Kendine İyi Bak

·
Okunma
·
Beğeni
·
7.522
Gösterim
Adı:
Kendine İyi Bak
Yazar:
Baskı tarihi:
Ocak 2018
Sayfa sayısı:
223
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751038609
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Bir şeyler yolunda gitmediğinde, sen kendi yolunda gitmiyorsun demektir. Hayat sana armağan edilmişken, sen o armağanı yaşayamıyorsun demektir.

Toplum, ailen, arkadaşların ya da sevgilin… Kendini birilerinin dediklerine göre şekillendirdikçe, kendinden uzaklaştığının farkında mısın? Benliğinden, isteklerinden, arzularından kopuyorsun. Başka bir sen yaratıyorlar, sen de “o” oluyorsun. Özüne in. Kendine koş. O zaman sen de düzelirsin, gittiğin yol da.

Kendine iyi bak…
223 syf.
·2 günde·1/10
Bayanlar, baylar;
Sıla ile; yuları bıraķılmış gitmesine izin verilenler, ağlak kalanlar ve "ben seni sevdim sen beni neden sevmedin" temalı bir kitap yorumuna daha hoşgeldiniz...

Kitabı okurken yazar bilgisini okuduğumda bir milyona yakın takipçisinin olduğunu okuduğum esnada keşke elimden bıraksaydım. Bu cümlemden nasıl bir kitap olduğunu çıkarınız.
Velhasıl avlandım.
Yazar benim o çok sevdiğim(!) Miraç çağrı ve Ahmet Batman ile aynı skalada, hepsi aynı şeyin laciverti...

Bir insan 223 sayfalik bir kitap yazar da nasıl hiçbir şey anlatamaz örneği bu.
Kitap türünde yazılanlardan farklı olmadıği gibi içinde yazanlarda ayni.... sayfalar birbirini takip ediyor. Kuru laf kalabalığı.
Keske bu güruh kitap yazmak için bu kadar çabalayacağina, oturup azıcık kitap okusalar. En azindan bir sonraki kitaplarını üç, beş kelimelik kelime dağarcıklarıyla yazmazlar.
Ben bu tarz yazarların emir kipi ile yazmasından da hazzetmiyorum
"Karşındaki insanın cebine, güzelliğine, kıyafetine bakma; özüne bak" diyen bu yazarlar acaba günlük hayatlarında bunu uyguluyorlar mı?
Ben " istersen git, gidersen canım acır, gittin öldüm" temalı aşk acısı pompalayan kitapları sevmiyorum. Bu da onlardan biri.
İsmini saydığım bu modern çağ filozoflarının aşk hakkında bu kadar beylik laf edip, bu kadar ayağa düşürmeleri, aşk acısını bu kadar kutsallaştirip iyileştirilmesi gereken bir yaraymış gibi empoze etmeleri gercekten öyk getirtti artık. Bazı sayfalarda sadece bir adet cümlecik var. Doğa kirletiliyor diye poşeti paralı yapan devlet bu savurganlığa da acil el atmalı. Agaclar katlediliyor.
223 syf.
·21 günde·Beğendi
Hayat felsefemiz ne olursa olsun önce kendimize değer vermeliyizki karşımızdaki kişide bize değer verebilsin. Birşeyler yolunda gitmiyorsa eğer biryerlerde yanlış yapıyoruz demektir. Bunu farketmediğimiz zaman hayat seni o durumun içinde yaşatmaya devam eder. Kendini iyileştirecek olan kişinin yardımcısı kendisinden başkası değildir. Insanlar ne der? diye düşünmekten hayallerini erteleyerek göçüp gidenlerden olma...Hayat senin hayatın...Kendine İyi Bak...bildik alıntıların paylaşımlarını içeren güzel sözlere ihtiyaç duyanların okuyabileceği bir kitap
223 syf.
Bir seyler yolunda gitmediginde sen kendi yolunda gitmiyorsun demektir hayat sana armagan edilmiskenn sen o armagani yasamiyorsun. Demektir
Toplum,ailen,arkadaslarin yada sevgilin
223 syf.
·Puan vermedi
Tek gerçek var, o da zamanın dolduğunda dünyada olmayacağın... böyle bir gerçek varken hiçbir şey sandığın kadar gerçek değil aslında ...
Güzel bir eser ortaya koymuş yazar sıkılmadan merakla her kelimesinin bağrında güzel anlamlar yatan kıymetli bir kitap ..
223 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
İki gün önce çok mutsuzdum. Bir şeyler yapıp mutlu etmeliydim kendimi. Kitapçıya girdim en sevdiğim yer. Aslında "Kalbimdesin Elimde Değil" kitabını arıyordum raflarda bulamadım. Masanın üzerine baktığımda gördüm bu kitabı. Arda Erel iyi bir yazar çünkü "Senin İçin" adlı kitabından tanıyorum onu. Tek bir tane kalmıştı aldım hemen. Ama bu beni mutlu etmedi, ilk defa kitap aldım ve mutlu olmadım. İnsan eksik parçasını kaybedince böyle oluyor.
Kitapta dertlerimizle nasıl başa çıkacağımız konusunda bize yol gösteriyor. Bana iyi geldi. Artık mutluyum. Söylediklerini uygulayacağım. Kitaplar sizi asla terk etmez, en güzel yanı da bu zaten.
Kitapta hiç büyük harf yok :))
Keyifli okumalar...
223 syf.
Hiç bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim. Kitapta bence herkes kendinden bir şeyler bulacak. Okurken sanki hislerinize tercüman oluyor ve bir o kadarda kendinizi değerli hissetmenizi sağlıyor. Hayat felsefemiz her zaman ne olursa olsun önce kendimize değer vermeliyiz ki karşımızdaki insan da bize değer versin. Çünkü sen eğer değerli olduğunu kendine söylemezsin zaten karşında ki sana hiç değer vermez. Keyifli bir kitap.
223 syf.
·Puan vermedi
Okumanli diye düşünüyorum. Bazen farkında olmadığın şeylerin kaleme döküldüğünü göstermiş . Okudugun cümleler de evet evet bu beni anlatmış dedirtte cinsten .

