Keşke Kadın Olsam

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.384
Gösterim
Adı:
Keşke Kadın Olsam
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
216
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050908565
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Novus
Sevgili kadınlar! Erkeklerle ASLA eşit olamazsınız Çünkü asıl GÜÇLÜ olan sizsiniz! İçinizdeki tanrıçayı uyandırma vakti geldi!

Bugüne kadar hep süregelen bir tartışma vardır: Kadınlarla erkekler eşit midir? Eşit olmalı mıdır? Sevgili kadınlar! Bir erkek olarak size şunu söylemek zorundayım: Erkeklerle ASLA eşit OLAMAZSINIZ!

En büyük hatanız bizimle eşit olmaya çalışmak! Çok çabalarsanız eşit olmayı becerebilir misiniz? Elbette becerebilirsiniz AMA kendinizden, gücünüzden vazgeçerek becerebilirsiniz bunu! Erkekle EŞİT olmak için VAROLUŞ çıtanızı alçaltmanız, daha aşağı inmeniz gerekiyor. Eşitlik mi istiyorsunuz? Siz bilirsiniz!
(Tanıtım Bülteninden)
216 syf.
·10/10 puan
Kitabı ilk elime aldığımda mizah kitabı zannettim. Okuduğum bazı ağır aksak kitapların arasına çerez niyetine bazı kitaplar yerleştiriyorum. Bu kitapta onlardan biri olacaktı güya. Ama değilmiş.

Tamamen erkekler için yazılan ancak erkeklerin hiç okumadığı bir kitapmış. Sokakta okuyamazsınız ancak evde gizlice okuyun. Erkeklerin erkekliğini sarsmıyor korkmayın. Tabi ki size ağda, manikür yapmayı, topuklu ayakkabıyla salına salına süzülmeyi anlatmıyor.

Annenize, eşinize, kızınıza, kız arkadaşınıza çevrenizdeki bütün kadınlarla olan ilişkinizi gözden geçirmenizi sağlayacak bir kişisel gelişim kitabıdır kendileri.
216 syf.
Bir erkeğin ağzından kadının güzelliğini, düşünceli oluşunu, narinliğini, güçlülüğünü okumak çok güzeldi.

Kitabı okurken bir daha baktım hissettiğime ve yansıttığıma... Annesi ve sevgili eşi Esra'dan yola çıkarak, kendisine danışanlarından, arkadaşlarından gözlemlediklerini o kadar başarılı bir şekilde anlatmış ki... Kadının toplumdaki yeri, erkeğin gözündeki değeri, bizim kendimize verdiğimiz önemi okurken aslında bizim için biçilmiş bi hayat olduğunu ve onu yaşadığımızı gördüm; kendimiz için değil sürekli başkaları için eşim üzülmesin, çocuğum alınmasın, arkadaşım kırılmasın diyerek ne kadar da fedakarlıklar silsilesine düşmüşüz.

Ben bundan sonraki yaşlarımı daha çok kendim için yaşamaya karar verdim. Aynen Aykut Oğut'un da demek istediği gibi sevdiklerimle ama kendimden ödün vermeden, kendi doğrularımı kenara bırakmadan, başkalarının ne diyeceğini düşünmeden biraz daha Ebruca yaşayacağım.

Keyifli okumalar dilerim.
216 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Herkese Merhaba , iyi bir haftasonu diliyorum..

