Kemik Adamın Kızları

7,7/10  (27 Oy) · 
63 okunma  · 
20 beğeni  · 
868 gösterim
Bana kemikadam diyorlar, ama şeytanın ta kendisiyim. Kızın elimde ve senin onu bulup bulamayacağını görmek istiyorum. Eğer yedi gün içinde kızını almaya gelmezsen kemiklerini teker teker kırmaya başlayacağım.

...ta ki içindeki ışık sönene kadar.

* * *

İki yıl aradan sonra tekrar ortaya çıkan KemikAdam, kendine sekizinci kurban olarak istihbarat subayı Ryan Evans'ın 16 yaşındaki kızını seçer. Kurbanları beklentilerini karşılamamaya başlayınca onlara işkence edip ölüme terk eden KemikAdam, peşindeki polis ordusuna aldırmadan, kusursuz kızı bulana kadar aramaya kararlıdır.

Irak'ta direnişçiler tarafından kaçırılıp işkence gördüğü kâbus dolu günlerin ardından ülkesine geri dönen Ryan Evans, karısının ve kızının ona sırt çevirdiğini görünce dünyası başına yıkılır. Hayattan, ailesinin sevgisini tekrar kazanmaktan başka bir beklentisi kalmayan Evans, kızını kurtarmak için KemikAdam'ın peşine düşer."Kuzuların Sessizliği ve Se7en'dan bayrağı devralan Ted Dekker, insan ruhunun ışık görmemiş noktalarında gezinen bu romanıyla korku-gerilim türünü bir adım ileriye taşıyor."

-Kirkus Reviews

"Bu kitap tüylerinizi ürpertmekle kalmıyor; korku içinize işliyor ve bir süre sonra bir parçanız olup sizinle birlikte yaşamaya başlıyor."

-Brad Meltzer,

"Ted Dekker korku-gerilim edebiyatının gerçek bir ustası ve bu da şimdiye kadarki en muhteşem eseri."

-Nelson DeMille,

"Bir solukta okunacak bir güç gösterisi."

-James Rollins,

"Ted Dekker kendine özgü tarzıyla, türünün en iyi örneklerini sergiliyor."

-School Library Journal

"Heyecan ve gerilim yüklü bir yolculuk."
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786055420635
 • Orijinal Adı:
  BoneMan's Daughters
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Taş 
09 Nis 21:43 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlk okuduğum polisiye gerilim tarzı roman. Ted Dekker gerçekten mükemmel bir yazar olduğunu bu kitabında da göstermiş. Kemik adam denilen adam aradığı özelliklere sahip olduğunu düşündüğü kızı kaçırıyor ve babası onu kurtarmaya çalışıyor. Betimlemeler muhteşem ötesi. Yaklaşık 4 sene önce okumuştum ama kızın kaçırıldığı yer o ağaç, yol her şey gözümün önünde. Bu da yazarın yeteneğinden kaynaklanıyor. İlk sayfadan sizi ele geçiren elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap. Okuyun pişman olmazsınız.

Aslı Murat 
18 Mar 23:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir babanın kızına kendini kabul ettirme çabaları ve dramiyla başlıyor kitap....Ve bir babanın kızını kurtarmak için yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını ve gerilim dolu mücadelesini okuyoruz....Kemik adam ve baba arasında geçen kedi fare oyunu ise çok iyi ve sinir bozucuydu....Sadece final beni rahatsız etti çok aceleye getirilmiş gibiydi.....

Necmiye 
 13 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İyi bir baba olamayan istihbarat subayı Ryan Evans (evlatlık)kızı ve eşini terk ederek Irak'a gider,döndüğünde kızı ve eşi tarafından reddedilir,KEMİK ADAM ruh hastası bir katildir 8.kurbanı da ryan'ın kızı bethany olacaktır,Kızının kaçırılmasyla ryan'ın hayatı değişir ve kızını kurtarmak için olağanüstü bir gayret gösterir,kızını kemik adamın elinden kurtarır fakat romanın sonu hayli ilginç bağlanmış,beklenmedik bir süpriz vardır.Çok ,harika,müthiş bir korku gerilim diyemiyeceğim ama sürükleyici,değişik,bir konu.

Nur Polat 
 17 Ağu 14:29 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Ted Dekker'ın okuduğum ilk kitabıydı. Ryan'ın hayatı, yaşadıkları, korkunç. Basında KemikAdam, ismi Alvin Finch yada tam manasıyla Şeytan. Kemik kırmaktan haz alan bu adama inanamayacaksınız. Ryan' ın hayat mücadelesi kesinlikle okunmaya değer. Ve kitabı bitirmeye sayfalar kala Ted Dekker beni çok şaşırttı, aklımın ucundan dahi geçmemişti.
Kitap bir bakıma psikolojik bir kitap, Ryan'ı, Kahlid'i, KemikAdam'ı anlamaya çalışıyorsunuz. Kesinlikle sıkılmayacaksınız.

zerrin ayça yılmazer 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Beklentileri karşılayan bir roman, klasik seri katil romanlarından ayrı bir yer edinmiş. kendine has bir tarzı olan bir katil ancak öldürmek zorunda olduğu için öldürüyor. Aradığı mükemmellikteki kızı buluyor. Bulmasıyla asıl olaylar başlıyor ve kitabın ivmesi artıyor. Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz , gerilim dolu bir kitap.

Tuncay YILDIRIM 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sürükleyici bir polisiye-gerilim romanı. Bir babanın kızını kurtarmak için gösterdiği olağanüstü çabayı anlatıyor. Adeta kedi fare oyunu. Okuyun tavsiye edilir..

Kitaptan 3 Alıntı

Nur Polat 
17 Ağu 11:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Savaş hepimizi değiştirir, Albay. Eve tek parça halinde gittiğine minnettar ol."

Kemik Adamın Kızları, Ted Dekker (Sayfa 129 - Martı Yayıncılık, Julie)Kemik Adamın Kızları, Ted Dekker (Sayfa 129 - Martı Yayıncılık, Julie)
Aslı Murat 
12 Mar 16:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bana kemik adam diyorlar, ama şeytanın ta kendisiyim. Kızın elimde ve senin onu bulup bulamayacağını merak ediyorum. Eğer yedi gün içinde kızını almaya gelmezsen kemiklerini teker teker kırmaya başlayacağım... Ta ki içindeki ışık sönene kadar...."

Kemik Adamın Kızları, Ted Dekker (Martı Yayınları)Kemik Adamın Kızları, Ted Dekker (Martı Yayınları)
Nur Polat 
 17 Ağu 11:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"İşte başarıyordu. Acı orada, her yerdeydi, tenine batıyordu, ancak o zihnini odaklı ve güçlü tuttuğu sürece bu acı suları nispeten kolayca aşabiliyordu."

Kemik Adamın Kızları, Ted Dekker (Sayfa 461 - Martı Yayıncılık)Kemik Adamın Kızları, Ted Dekker (Sayfa 461 - Martı Yayıncılık)