Keyifli Okumalar
223 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Kısa ve öz anlatılmış her şey.Kendi değerini bilmek,herşeye karşı güçlü olmak,sevenlerin ve dostların yanında olacağı,hayatından çıkarman gereken insanları çikarman gerektiğini,mutsuzluğu yaşasakbile mutlu olmaya çalısmak ve bunu kendimiz için yapmamız gerektiği anlatılmış.Keyifli okumalar.
223 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
O günden beri kendimi hiç iyi hissetmiyordum.Taa ki bu kitap çıkasıya kadar,ne diyeceğimi ve söyleyeceğimi bilmiyordum,ben ona ne desem boş ne desem tın dı.Sonra bu kitap çıktı; Bir şeyler yolunda gitmediğinde, sen kendi yolunda gitmiyorsun demektir. Hayat sana armağan edilmişken, sen o armağanı yaşayamıyorsun demektir dedi Arda Erel, herneyse o beni zaten anlamıyor.Sen kaybettin,''KENDİNE İYİ BAK...''
223 syf.
·10 günde·8/10
Hani bazı kitaplar vardır döner döner tekrar okursun. Kitapların altını çizmeyi seven biri olarak, ki başlarına tarihte atarım. Zamanla ne değişmiş, düşüncelerim nasıl değişmiş, bunu neden çizdim acaba diye düşünüyorum, geri döner hep çizdiğim yerlere bakarım ama bu kitapta hep çizmek istiyorum çünkü tam olarak başucu kitabı. Ne zaman kendinden uzaklaşsan, ne zaman kendine değer vermeyi unutsan, ne zaman dünya kötü desen ümidini yitirsen, bir dolanmalısın bu kitabın içinde. Çünkü “ en umutsuz anında bile, umut aşılayan seni sana hatırlatan bir kitap” öneririm
223 syf.
·2 günde·4/10
Her gün hemen hemen her yerde duyduğumuz sözleri toplayıp kitap haline getirilmiş gibi.dili basit bir günde okuyup bitirebileceğiniz hoş bi kitap. Bazen yaptığımız yanlışları yanlış olduğunu bilsekte kabullenemiyoruz ya hani işte bu kitabı okurken o yanlışları direk yüzümüze vuruyor.
223 syf.
·4 günde·6/10
Yani arda Erel okumayı seviyorum
O yuzden bu kitapta pek şaşırtmadı beni gayet guzel cumleler barındıran kendinizden anlamlar çıkarabileceğiniz bir kitap.bu tarzda okumayı seviyorsanız gönül rahatlığıyla önerebilirim.
İki insanın aynı anda birbirini sevmesi mucize..ama bunun sürekli ve aynı anda devam etmesi mucizenin de ötesinde.
..ama sevgisizliği görmüş biri, küçücük bir sevgiyle öyle bir besler ki ruhunu, ..çok daha sevgi dolu olur.
Unutma ; insanlar doğruları , yaptıkları yanlışların sonucunda öğrenirler. Bu yüzden yanlışlar da hayatın hediyesidir sana.
sana kızmıyorum 'da, kırılmıyorum da artık...
Ve.. ne zaman bu hisler benden gitse, anlıyorum ki;
sen de, çoktan gitmişsin..
Arda Erel
Sayfa 140 - İnkılâp
Meğer vazgeçmek tek başına yapılan bir eylem değilmiş. Vazgeçmek, karşındankinin seni mecbur bıraktığıymış.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kendine İyi Bak
Yazar:
Baskı tarihi:
Ocak 2018
Sayfa sayısı:
223
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751038609
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnkılap Kitabevi
Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Bir şeyler yolunda gitmediğinde, sen kendi yolunda gitmiyorsun demektir. Hayat sana armağan edilmişken, sen o armağanı yaşayamıyorsun demektir.

Toplum, ailen, arkadaşların ya da sevgilin… Kendini birilerinin dediklerine göre şekillendirdikçe, kendinden uzaklaştığının farkında mısın? Benliğinden, isteklerinden, arzularından kopuyorsun. Başka bir sen yaratıyorlar, sen de “o” oluyorsun. Özüne in. Kendine koş. O zaman sen de düzelirsin, gittiğin yol da.

Kendine iyi bak…

Kitabı okuyanlar 208 okur

  • Eymen Yılmaz
  • özge
  • Gökhan Ergül
  • Nezrin
  • Handan
  • Alime Uyan
  • Sübhan
  • ömrüm
  • Gülcan Üstel
  • Petek Tokaç

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%9.1
14-17 Yaş
%18.2
18-24 Yaş
%45.5
25-34 Yaş
%9.1
35-44 Yaş
%9.1
45-54 Yaş
%9.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%77.5
Erkek
%22.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39.3 (33)
9
%16.7 (14)
8
%14.3 (12)
7
%9.5 (8)
6
%6 (5)
5
%2.4 (2)
4
%6 (5)
3
%0
2
%1.2 (1)
1
%4.8 (4)

Kitabın sıralamaları