Kendi Ayakları Üstünde (Bir Genç Kızın Gizli Defteri 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7.512
Gösterim
Adı:
Kendi Ayakları Üstünde
Alt başlık:
Bir Genç Kızın Gizli Defteri 3
Baskı tarihi:
Ekim 2012
Sayfa sayısı:
430
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054560868
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Artemis Yayınları
Lise yılları sona eriyor...

Gelecekle ilgili doğru kararlar almak gerek.

Hangi meslek? Hangi üniversite?

Kendi ayaklarının üstünde durabilmek için sorular sormak, düşünmek gerek. Serra ile arkadaşları bu zor dönemi yine kâh gülerek kâh hüzünlenerek ama hep birbirlerine omuz vererek sürdürüyorlar. Ya ilkgençlik aşkları? Onlar ne olacak?

 
Hepimizin içinde bir Serra yok mu ? Lise yıllarımızın o deli dolu günlerini ne de güzel yansıtmıştır.
Lise bitecek, meslek hayatımızda nelere yönelip, nelerde başarılı olacağız diye düşüncelere dalmışızdır.
Araştırmalara girmişizdir bazılarımız,
Bazılarımızda kestirip atmışızdır.
Hepimiz Serra kadar şanslı olabilseydik keşke...Kim Amerika gezisine "HAYIR" diyebilirdi ki ?
Ve serinin 3. kitabını da bitirdim :) :) :)
Bu kitap diğer kitaplara oranla daha fazla danışmanlık yapıcak cinsten spoiler vermek istemem ama o Cüneyt'in yalan aşkı
Serra'nın Amerikaya gidişi
Artık meslek hayatıyla ilgili kararlar alışı normal standartlarda bir ipek ongun kitabı kendini maximum 3 günde bitirir fakat annem ve bayram temizliği kitabın uzamasına sebep oldu iyi okumalar :)
ipek ongunun bir kez daha olay bütünlüğündeki ustalığını görmüş oldum
Genellikle kızlar tarafından okunulan bir kitaptır ama bütün gençlere hitap eder. Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisinin okuduğum ilk kitabıdır. Kendi adıma konuşacak olursam Açlık Oyunları haricinde hiçbir seriye de başından başlamadım zaten. Gençleri hayata hazırlayan ve gençlere rahatlıkla kitap okuma alışkanlığı kazandıracak bir kitap dersem yanlış söylemiş olmam. Kitaptaki satırlar gözlerinizin altından kayar gider ve siz ne zaman bittiğini anlamazsınız bile. Karakterler o kadar bizden, o kadar tanıdıktır ki, uzun bir süre boyunca Serra karakterini gerçekten yaşamış bir karakter, kitabı da gerçekten onun günlüğü sanmıştım. Seriyi başından başlayıp sonuna kadar bitirdiğinizde, bir genç kızın ortaokuldan üniversiteye, oradan da evliliğe kadar uzanan serüvenine şahit olacaksınız. Keyifli okumalar.
Bu kitap çok güzel . içinde birbirinden farklı şeyler oluyor. İçinde ebedi bir yaşama geçmiş bir aşk var fakat herşey değişiyorrrrr. eee biliyorsunuz ki hayat zor...
Arkadaş kazanmak için kişiliğinizden ödün vermemeyi anlatan bu kitapta, baş karakter Serra Noyan, taşındıkları şehirde yeni arkadaşlar edinmek için çabalıyor, değişik kişiliklerle tanışıyor ve başına gelen olayların sonunda kendine göre arkadaş bulmayı öğreniyor. Okullarını güzelleştirme çabaları, yeni arkadaşlar, annesiyle yaptığı kavgalar, yarı yıl tatili, İstanbul ve kuzini Sırma sayesinde ufukta beliren Akdeniz tatili derken Serra'nın hayatı gittikçe renkleniyor.
Spoi içerir.Herkese Merhaba :)

Hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum.Nasılsınız?Okuma listemde 60’ın üstünde kitap var Ve bunların içinde tekrar okuyacağım kitaplar da var. :)

Çok uzatmadan kitap yorumuma geçeyim;

Serra yaz tatili için İzmir’e gidişi ile başlıyor.Her şey çok güzel gider ve Cüneyt’le çok güzel vakit geçirir.Cüneytle ve kuzeni ile birlikte bir grup ile on günlük bir geziye çıkarlar.Gezide çok eğlenirler.Bir ay çok hızlı geçer.İstanbul’a döndüklerinde ise arkadaşları ise tatile gittiği için çok sıkılmıştır.

