Kendini Arayan İnsan

9,4/10  (22 Oy) · 
45 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.521 gösterim
Çağımızın önemli ilim, ahlak ve fazilet insanlarından biri Seyit Ahmet Arvasi'dir. Çünkü Arvasi hoca, insanlığın ideolojik bataklıklar içerisinde çırpındığı bir dönemde, kendini yetiştirerek insanları, özellikle de Ülkücü gençleri aydınlatma yolunda durmadan çalışmış, fikir üretmiş, hep onların saadetleri için çırpınıp durmuştur. Arvasi hoca, fikir ve düşünce hayatının çeşitli uçurumlarında kol gezen ve okumayı seven gençlere el uzatarak, adeta onların koruyucu meleği olmuş, onların yerine fırtınaları göğüslemiş ve muhtemel sarsıntılara karşı daima tetikte beklemiştir.

Arvasi hocanın kaleme aldığı eserlerini incelediğimizde bütün gayretinin imanlı bir gençlik yetişmesi olduğunu görürüz. Bunun için çırpınmış, bunun için kafa yormuş ve aramızdan ayrılana kadar da bu istikametini asla bozmamıştır. Bu hususta başkaları ikballer peşinde koşarken Arvasî hoca gözünü "Büyük ideale" dikmiş, bunun gerçekleşmesi için çaba sarf etmiştir. Arvasî hocayı yakından tanıyanlar bu çabanın asla normal bir çaba olmadığını da müşahede etmişlerdir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  183
 • ISBN:
  9786054200436
 • Yayınevi:
  Bilgeoğuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Büşra 
03 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Düşünülen ve anlatılmak istenen oldukça açık. Güzel bir felsefe yapılmış ve yazılmış. Bazı cümleleri üçer dördez kez okudum üstünde durup düşündürten kişinin kendisini sorgulatan bir kitap, bu kitabı seçip okumanın çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum herkese rahatlıkla önerebilirim.