Kendi Düşen Ağlamaz

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.215
Gösterim
Adı:
Kendi Düşen Ağlamaz
Baskı tarihi:
Ocak 2017
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Şımarık ve güzel prenses Alize ile görgü kurallarından habersiz, kaba saba ama bir o kadar yakışıklı tamirci Serkan’ın aşkına şahit olmaya hazır mısınız?

“Alize yarı açık penceresinden arabasını tamir eden adama bakıyordu. Bu adam tamirciden çok motosiklet kullanan yakışıklı züppelere benziyordu. Kirli atletinin içinde bile kendisini gösteren kasları dikkat çekiciydi. Dağınık siyah saçları, hafif sakallı kemikli yüzü ve bu yüze çok yakışan kemerli burnuyla değme mankene taş çıkartacak kadar yakışıklıydı. En güzel yeri ise kesinlikle mavi gözleriydi.”

Alize’nin boğaz kıyısındaki yalısından İstanbul’un arka sokaklarında yer alan döküntü bir gecekonduya taşınmasının nedeni aşk mı yoksa intikam mı? Ünlü işadamı Nurettin Hıfzızade kızının şirket arabalarını tamir eden adamla evlendiğini öğrenince delirecek mi yoksa görmezden mi gelecek? Mahallenin dilberi Asuman bir zamanlar yüz vermediği Serkan’ın peşine tekrar düşecek mi yoksa uzaktan izlemekle mi yetinecek? Susmayı bilmeyen kaynana Şaziye yalıdan gelen gelinini kabullenecek mi yoksa canından mı bezdirecek?

‘Kendi Düşen Ağlamaz’ sıradışı bir intikam hikayesini tutkulu bir aşkla harmanlayan çarpıcı bir roman
360 syf.
·37 günde·Beğendi·7/10
Hayata tutunamayanlar hata yapanlar icin guzel bir kitap okumanizi isterim yararli bir kitap olmus hazirlayanin yazarimizineline koluna dusuncelerine saglik
360 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
#kitapyorumu
#KendiDüşenAğlamaz
#MüptelaYayınları

Yine bir Ayşegül Çiçekoğlu eseri yine şahane bir kurgu ve intikam hikayesiyle başlayan Aşk

Minicik bir bebekken annesiz kalan Alize’yi babası Nurettin bey prensesler gibi büyütmüştür. Babasından başka kimsesi olmayan Alize şımarık bir kızdır.

Birgün babasının evleneceğini öğrenen Alize çıldırır. Üstelik Nurettin Bey’in evleneceği kişi Alize’nin hiç sevmediği Sinem’dir. Acilen bu evliliğe mani olması gerekir ve intikam planları yapar. Karşısına çıkan kaba, saba medeniyet yoksunu tamirci Serkan ile bir anlaşma yapar.

Serkan Alize ile nasıl anlaşma yapmıştır?

Alize’nin intikam planı nedir?

Serkan bu plana neden ortak olmuştur?

Nurettin bey Alize’ye nasıl tepki göstermiştir?

Nurettin bey ve Serkan arasında bilinmeyen gerçekler nelerdir?

İşte bu hikayede birden fazla soru birden fazla gizem vardır. Tüm soruların cevabını kitabı okuyunca iyiki okudum diyerek cevaplamış olacaksınız. Öyle güzel duygulara şahitlik edeceksiniz ki gülerek Serkan’a kızacak Alize’yi saçlarından sürükleyeceksiniz. 🤣🤣

Ayşegül hocam ne yazarsa okurum diyenlerdenim. İyiki okudum çok güzeldi çok beğendim çok başarılıydı. Teşekkürler Ayşegül Çiçekoğlu ️

