Kendine Yalan Söyleme Blackwater Brides Serisi 1

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
765 gösterim
New York Times çok satan yazarı Jane Feather, Blackwater Gelinleri serisinin bu ilk kitabıyla Georgian döneminde geçen tutku dolu bir hikâyeye imza atıyor.

Blackwater Kontu olan Jasper Sullivan'ın bir fahişeye ihtiyacı vardır. Fakat malum sebeplerden dolayı değil. Zengin amcaları muazzam servetini üç yeğenine tek bir şartla bölüştüreceğini söylemiştir; her biri düşmüş olan bir kadını evlenerek kurtaracaktır! Jasper'ın mülkü borçlarından dolayı zaten ipotektedir ve bu mirasa ihtiyacı vardır. Tam da böyle bir teklifte bulunacağı bir kız ararken, genç ve güzel bir fahişe onu soymaya çalışır.

Clarissa Astley, Jasper'ın sandığı şeylerin hiçbiri değildir. Zengin bir tüccarın yetim kızı olarak, Londra'nın sokaklarında küçük erkek kardeşini aramaktadır, çünkü artık vasileri haline gelen korkunç amcaları küçük çocuğun mirasını ele geçirmek için onu bir yerlere saklamıştır. Clarissa'nın güçlü bir desteğe ihtiyacı vardır ve bu kişi, yakışıklı Blackwater Kontu'ndan başkası olamaz. İşte bu yüzden, bütün masumiyetine rağmen kontun sandığı kişiymiş gibi davranır. Fakat Jasper ve Clarissa arasındaki tutku alevler saçmaya başladığında, bu aldatmayı sürdürmek gittikçe zorlaşacaktır..."

"Jane Feather çok başarılı bir öykücü... Nadir bulunan türde ve muhteşem."
-Daily News-

"Yepyeni bir seriye eğlenceli ve harika bir başlagıç..."
-Fresh Fiction-

"Etkileyici ve unutulmaz karakterler."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9789944827027
 • Orijinal Adı:
  Rushed to the Altar
 • Çeviri:
  Eren Abaka
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğba Onat 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kaç gündür okuyamadışık için içim içimi yiyordu. Çok güzel harika bir kitap tarihi aşk romanlarına hastayım. Ayrıca anlatım biçimi olayların işlenişi çok hoşuma gitti. Çok beğendim. Aşkın bazen yalanlar üzerinde başlamış olsa da devam ettiğini hissetmek çok güzel. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Özlem Ekiz 
29 Nis 20:04 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Çiftimizin tanışma şekli oldukça hoş ve sevimliydi. Yan karakterlerin yaptıklarına da yer verilmesi artı puan. Yalnız kitap gayet güzel gidiyor derken Clarissa'nın konuştuğu her kişiye farklı farklı yalanlar söylemeye başlaması kitabın en kötü yanı diyebilirim. Bir de o kadar yalan söyledi iki kişi bir araya gelip de "Kız bana şunu söyledi" diğeri de "Bana da bunu söyledi" gibi bir olay yaşanmaması... Ne bileyim tuhaftı -Jasper ve büyük babası yalan söylediği için kuşku duysalar da- . Genelde kitabın sonunda çiftler birbirlerine "Seni seviyorum" der ve bu sahneler genelde yüreğimizi ısıtır ancak bu romanda öyle bir geçiştirilmiş ki 392 sayfa boyunca hissettiğiniz çekim bir anda bitiyor. Bu kadar eksilere rağmen olarak yazara ikinci bir şans verilebilir.