1000Kitap Logosu
Kelebeği Öldürmek

Kelebeği Öldürmek

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

528 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 14 sa. 58 dk.
Adı
Kelebeği Öldürmek
Basım
Türkçe · Türkiye · Kelebeği Öldürmek · Nisan 2021 · Ciltli · 9789991738888
Diğer baskılar
Kelebeği Öldürmek
Kelebeği Öldürmek - 1
“Ama bazen herkes masumdur. Gözün gördüğüne akıl kördür, dil söktüğü an anıların canı asılır vicdan mahkemelerinde.“ - Kül Kelebek Soru işaretleriyle dolu bir çocukluk geçiren Ada, lise yıllarının hemen öncesinde öğrendiği bir gerçekle sarsılır. Bu gerçeğin sancılarıyla geçen ilk lise yılları sonrasında, ünlü bir okula kabul edilerek umuda kanat çırpmak ister. Bu okulun ona hazırladığı ve kontrolünden çıkacak olaylar zincirinden habersizdir. Uğrayacağı zorbalıklar sadece okul hayatını değil, tüm yaşamını etkiler. Her şeye rağmen çevresindeki insanlarla değil, bahçesindeki çiçekleriyle mutlu olmayı öğrenmiş olan Ada’nın hayatı, okulun gizemli öğrencisi Varis Adin yüzünden kontrol edemediği bir hâle gelir. Kaçtıkça içine çekildiği durumlar, yeni gizemler ve soru işaretleri doğurur.

