Kendini Bilen Rabb'ini Bilir

6,6/10  (25 Oy) · 
123 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.673 gösterim
Kendini Bilen Rabbini Bilir

"Hayatın monoton geçtiğinden şikayet ediyorsun, onu donuk hale getiren yalnızca sensin, senin dünyanda, senin duygularını kim renksiz kılabilir?
Ve senin her şeyi bırakıp aynanın karşısına geçmeni isterim. Ellerinle yüzüne, gözlerine, burnuna, kulaklarına dokun, onları hissederek dokun
ve işte Yaradanın izlerini görüyorsun! Dokunduğun yerler ne kadar ilahi, onlar ne kadar kutsallar!...
Sen kutsal bir bedenin içinde yaşayan ruhsun. İlk adım bedenini sevmektir ve bedenini sevdikten sonra ruhunu sevebileceksin ve son adım seni varlığına götürecektir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054771684
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:

Yazar (uk) Rabbimiz “tek yol İslam” derken, “her yol” Allah’a ulaştırır diyor. Rabbimiz “İslam’a giren kurtulur” buyururken yazar “yahudi de olsan yolun O’na ulaşacaktır” diyor.

Akın uğur şenol 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir kitap, adeta müslümanlık ile Budizmin felsefesi birleştirerek allahın tüm varoluşun içinde olduğunu en önemlisi kendi içimizde olduğu bunu zen hikâyeleri ve müslümanlık kıssalarıyla birleştirmiş, pisikolojik sıkıntıların sebebinin egolarımız ve kendimizden uzak olarak yaşamamız olarak vurgulamış... Yanı bir ekol yaratmış TEBRIKLER

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir benzeri kitaplar

Banu Belkıs ORKAN 
24 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dinimizi; Allah'ı o kadar büyük bir aşkla ve sevgiyle anlatmış ki,sanki karşımda pskilogum seanstayım hissetimm... Aslında özümüzde olanları bize son derece yalın bir dil ile son derece keyifle anlatıyor. İçimizdeki iyiyi bulmamıza yardım ediyor.

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir kitap bir insanı ancak bu kadar doyurur .Okudukça öğrendikçe okuma açlığı hissediyorum. Herkesin okuması gerekli bir kitap. Kendini tanımana hayata tutunmana yardımcı oluyor. Şayet içinde böyle bir kıvılcım varsa , neyi okursan oku nereye gidersen git , farkındalığı kendin yakalayacaksın. Yüreğinde yaşamaktan hissetmekten korkmayacaksın. Eğer üzerinde insanların olumsuz ve şartlanılmış duygularının baskısı varsa, bu içşel yolculuğa çıkamazsın.

Kitaptan 43 Alıntı

Nur-AL 
02 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sen sevmeye başladığında bütün değerler sevgiye dönüşür.

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 17)Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 17)
Nur-AL 
02 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...ne zaman derinliğinde bir boşluk, bir ilgi, şefkat ihtiyacı hissetsen âşık olmak istersin, karşındaki insanın, içindeki bütün bu boşluğu doldurmasını, seni yürekten sevmesini dilersin. Ve tüm bu duygular içindeyken âşık olduğunu sanırsın, ancak bu büyük bir yanılgıdır. İnsanlar bunun adına aşk diyorlar, insanlar bağımlılığı sevgi sanıyor. Hayır! Bu düpedüz ihtiyacının giderilmesidir, bu ihtiyacın giderilmesine aşk ya da sevgi demek ise insanlığın en büyük yanılgısı, kök sorunudur!

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 17)Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 17)
Nur-AL 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

... sevgi güzelliklere açılan en kutsal kapıdır, bu yüzden sevmekten korkma. Kalbin kırılsa bile sevmeye devam et. Sev ki yüreğin, ruhun olgunlaşsın. Sevginin içinde açan bir çiçek ol ki dünyan cennete dönsün. O zaman ne yaşarsan yaşa her şey bir kutlamaya dönüşür.

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 18)Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 18)

Hayatın monoton geçtiğinden şikayet ediyorsun, onu donuk hale getiren yalnızca sensin, senin dünyanda, senin duygularını kim renksiz kılabilir? Ve senin her şeyi bırakıp aynanın karşısına geçmeni isterim. Ellerinle yüzüne, gözlerine, burnuna, kulaklarına dokun, onları hissederek dokun ve işte Yaradan'ın izlerini görüyorsun! Dokunduğun yerler ne kadar ilahi, onlar ne kadar kutsallar!.. Sen kutsal bir bedenin içinde yaşayan ruhsun. İlk adım bedenini sevmektir ve bedenini sevdikten sonra ruhunu sevenileceksin ve son adım seni varlığına götürecektir.

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur KoşarKendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar
Itır... 
12 Şub 12:04 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Bırak sarayda mermer olmayı, toprak ol
bağrında güller yetişsin. '

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur KoşarKendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar
Nur-AL 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başına ne gelirse gelsin her şeye rağmen nefes almaya devam edersin ve şunu çok net anlamanı isterim: Nefes almak senin kontrolündeyse, nefes almana kimse engel olamıyorsa aynı şekilde kimse senin mutlu bir hayat sürmene de engel olamaz. Çünkü nefes almanın basitliği ile mutluluğa dönüşmenin basitliği eşittir, onlar tek bir merkeze bağlıdır ve bunu idrak etmek tüm ıstırapların sonudur. O halde doğum ve ölüm de birdir, onları ayırt eden zihindir. Ve ölüm dediğin senin sonsuza uyanışındır.

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 20)Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 20)
Itır... 
12 Şub 11:36 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Muhteşem bir yola girdim ve baktığım her
şeyde mutlak sevgi görüyorum

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur KoşarKendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar
Leyla Eraslan 
03 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seni izliyorum, yaşam yolculuğunda ya geride kalıyorsun ya da ileride; gerçek yaşam ikisinin tam ortasında, ama sen orada yoksun; sana kötü bir haberim var, sen hiç yaşamıyorsun! Yaşam ortada ama sen geridesin, yaşam ortada ama sen ileridesin. Yaşam orada ve sen yoksun; sen yaşamıyorsun! Bunu kabullenmek zorunda değilsin, ama sen yaşamın içinde yoksun!

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 182)Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 182)
...N... 
 11 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Enerji Vampirleri :)
"Bazı insanlar vardır, onlarla bir araya geldiğinde sana devamlı kendi hayatlarından söz ederler, sen kendi dünyandan bir şey paylaşmak istediğinde ise paylaşımını yüzeysel dinleyerek konuşmanı yarıda keserler ve tekrar kendi anlatacakları konuya dönerler. İşte onlar enerji vampirleridir. "

Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 13)Kendini Bilen Rabb'ini Bilir, Uğur Koşar (Sayfa 13)
5 /