Kemiklerin Şifresi

8,4/10  (13 Oy) · 
33 okunma  · 
9 beğeni  · 
900 gösterim
İskoçya'nın uzak Hebrid adalarından biri olan Runa'da, adli antropolog Dr. David Hunter'ı tüyler ürperten bir keşif beklemektedir.

Neredeyse tamamen yanıp, ayakları ve bir eli sağlam kalmış bir ceset bulunmuştur. Yerel polis kaza sonucu ölüm raporu vermekte acelecidir, ama Hunter'ın içgüdüleri aksini söylemektedir: Karşılarındakinin bir cinayet vakası olduğu kanısındadır. Gerçekte Runa ilk anda göründüğü gibi huzurlu bir toplum olmaktan çok uzaktır... ve yanmış ceset de onun karanlık sırlarından sadece biridir.

Derken Atlantik'ten gelen fırtına adaya ulaşır ve bütün elektrik sistemi çöker, anakarayla bütün bağlantı kesilir. Fırtına kasıp kavururken, cinayetler de arka arkaya gelmeye başlar...

Etkili, sürprizli ve sarsıcı...

Kemiklerin Şifresi kitapları tüm dünyada çok satanlar listesinde yer alan birinci sınıf bir romancının kan donduran yeni polisiye romanı.

"Beckett beklenmedik manevralarla ve doruğa tırmandırdığı dehşetle okuru diken üstünde tutuyor"
-Daily Telegraph-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  404
 • ISBN:
  9786053750895
 • Orijinal Adı:
  Written In Bone
 • Çeviri:
  Nur Küçük
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Kemiklerin Şifresi ilk kitaptan daha iyiydi, yazar seriyi bir ileri noktaya taşımış ikinci kitapla. Kitapta gerilim çok güzel yer alıyordu ve kitabın içine güzel dağılmıştı, sadece son sayfalarda değil diğer kısımlarda da gerilime yer açmış yazar. Benim de kitabı hep geceleri okumam da etkili oldu sanırım, böylece kitabı yaşayarak ve hissederek okudum :)

Katilse, katil bu kitapta daha iyi yazılmıştı. Yazar kurguyu çok güzel yapmış, sizi çok güzel yönlendiriyor. Açıkçası katile şaşırmasam da yazarı takdir ettim, kurgu gerçekten iyiydi. İpuçlarını toplama, katili arayış hepsi çok güzel biçimde ilerledi ve kitap gayet akıcıydı, sizi sıkmıyor. Bazı yerleri gereksiz gibi görseniz de ileride onunda kitap için bir önemi olduğunu anlıyorsunuz.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...-hunter-2-simon.html

Oblomov 
 05 Tem 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Dört kitaptan oluşan Dr. David Hunter serisinin ikinci kitabı Kemiklerin Şifresi kaliteli bir polisiye roman. Yazarın kitaplarını yazarken en ince detaylara bile önem vermesi, kitabın konusu ile ilgili o konuda uzman kişilerden bilgi alması ve buna bağlı olarak kitapların gerçekçi bir atmosferde geçmesi kaliteyi beraberinde getiriyor. Aynı zamanda kitap akıcı bir dille yazılmış ve kitabın sonuna kadar olayları çözümlemek neredeyse imkansız. Polisiye severlere tavsiye ederim.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
10 Şub 22:58 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

,#kitapyorum

Yazar ikinci kitabın üstüne katarak devam etmiş. Bu kitap da gerilim biraz daha fazlaydı. İlk sayfalardan itibaren kitabı resmen yaşıyorsunuz. Simon beckett kitabı yazarken yine çok iyi araştırmış. Okuması çok keyifli heyecan verici polisiye gerilim bir kitap sizleri bekliyor.

Burçin Esra Karadağ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İyi düşünülmüş, detayları iyi çözümlenmiş ve okurken tüm gerilimi hissedebileceğiniz bir dile sahip. Beklentilerimin üzerinde bir hikaye.

Kitaptan 2 Alıntı

Esma Tezgi 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Babam her zaman derdi ki, asıl dikkat etmen gereken şeyler yaklaştığını görmediğin şeylerdir. Ne demek istediğini artık biliyorum. Sonunda hayatının kontrolünü eline aldığını sanıyorsun, ama sonra... bam! Hiç beklemediğin bir şey birdenbire seni gafil avlıyor.

Kemiklerin Şifresi, Simon BeckettKemiklerin Şifresi, Simon Beckett