Okurlar

Kadın
% 95.2
Erkek
% 4.8
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

8.8
10 üzerinden
574 Puan · 58 İnceleme
528 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kelebeği Öldürmek Kitap Yorumu
Küçükken evlat edinilmiş olan Ada'nın hayatta ki tek akrabası çok sevdiği babasıdır. Babası işleri sebebiyle uzun zamandır yurt dışında olduğu için Ada okul hayatı boyunca uğradığı zorluklarla tek başına mücadele eder. Ada'nın lise hayatı her türlü zorbalığı görerek geçer. Varis Adin ise Ada'nın hayatının merkezine bomba gibi düşer. Gün geçtikçe Ada, hayatıyla ilgili bir bilinmezliğin içinde kendini bulur... ☼︎☼︎☼︎ Onun Şeytanları ile Kelebeği Öldürmek kitapları birbiriyle bağlantılı kitaplar. Ve ilk Onun Şeytanları'nı okuyanlar Kelebeği Öldürmek okurken bazı olayları çabucak anlayacaktır. Kitaba ilk başladığımda çok alışamadım ama devam ettikçe çok severek okudum. Yazarın yazım dili mükemmel. Kurgunun işlenişi mükemmel. Ben her bölümü keyif alarak okudum. Ayrıca çok akıcı bir kitap. Ada'nın yaşadığı zorbalık ve psikolojik şiddet beni çok etkiledi. Okurken çok üzüldüm Ada'ya. Varis'in bilinmezlikleri beni sinirlendirse de onu anlamaya çalıştım. Bu kitapta çoğu sırrı öğrenemedik ama eminim ki 2. kitap da çoğu sır açığa çıkacak ve bizi çok etkileyecek. Onun Şeytanları'nda ki Alena ve Milas'ı görmek de çok güzeldi. Ayrıca Beyza şimdiden çok sevdiğim bir yazar oldu. Diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım. Siz de kitaplarına bir şans vermelisiniz bence. ☼︎☼︎☼︎ “Kanatları kırık kelebek; eli uz, evi uzak kelebek. Benim olman için çok mu beklemem gerek?” "Kelebeğimi vurdular, kanatları yaralı. Çok mu umursarsın sanki sen, yaşadığı sürece kan kaybını?" "Geçmiş, bir kıyafet değil; istediğinde giyip istemediğinde çıkaramazsın." “Arkama bile bakmadan kaçıp gittiğim tek an, senin elimden tutup benimle koştuğun an olur, Ada.” "Kabuk ruha ayna değil."
Kelebeği Öldürmek - 1
Okuyacaklarıma Ekle
528 syf.
·
2 günde
Bu kitapta Ada ve Varis Adinle olan hikâyenin geliştiğini ve neler olduğunu yavaş yavaş gözükmeye başlıyor tabi arada Alena ve Milas da gözüküyor birbirleriyle bağlantılı ama o bağlantının sebebi daha açığa çıkmadı. Ada anılarını unutmuş ve ailesinden ayrılmak zorunda kalmış büyük ihtimalle benim en çok merak ettiğim şey bu ne oldu da hayatları böyle oldu ne yaşadı da unuttu geçmişi. Hoş Alena da bazı şeyleri unutmuştu cidden merak ediyorum umarım diğer kitapta açığa çıkar bu durum.
Kelebeği Öldürmek - 1
Okuyacaklarıma Ekle
528 syf.
·
4 günde
·
9/10 puan
BA-YIL-DIM!!! Resmen okumak için yanıp tutuştum bu kitapta. Ne elime telefon aldım ne hobilerimle ilgilendim. Bu kitabı bitirmek için her boş anımda elime aldım. Ve değdi. Öncelikle başlarda çok sarmadı fakat sonra Varis-Ada sahneleri başladığında elimden bırakamaz oldum. Sürekli bu ikiliyi görmek istedim kitapta. Keşke daha fazla sahneleri olsaydı diye üzüldüm çünkü kül kelebek çıkana kadar onları çok özleyeceğim sanırım. Kitabın konusu biraz klasikti. ( kitabın profiline girip özeti okuyabilirsiniz spoiler vermemek için bahsetmeyeceğim ) Yani tamam klişe şeyler vardı. Ya da Ada’nın her gün boş anında duşa girmesi gibi saçmalıklar da vardı ama göz ardı edilebilir şeylerdi. Ve nedenini bilmediğim bir şekilde kitaptaki baş erkek karakterin göz rengi; mavi, kızıl, gri, siyah, beyaz… gibi renklerde olup sürekli hakkında betimleme yapıldığında aşırı seksi bir hal alıyor. Bilmiyorum Varis’e bayağı düştüm bu kitapta kimse kusura bakmasın. Kitaptaki aşk ne kadar klişe olsa da (erkek bir seviyormuş gibi bir sevmiyormuş gibi davranır, kız da umrumda değilsin der ama adam her kendine yaklaştığında izin verir hayır demez ya işte ondan) yine de sevdim. Beyza Aksoy’dan okuduğum ilk kitaptı, dilini sevdim. Böye ağam şağam bir profesyonelliği yoktu fakat okutturuyordu bence sürükleyiciydi. Okumak istiyorsanız kesinlikle bir sonraki siparişinizde olması gereken bir kitap. Okuyun, okutturun.
Kelebeği Öldürmek
8.8/10 · 1.561 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
528 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba Kitapseverler! Bugün karşınıza Onun Şeytanları kitabı ile bağlantılı olan Kelebeği Öldürmek kitabı ile geldim. Onun Şeytanları kitabını bitirdikten sonra merakla Kelebeği Öldürmek kitabına başladım ve iyi ki ara vermeden hemen başlamışım. Çok çok güzeldi. Yazarın kalemine zaten bayıldım. Okuyucuyu içine çekiyor ve hiç sıkmıyor. Kısacası konusundan bahsedecek olursak; Ada Kandemir küçükken evlatlık alınmış ve tek başına yaşamaktadır. Babası işlerinin yoğunluğu ile İngiltere'de yaşamaktadır. Ada, okula gittiği ilk gün Varis Adin'in ona tavırlı bir bakışı sonrası bütün okul Ada'ya karşı olur ve akla gelemeyecek muamelelere maruz kalır. Ada Kandemir, Varis Adin den bu sebepten dolayı nefret etmektedir çünkü hayatını cehenneme çevirmiştir hemde tek bakışı ile. Kitap sayfaları ilerledikçe aslında olaylar başka şekilde açığa çıkıyor. Kitap konusu klişe gibi gözükse de aslında değildi ve çok güzeldi. Kitabı okumak bir buçuk günümü aldı ve elimden düşürmedim neredeyse.  Ada'ya yapılanlar fazlasıyla kötüydü ama ona her zaman destek olan arkadaşı Çisem'i de çok sevdim veee Varis Adin, gri gözlerini ve seni okumak çok güzeldi. Varis'in mesajları çok iyiydi. Hele Ada'nın telefonuna Varis'i nasıl kaydettiğini düşünürsek çok iyiydi. Onun Şeytanları kitabının karakterleri de vardı. Onun Şeytanları kitabında Alena, Kelebeği Öldürmek kitabında Varis Adin kesinlikle favorim oldu. Kesinlikle genç kurgu severlerin yazarın kitaplarına şans vermeleri gerek bence. Kitabımızın ikinci kitabı da var. En kısa zamanda onu da okumak istiyorum. Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar diliyorum.
Kelebeği Öldürmek
8.8/10 · 1.561 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
528 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
- KELEBEĞİ ÖLDÜRMEK -
"Kelebek yükseklerden uçarsa, kanatlarının kırılacağını bilmiyor muydu?" Spoiler İçerir!! Selaamm! Kelebeği Öldürmek kitabının başları her ne kadar klişe ve sıkıcı olsa da daha sonra kurgu sarıyor, insanda merak uyandırıyordu gayet güzeldi, heyecanlıydı. Ada -kitabın baş karakteri- çok güçlü bir karakterdi, yaşadığı şeyler gerçekten zordu. Hemen kitabın konusuna geçeyim; Öncelikle baş karakterler Ada ve Varis. Ada okulda ilk geldiği günden beri sürekli zorbalığa uğrayan birisi ama Ada herşeye rağmen çok güçlü duruyor en sevdiğim özelliği bu sanırım gerçekten çok zor şeyler yaşıyor. Ben okurken hem sinirlendiğim hem de ağladığım zamanlar olmuştu. Ada küçükken kaçırılıyor, iyi ve zengin bir adama evlatlık veriliyor. Adakızımız küçüklüğünü hatırlamıyor. Küçükken bir kaza geçiriyor ve hafızasını kaybediyor. İlerleyen zamanlarda zaten acı gerçeklerle yüzleşiyor. Gelelim Varis Adin'e kitabın başlarında o kadar sinir oluyordum ki Varise ama tabiki sonradan sevdim. Ada her ne kadar küçüklüğünü hatırlamasa da Varis ve Ada'nın acıları aynı ikisi küçükken yaşanan olaylar hayatlarını etkiliyor. Varise de çok üzüldüm özellikle Ada gerçekleri öğrenip kendisini suçladığında Varisi daha fazla üzmemek için terk ediyordu. Kitabın devamı hala yazılıyor. Kitap
Onun Şeytanları
Onun Şeytanları
kitabının yan kitabı. Kelebeği Öldürmek kitabının 2. 'si de sanırım çıkacak kitabın konusu iyiydi yaa zaten yazarın genel olarak kitapları güzel oluyor. Acaba Varis ve Ada tekrardan birleşebilecekler mi?
Beyza Aksoy
Beyza Aksoy
/
Kelebeği Öldürmek
Kelebeği Öldürmek
Kelebeği Öldürmek
8.8/10 · 1.561 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.