Kemik Adamın Kızları

7,6/10  (18 Oy) · 
43 okunma  · 
12 beğeni  · 
779 gösterim
Bana kemikadam diyorlar, ama şeytanın ta kendisiyim. Kızın elimde ve senin onu bulup bulamayacağını görmek istiyorum. Eğer yedi gün içinde kızını almaya gelmezsen kemiklerini teker teker kırmaya başlayacağım.

...ta ki içindeki ışık sönene kadar.

* * *

İki yıl aradan sonra tekrar ortaya çıkan KemikAdam, kendine sekizinci kurban olarak istihbarat subayı Ryan Evans'ın 16 yaşındaki kızını seçer. Kurbanları beklentilerini karşılamamaya başlayınca onlara işkence edip ölüme terk eden KemikAdam, peşindeki polis ordusuna aldırmadan, kusursuz kızı bulana kadar aramaya kararlıdır.

Irak'ta direnişçiler tarafından kaçırılıp işkence gördüğü kâbus dolu günlerin ardından ülkesine geri dönen Ryan Evans, karısının ve kızının ona sırt çevirdiğini görünce dünyası başına yıkılır. Hayattan, ailesinin sevgisini tekrar kazanmaktan başka bir beklentisi kalmayan Evans, kızını kurtarmak için KemikAdam'ın peşine düşer."Kuzuların Sessizliği ve Se7en'dan bayrağı devralan Ted Dekker, insan ruhunun ışık görmemiş noktalarında gezinen bu romanıyla korku-gerilim türünü bir adım ileriye taşıyor."

-Kirkus Reviews

"Bu kitap tüylerinizi ürpertmekle kalmıyor; korku içinize işliyor ve bir süre sonra bir parçanız olup sizinle birlikte yaşamaya başlıyor."

-Brad Meltzer,

"Ted Dekker korku-gerilim edebiyatının gerçek bir ustası ve bu da şimdiye kadarki en muhteşem eseri."

-Nelson DeMille,

"Bir solukta okunacak bir güç gösterisi."

-James Rollins,

"Ted Dekker kendine özgü tarzıyla, türünün en iyi örneklerini sergiliyor."

-School Library Journal

"Heyecan ve gerilim yüklü bir yolculuk."
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786055420635
 • Orijinal Adı:
  BoneMan's Daughters
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Necmiye 
 13 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İyi bir baba olamayan istihbarat subayı Ryan Evans (evlatlık)kızı ve eşini terk ederek Irak'a gider,döndüğünde kızı ve eşi tarafından reddedilir,KEMİK ADAM ruh hastası bir katildir 8.kurbanı da ryan'ın kızı bethany olacaktır,Kızının kaçırılmasyla ryan'ın hayatı değişir ve kızını kurtarmak için olağanüstü bir gayret gösterir,kızını kemik adamın elinden kurtarır fakat romanın sonu hayli ilginç bağlanmış,beklenmedik bir süpriz vardır.Çok ,harika,müthiş bir korku gerilim diyemiyeceğim ama sürükleyici,değişik,bir konu.

zerrin ayça yılmazer 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Beklentileri karşılayan bir roman, klasik seri katil romanlarından ayrı bir yer edinmiş. kendine has bir tarzı olan bir katil ancak öldürmek zorunda olduğu için öldürüyor. Aradığı mükemmellikteki kızı buluyor. Bulmasıyla asıl olaylar başlıyor ve kitabın ivmesi artıyor. Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz , gerilim dolu bir kitap.

Tuncay YILDIRIM 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sürükleyici bir polisiye-gerilim romanı. Bir babanın kızını kurtarmak için gösterdiği olağanüstü çabayı anlatıyor. Adeta kedi fare oyunu. Okuyun tavsiye edilir..