Kendinizle Yürüyüşe Çıkın

10,0/10  (1 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
2.913 gösterim
Hayata dair ince dokunuşlarla insan gerçeğine değinilen eserdeinsan eksenli bir beyin jimnastiği yapılıyor. Onu donuklaştıran yanlış algı ve anlayışlar sarsılıyor, âdeta ezberler bozuluyor. Eser, cenneti kazanmanın kolay, kaybetmeninse zor olduğuna bizleri ikna ediyor. Rabbimizin teşvik edip peygamberlerin öncülük yaptığı sırat-ı müstakime çağırıyor. Yazarın dediği gibi, Yeni bir adıma ihtiyaç var. Mademki imtihan özel; o zaman, kişinin kendi yürüyüşünü gerçekleştirmesi gerekiyor. Yeni bir sayfa açma gücümüz, her zaman ve şartlar altında var çünkü...
Abdurrahman Uslu 
10 Ara 2017 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Bizi bize anlatıyor, tanıtıyor, insanın yaratılış fıtratında olan vasıflarını kendisine gösteriyor. Yürüyorsunuz kendinizle beraber barışarak

Kitaptan 2 Alıntı

Tuba Nur Aslan 
13 Mar 00:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendimize sorulması gereken sorular, hep başkalara sorulduğundandır ki, biz çoğu kez nasipsiz kalmaktayız..

Kendinizle Yürüyüşe Çıkın, Sebahattin Yaşar (Sayfa 101 - Yeni Asya Neşriyat)Kendinizle Yürüyüşe Çıkın, Sebahattin Yaşar (Sayfa 101 - Yeni Asya Neşriyat)
Tuba Nur Aslan 
16 Mar 01:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabımızda, izzet ve şeref sahiplerinin tavrı şöyle tarif edilir: " Boş sözlerle, çirkin davranışlarla karşılaştıkları zaman, izzet ve şereflerini muhafaza ederek oradan geçip giderler. " ( Furkan Suresi 72 )

Kendinizle Yürüyüşe Çıkın, Sebahattin Yaşar (Sayfa 179 - Yeni Asya Neşriyat)Kendinizle Yürüyüşe Çıkın, Sebahattin Yaşar (Sayfa 179 - Yeni Asya Neşriyat)