İstanbul’da geçirdiği bu yaz tatilinde kitap okumanın haricinde kendine ufak çapta işler bulur Ve çalışır.Okul başlayınca da ufak tefek işlerde çalışmaya başlar.Babasının isteğiyle babasının yanına Ankara’ya gider.Burada babasının sevgilisi ile tanışır Ve geri döner.Daha Sonrasında ise 10 Kasım ile ilgili yazdığı yazı yarışmada birinci olur Ve Amerika’ya gider.

Bu sırada Cüneyt ile ilişkidi biter ve babaannesi kendi neslinde takılıp kaldığı için onunla uğraşır.Bir yansan ise meslek seçimi için karar vermeye çalışır Ve Amerika’dan döndüğümde ise Turüzm okumaya karar verir.

Keyifli okumalar. :)
´´Bir Genç Kızın Gizli Defteri´´ isimli serinin üçüncü kitabı. Lise çağlarındaki genç kızlarımıza hitap eden bu kitabın ve hatta tüm serinin okunmasında büyük kazançlar olacağını düşünüyoruz. Ve sevgili anneler sizler de kızlarınızla beraber okuyarak hem kendinize hem çocuklarınızın hayatına yeni ve kaliteli, bir çok şey katabilirsiniz. Ailece okunası kitaplar, gayet akıcı olduğu için kitap kendini okutacaktır. Genç kızlarınıza hediye ne alacağınızı düşünürken bu seriden bir kitabı pekala düşünebilirsiniz.
çok güzel bir kitap çok beğendim . bide bir gen kızın gizli defteri ile ilgilide bilgi veriyor . zaten kapağındada yazıyor alma sebebimden biride oydu aslında
Yaşadıklarını günlüğüne yazan kimi zaman hüzünlerini kimi zaman sevincini kimi zaman aşklarını yazan serra, liseyi bitirir ve geleceğe dair sorular başlar. Hangi üniv. Hangi bölüm,hangi meslek yeni hayat yeni arkadaşlıklar
Dmkoejejejejenebebrbrnrrrrrrrrfdndbrnrnfbrbrbrbrbrbrbrrbrbrbrbrbrbrbrbrbrnnrnrnrnrnfnrnfbrnrfbbrnrnrnrntnttntbbtbtbtbtbtbbndbbdfbrnrnooiehrhrbrhrnrjrbrbrbrbrbrnrbrbrnrbtbbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbrbbrbrbrbrbrbrrbbrrbb
Bence tam gençlerin okuması gereken bir kitap. Çok sürükleyici, diğer kitapları da muhteşemdi. Diğer kitabını okuyunca da bildirim yapacağım.
Üç çeşit arkadaşlık vardır:
Birincisi ekmek gibidir,her zaman ihtiyaç vardır.İkincisi ilaç gibidir,lazım olursa ararsiniz.Üçüncüsü mikrop gibidir, o gelir sizi bulur.
Kısaca hayatı sevmek...
Kısaca "sevmek"...
Sanırım her güzelliğin başı bu.
Ve... insan, bir şey beklemeden sevince, sevgisini verince, geriye mutlaka bir şeyler dönüyor.
Üç çeşit arkadaşlık vardır ;
Birincisi ekmek gibidir , her zaman ihtiyacınız vardır
İkincisi ilaç gibidir , lazım olursa ararsınız
Üçüncüsü mikrop gibidir , o gelir sizi bulur

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kendi Ayakları Üstünde
Alt başlık:
Bir Genç Kızın Gizli Defteri 3
Baskı tarihi:
Ekim 2012
Sayfa sayısı:
430
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054560868
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Artemis Yayınları
Lise yılları sona eriyor...

Gelecekle ilgili doğru kararlar almak gerek.

Hangi meslek? Hangi üniversite?

Kendi ayaklarının üstünde durabilmek için sorular sormak, düşünmek gerek. Serra ile arkadaşları bu zor dönemi yine kâh gülerek kâh hüzünlenerek ama hep birbirlerine omuz vererek sürdürüyorlar. Ya ilkgençlik aşkları? Onlar ne olacak?

 

Kitabı okuyanlar 2.493 okur

  • Ezgi Zabun
  • Irmak Büşra Öztürk
  • Yasemin DURAN
  • Çağla Türk
  • Bilge Karaağaç
  • Hibiscus Kub
  • Işılay Varlık
  • Yağmur BÜYÜKKAYA
  • Ayşenur
  • Maths

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.3
14-17 Yaş
%12.9
18-24 Yaş
%30.7
25-34 Yaş
%36.9
35-44 Yaş
%10.9
45-54 Yaş
%2.1
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%0.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.9
Erkek
%2.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34.2 (100)
9
%12.3 (36)
8
%15.8 (46)
7
%15.8 (46)
6
%6.5 (19)
5
%6.5 (19)
4
%2.4 (7)
3
%2.4 (7)
2
%1.7 (5)
1
%2.4 (7)

Kitabın sıralamaları