlar Bu yığınların üzerinde başka çocuklar yiyecek giyecek işe yarar eşyalar arayıp topluyorlar yağmur yağıyor çöpler ıslanıp tüm sularını toprağa bırakıyor toprak altından bu pis sular Derelere karisiyor oradan balık tutup çocuklarına yediriyorlar bu çok yıginlarinin etrafında dev köpek ve kedi süreleri de dolanıyor hepsini Umudu o günlük nevaleyi çıkarmak.

Ke(n)di(n)den Utanmak, Ayşenur Yazıcı (Sayfa 22)Ke(n)di(n)den Utanmak, Ayşenur Yazıcı (Sayfa 22)