Mutlaka okumalısınız...
360 syf.
·8/10
Bu kitap yazarin okudugum 3.kitabi. oyle bisey ki konulari ne kadar siradan da olsa bi bakiyorum kitabin sonuna gelmisim. O kadar beni icine aliyor.
Kitapta Alize zengin sımarik bir prenses, Serkan ise fakir ama cok yakışıkli bir tamirci. Hikayemiz Alize'nin babasindan intikam almak istemesyle basliyor. Okurken bu nasil bi kiz diyorsnz sirf intikam icin bu yapilir mi fln ama. Kız simarik iste yapabiliyor :) guzel bir kitapti bi solukta bitirilenlerden :)
360 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Yine harika bir okuma keyfi veren ve çok güzel vakit geçirerek okuduğum @aysegulcicekoglu kitabı. Okuduğum diğer tüm kitapları gibi bunu zevkle okudum. Zengin şımarık kızımız Alize ve tamirci (!) Serkan. Oyun içinde oyun bu olsa gerek. Romantik komedinin keyfini çıkarmak isteyenlere ve stresten uzak hoş vakit geçirmek isteyenlere klişe bir tabir olacak ama Yeşilçam tadı ile modern dizi karışımı bu güzel kitabı tavsiye ederim.
360 syf.
·Beğendi·10/10
Ayşegül Çiçekoğlu Kendi Düşen Ağlamaz kitabı perşembe günü bitirdim . Büyük bir keyifle okudum diye bilirim. Bir yandan güldüm, bir yandan da ağladım. Özellikle de avize pardon Azize 'ye çok güldüm Kitap konusu hakkında pek bilgi vermek istemiyorum. Çünkü kitabı okurken büyüsü gitmesin istiyorum. Eğer keyifli ve güldüren bir kitap okumak istiyorum diyorsanız mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Yazarın kalemine ve yüreğine sağlık
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Alize Hıfzızade bir yaşındayken annesini kaybetmiş babası Nurettin Hıfzızade tarafından bir dediği iki edilmeden büyütülmüş şımarık, umursamaz, bencil bir kızdır.
Bir gece arkadaşları ile eğlendiği gece kulübünde babasının kendisinin nefret ettiği yan yalıda yaşayan Ondan 8 yaş büyük Sinem ile evleneceğini duyduğunda apar topar kulübü terk ederek eve gider. Babası ile girdiği kavgayı kaybetmiştir babası Sinemle evlenecektir. Ama Alize ne yapıp edip buna engel olacaktır…Karşısına çıkan en uygunsuz bir erkek ile evlilik yapmaya karar verir. Porche'si bozulur yolda ve tamirci ile evlenmeye karar verir. Tamircimiz Sinan.... Yakışıklı, karizmatik ve fakir oğlumuz.
Serkan’ın ailesinin gecekondusunda onlarla yaşamaya başlayıp, kaynana zulmüne katlanması çok acıydı. Ama helal olsun pes etmedi. Amacı önceleri babasının evlenmesine engel olmaktı ama sonraları basit, sıradan bir tamirci olan Serkan’a aşık oldu ve ondan ayrılamadı. Herkesin 10 gün dayanamaz dediği hayata Alize tam 7 ay boyunca dayandı.
Kitap gerçekten çok güzel. Eğlenceli, akıcı ve bir çırpıda okunabilecek bir kitap. Klişe bir şey beklesem de kitabı yarıladığım da kilişelik le ilgisi olmadığını anlamış oldum. Baba sevgisi, aşk, gurur, annesizlik gibi duygular çok güzel hissettirilmişti.
360 syf.
Sevimli bir romantik komedi yesilcam tadinda baslasada sıkmiyor kitap sayfalar akip gidiyor okumaktan pisman olunmaz bence zaren yazarlarimizi desteklemeli turk edebiyatina destek olmaliyiz dimi ama
360 syf.
·Beğendi·10/10
Ve harika bir kitap yorumu geliyor. Tabi ki de Affet'den sonra böyle muhteşem bir kitap bekliyordum. Wattpadden okuduğum bir hikayeydi. Sonunu hep merak etmiştim. Kitaba imzalı sahibim artık..
Zengin, şımarık Alize'ye babasının ders vermek istemesiyle Serkan'ın hiç istemesede oyuna dahil olmasıyla başlayan bir hikaye. Tabi ki de planlanmamış tek şey birbirlerine olan aşklarıydı. Kurgu harika. Okurken güldüm, bazen üzüldüm , bazen karakterlere kızdım ancak Kendi Düşen Ağlamaz dünyasının bir parçası oldum. Okumayan kaldıysa vakit kaybetmeden okusun derim.
360 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
#kitapyorum
#ayşegülçiçekoğlu
#kendidüşenağlamaz
İsmini 30° Kuzey ve 30° Güney enlemlerindeki dinamik yüksek basınç alanlarından, Ekvator’daki termik alçak basınç alanına doğru esen rüzgârlardan alan güzel alize..
Alize zengin bir iş adamının prensesler gibi yetişmiş bir kızıdır bunun için kendini yüksekte gören herkesi kölesi gibi kullanan bir kız olur..
Birgün babası onun hiç istemediği bir kadına aşık olur alize buna karşı çıkmak elinden geleni yapar..
Karşısına çıkan araba tamircisiyle evlenen alize onun tabiri ile tavuk kümesi gibi evde kalmaya razı olur sırf babasını evlenmekten vazgeçirmek için..
Alize babasını üzmek isterken kendi hiç bilmediği bir hayatla karşılaşır yokluk ve sefalet içinde bir hayat bu evde ona tek iyi gelen serkandır..
Alize bu yaşam şartlarında hayatın öteki yüzünü öğrenir sevginin paradan değerli olduğunu öğrenir..
Alize ve Serkan'ın evliliğinin sonu nereye gidecektir..
Alize hiç bilmediği bu yaşam şartlarından sıkılacak mı sonunda nasıl bir insan olarak çıkacak karşımıza..
Sırf kendi bencilliği yüzünden babasını sevdiğinden ayırmak için girdiği bu mücadelen kim karlı çıkacak..
Gerçekten kendi düşen ağlamaz mı yada insan kötü dediği herşeyde bir hayır bulur mu..
Bu soruların hepsi bu muhteşem kitapta..
Okurken karakterlerin hareketleri gözümün önüne geldiği muhteşem bir kitaptı okurken dinlendiğimi hissettim hiç bitmesini istemedim..
Kalemine yüreğine sağlık Ayşegül Çiçekoğlu...
360 syf.
·2 günde·8/10
Hayatın insanın karşısına neleri ve kim leri çıkaracağını hiç kimse bilemezdi. Bazen kötü başlayan bir şey dünyanın en iyi şeyine dönüşebilirdi. Alize'yi uslandırmak için babasının başvurduğu oyun tüm olumsuzluklara rağmen mutlu bitmişti. Mutluluk bazen ilk gördüğünde hiç hoşlanmadığın, adını bile doğru dürüst söyleyemeyen bir adamın sımsıcak bakan gözlerinde, güldüğünde kalbini hoplatan dudaklarında olabilirdi. Alize onu bulmuştu. Serkan da.
360 syf.
·3 günde·7/10
"Aşk vefanın önüne geçmişti"

