Kehribar Odası

9,0/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
467 gösterim
Mahkeme salonlarının Buzdan Kraliçesi, Atlantalı yargıç Rachel Cutler'ın tekdüze yaşantısı ölen babasının vasiyetnamesine iliştirmiş olduğu birkaç mektupla bir anda tepetaklak olur. Mektuplar dünyaca ünlü bir sanat eseriyle, 'Kehribar Odası'yla ilgilidir ve babası onu bu uğursuz mirastan uzak durması için uyarmaktadır. Ama bu uğurda hayatını kaybeden onlarcası gibi Rachel'ın da Kehribar'ın büyüsüne kapılıp peşine düşmesi uzun sürmeyecek, tıpkı güneş arabasına atlayan Phaeton gibi o da hayatının en tehlikeli yolculuğuna çıkacaktır. Amerika'dan Almanya'ya oradan da Çek Cumhuriyeti'ne uzanan bu yolculuğun sonunda acaba o, Zeus'un oklarına hedef olmaktan kurtulabilecek midir?

"Kehribar Odası uluslararası sanat hırsızları, ezeli rakipler ve suikastçılar dünyasında geçen heyecanlı bir kedi fare oyunu. Bir Nazi toplama kampında geçen şok edici açılış sahnesinden dağın tepesindeki bir şatodaki soluk kesen mücadeleye kadar okuyucuyu bilinmemesi herkes için daha hayırlı olacak hüzünlü bir geçmişe taşıyor. Sakın kaçırmayın!"
James Rollins

"İnanılmaz sürükleyici. Katıksız entrika, katıksız eğlence!" Clive Cussler
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789944425109
 • Orijinal Adı:
  The Amber Room
 • Çeviri:
  Füsun Talay
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat
 • Kitabın Türü:
Uğur D. 
16 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

 Tarihi gerçeklere, belgelere dayanan ve üzerine kurgu yapılan kafa yormadan rahatlıkla okunan güzel bir romandı. Heyecanlandıran ve meraklandıran giriş bölümü ile Berry kitaba hızlı bir giriş yapıyor ama ortalara doğru roman kendini biraz tekrar etmeye başlıyor neyse ki devam bölümlerinde he şey rayına oturup tempo artıyor. Finali beğendim, yer yer kıskançlık duyguları ile sinirimi de bozsa güzel romandı.

Peter McKENNITT HARPER 
28 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kehrıbar Odası'nı heyecanlı ve akıcı dili ile elinizden bırakamayacağınız bir kitaptır Tarihi, sürükleyici, macera romanlara hayranlık duyanların ilgisini çekecektir. Güzel kurgulanmış, macera dolu, dikkat çekiyor ve olaylar ilginç bir şekilde gelişiyor.