Kendimi Unutup Sana Ağladım

8,0/10  (11 Oy) · 
37 okunma  · 
10 beğeni  · 
628 gösterim
Kendini keşfe çıkma dönemidir gençlik, kendini bulma, bilme ve her ne olursa olsun kaybetmeme... Zamanın parçalanmaz bütünlüğü içinde ömürlerinin baharında olan bir grup genç, günün birinde hatalarıyla çarpışacaklarını düşünememişlerdi. Dünya ceplerinde dönerken adeta, gelecekte kuracakları yuvanın yanlışlıklar üzerine bina olacağına ihtimal vermemişlerdi ve bu yanlışlıkların, mutluluklarını gölgeleyeceğine...

Ahmed Günbay Yıldız'ın Kendimi Unutup Sana Ağladım adlı romanı, yazarın 43. romanı. Yıllardır sağlam bir okuyucu kitlesi edinmiş olan yazar, bu yeni romanında da bilhassa gençlere yönelik bir hikâyeyle karşımıza çıkıyor ve yapılan yanlış tercihlerin hatta düşünülmeden söylenmiş bir sözün dahi gelecekteki hayatı gölgeleyebileceğine dair örnekler sunuyor.

Kutup, üniversiteyi bitirdikten sonra kendine eş adayı olarak üç kızın adını zikreder: Dildar, Ezgi ve Yeliz… Kutup'un gönlü aslında Dildar'dan yana çarpmaktadır. Ne var ki diğer iki isim de ağzından çıkıvermiştir bir kere ve Kutup, Ezgi ile Yeliz'in, günün birinde yüzleşmek zorunda kalacağı iki hata olduğunun farkına varamamıştır...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786051144221
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Güner TAŞ 
01 Nis 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Yazarın kullandığı tek noktalama işareti üç nokta olduğu için kitabı okumayı bıraktım. Başlık dahil her cümle nasıl üç noktayla biter aklım almıyor.

Kitaptan 3 Alıntı

Neden sonra farkına varıyosun,
Etrafındaki korkunç ıssızlığın...
Yar olsun, dost olsun, ne arıyorsun?
Adresi belli mi vefasızlığın?

Kendimi Unutup Sana Ağladım, Ahmed Günbay YıldızKendimi Unutup Sana Ağladım, Ahmed Günbay Yıldız
Salih Çermik 
09 Oca 21:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İdeali olmayan insanın hiçbir şeyi kalmamıştır hayatta.

Kendimi Unutup Sana Ağladım, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 13 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)Kendimi Unutup Sana Ağladım, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 13 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)
Salih Çermik 
09 Oca 21:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gerçekler sizi acıtsa da onlarla yüzleşmekten korkup kaçmayın. Çünkü kaçışlar sadece anlık erteleyişlerden ibarettir.

Kendimi Unutup Sana Ağladım, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 78 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)Kendimi Unutup Sana Ağladım, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 78 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)