Ayşegül Çiçekoğlu'nun  kitaplarını okudukça daha çok sever oldum. Zamanla kitaplarına olan sevgim arttı. 

Kendi Düşen Ağlamazı da keyif alarak okuduğum bir kitap oldu. Ama benim favorim hala İntikam. Belirtmeden geçmek istemedim.

Türünün içerisinde benim için nadir yazarlardan biri oldu Ayşegül Çiçekoğlu.

Bu kitapta da aynı naif anlatım vardı. Duygular çok güzel aktarılmış. Taa derinden hissediyorsunuz. Ailenin önemini, annesizliği, aşkı, dostluğu, evlat, baba sevgisi, yaşam zorluğu... Hepsine tek tek dokunuyor yazar.

Buram buram yeşilçam havası da yok değil hani. 

Bütün bu güzel duyguları hissettirdiği ve keyifli vakit geçirmemi sağladığı için Ayşegül Çiçekoğlu'na teşekkür ederim.

Herkese keyifli okumalar. Hoşçakalın.
360 syf.
·1 günde·4/10
Kıskanç bir insan olarak Babasını paylaşan Alizeyi anlayamadım gıcık oldum bu yüzdende sinir krizler geçirdiğim için kendimi Serkan ve Alizeye veremedim. Ayşegülün kitapları güzel olur ama nedense bu hikayeyi tam sevemedim. Hangi normal insan arkasından oynanılmış bu kadar oyunu normal karşılar ki? Onuda anlayamadım. Isınamadım.
"Bugün hayatında en çok sevdiği iki adamı kaybetmişti. Kimsesiz kalmıştı. Artık eski Alize olamazdı. "Kimim peki ben?" diye düşündü. Tüm sevdiklerini arkada bırakmış bu yalnız kız kimdi? Ruhu hırpalanmış, kişiliği değiştirilmiş ve kalbi kırılmış bu kız kimdi? İnsan bir gecede büyür müydü? Büyümüştü işe."
"Kendini güçlü ve özgür hissediyordu. Kimseye ihtiyacı yoktu yeni bir dünya kurmak için. Hayatı öğrenmişti artık. İnsanları tanımıştı. Onların neler yaşadıklarını biliyordu."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kendi Düşen Ağlamaz
Baskı tarihi:
Ocak 2017
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Şımarık ve güzel prenses Alize ile görgü kurallarından habersiz, kaba saba ama bir o kadar yakışıklı tamirci Serkan’ın aşkına şahit olmaya hazır mısınız?

“Alize yarı açık penceresinden arabasını tamir eden adama bakıyordu. Bu adam tamirciden çok motosiklet kullanan yakışıklı züppelere benziyordu. Kirli atletinin içinde bile kendisini gösteren kasları dikkat çekiciydi. Dağınık siyah saçları, hafif sakallı kemikli yüzü ve bu yüze çok yakışan kemerli burnuyla değme mankene taş çıkartacak kadar yakışıklıydı. En güzel yeri ise kesinlikle mavi gözleriydi.”

Alize’nin boğaz kıyısındaki yalısından İstanbul’un arka sokaklarında yer alan döküntü bir gecekonduya taşınmasının nedeni aşk mı yoksa intikam mı? Ünlü işadamı Nurettin Hıfzızade kızının şirket arabalarını tamir eden adamla evlendiğini öğrenince delirecek mi yoksa görmezden mi gelecek? Mahallenin dilberi Asuman bir zamanlar yüz vermediği Serkan’ın peşine tekrar düşecek mi yoksa uzaktan izlemekle mi yetinecek? Susmayı bilmeyen kaynana Şaziye yalıdan gelen gelinini kabullenecek mi yoksa canından mı bezdirecek?

‘Kendi Düşen Ağlamaz’ sıradışı bir intikam hikayesini tutkulu bir aşkla harmanlayan çarpıcı bir roman

Kitabı okuyanlar 81 okur

  • Zeliha Yavuz
  • Fightingblog
  • Znature
  • Medye olam
  • Nisanur
  • lemon
  • Yıldız Odabaşı
  • Tuğçe
  • Fobc
  • Birkitapezgisi

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36.8 (14)
9
%13.2 (5)
8
%10.5 (4)
7
%13.2 (5)
6
%10.5 (4)
5
%2.6 (1)
4
%5.3 (2)
3
%0
2
%0
1
%7.9 (3)