Kesilen Gitar

9,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
433 gösterim
Okuyucuların uzun yıllardır Hayatın İçinden Hikayeler'i ile tanıdığı ve sevdiği yazar Cüneyd Suavi, yeni kitabında kendi hayatının içinden hikayeler anlatıyor.

"Çok sesli hatıralar" üst başlığı ile yayınlanan anı kitabı Kesilen Gitar, Cüneyd Suavi'nin yarım asırı geçmiş hayatından çok ilginç, yer yer duygusal yer yer de komik anılarından oluşuyor.
Yazarın en meşhur eseri olan Hayatın İçinden hikâyelerini okumuş olanlar, bu hatıralarda aynı tadı fazlasıyla bulacaklar.
Cüneyd Suavi, kitap için yazdığı takdim yazısında şunları söylüyor:
"İnsanı insan yapan, diğer canlılardan farklı kılan özellik, insanın hem geçmişle hem de gelecekle olan ilişkisidir. Hatıralar, insanın geçmişidir. Ve dar bir zamana sıkışan bizim gibi acizlerin nefeslenme yeridir. "Gelecek" de "geçmiş"ten ışık alır, onunla şekillenir. Acısıyla tatlısıyla bütün hatıralar güzel olsa da, çocukluk hatıraları hepsinden değerli gibi geliyor bana.
İlkokul çağında yaşadıklarım, üç katlı ahşap evimiz ve bir dantel gibi işlenen Çıracılar Sokağı; Hayatın İçinden" adlı hikâye kitabımda hâla canlı duruyor. Şimdi bana rüya gibi gelseler bile, diğer hatıralarım sırada bekliyor. Onları yazmak için bilgisayar başına geçtiğimde, başta annem, babam ve anneannem olmak üzere bu dünyadan ayrılan sayısız sevdiklerim hemen yanı başıma oturarak ara sıra unuttuğum o güzel levhaları hep birlikte bana hatırlattılar. Ve "bize de bir yer ver" diye gülümseyerek, bu kitabın ortaya çıkmasını sağladılar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752611573
 • Yayınevi:
  Zafer Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rabia Kımırtı 
06 Haz 21:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kendisi çok güzel eserler sunan Cüneyd Suavi'nin hayatını daha doğrusu yaşadığı önemli olaylardan bahsediyor. Kitapı büyük bir zevkle okudum ve okunmasını da isterim.Kitap kesinlikle çok etkileyici ve çok sürükleyici.Herkesin okumasını isterim.:)