Kitap Yorumum : Kadın ve erkeğin belki varolduğu ilk günden beri süregelen bir tartışmadır : Kadın erkek eşit midir? Bu kitapta bu sorunun cevabını öyle bir alıyorsunuz ki... Bence kadın - erkek eşit değildir, olamaz. Çünkü ikisinin de karakteri, mizacı, yaradılışı farklı..
.
.
.
Ayrıca şu kısım çok hoşuma gitti , birine sinirlendiniz diyelim , ağzınıza gelen küfürleri saydırmak istiyorsunuz. Burda durun diyor yazar . Neden enerjinizi o kişiye yükleyesiniz ki diyor? Bunun yerine kendinizi tam olarak ifade edecek güzel cümleler seçin diyor. Ne kadar haklı değil mi?
.
.
.
Kadınlar için özellikle vurguluyor “Gücünüzden vazgeçmeyin.!” Gücünüzden vazgeçmeyin ne demek? Mesela eşiniz sizi dövüyor, siz de aman çocuğum var dersleri bozulmasın, aman evliliğim harap olmasın diye bu gidişe bir dur demiyorsunuz bu işte gücünüzden vazgeçmektir. Ortada bir yanlış varsa sizin susmanızla düzelmez diyor. Eğer bütün gücünüzü erkeğe verirseniz o da bütün gücünü( yani kas gücünü) size verir ve böylelikle sizi döver diyor . Ne kadar haklı değil mi?? Bence bu kitabı kadın-erkek herkes okumalı. Benim puanım : 9/10 Çünkü katılmadığım yerler de oldu.
.
.
.
Sevgiyi bağımlılıkla,
Aşkı kölelikle,
Fedakarlığı kendini yıpratmakla karıştırma!
216 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kişisel gelişimde best listemde olan kitaplarımdan. Kütüphanemde bir çiçek gibi duruyor resmen;) arada sırada ziyaret ederim, tozunu alırım, altını çizdiğim yerleri tekrar okurum.. Sonra kitap okumayan insanların, en çok da bu kitabı okumayan kadınların neler kaybettiğini düşünüp hayıflanırım.
216 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kişisel gelişim kitaplarının gereksiz abartıldığı,
ergen hikayeleri gibi piyasaya sürüldüğü bir zamanda olmamıza rağmen,
müthiş bir yapıt.
Çok az kitap için özel derim,çok özel.
Aslında kadının neden bu kadar ezildiğinden,büzüldüğünden çok açık bir dille bahsetmiş.
Saygı da kusur etmeden.
Beni en çok etkileyen eşine duyduğu sevgisinden öte saygısıydı.
Çok doğru bir zamanda okuduğum, çok doğru bir kitap.
Tavsiye ederim.
216 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bir erkeğin böyle bir kitap yazabilmesini hem büyük bir şaşkınlıkla hem büyük bir hayranlıkla okudum. Yine herkesin okumasını istediğim çok çok güzel bir kitap. Özellikle ataerkil olan toplumumuza tam da deyim yerindeyse “kapak gibi” bir cevap niteliğinde yazılmış bir kitap :) Ara ara açılıp altını çizdiğiniz yerleri okumalık çerezlik. Kadınların gerçek gücünü, neden erkeklerle eşit olamadığımızı istesek de olamayacağımızı çünkü onlardan çok daha üstün varlıklar olarak yaratıldığımızı anlatıyor. Ve diyor ki, “dişil gücünü eline almak isteyen herkes okusun.” Kadın erkek fark etmeden....
216 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabı bir gün bile olmadan bitirdim.O kadar akıcı, o kadar güzel anlatılmış ki her şey, bırakamıyorsunuz!
Bir Aykut Oğut hayranı olarak bu kitabını da bayılarak okudum.
Kadınların yanlış yaptığı yerleri, yaptıkları hataları, söylemlerini, olaylar karşısında duruşlarını vs bizlere göstermeye çalışmış.
En değerli varlıklar olduğumuz halde bunun farkında olmadığımızı ve farkına varmamızı sağlayan bir kitap olmuş.
İnanın kitabın başından sonuna kadar her cümlesine tek tek katılıyorum. Bu toplumda kadının yerinin gittikçe azaldığını gördüğüm için ve çoğu kadının kendini değersiz gördüğünü, üstelik farkında olmadığını gördüğüm için tüm kadınların okuması gerektiğini düşünüyorum! Hatta erkeklerin de okuması gerek. Biz kadınlara davranmanız nasıl davranmanız gerektiği hakkında güzel bir kitap sizler için.
"Bugüne kadar hep süregelen bir tartışma vardır: Kadınlarla erkekler eşit midir? Eşit olmalı mıdır?
Sevgili kadınlar!
Bir erkek olarak size şunu söylemek zorundayım: ERKEKLERLE ASLA EŞİT OLAMAZSINIZ! En büyük hatanız bizimle eşit olmaya çalışmak! Çok çabalarsanız eşit olmayı becerebilir misiniz? Elbette becerebilirsiniz AMA kendinizden, gücünüzden vazgeçerek becerebilirsiniz bunu! Erkeklerle EŞİT olmak için VAROLUŞ çıtanızı alçaltmanız, daha aşağı inmeniz gerekiyor. Eşitlik mi istiyorsunuz? Siz bilirsiniz!
216 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10 puan
İçindeki güce sahip çıksan yeter. Kendini hatırlarsan, başkalarının hatırlatmasını beklemene gerek kalmayacak. Beklemen, seni sadece kapısı açık bir kafesten çıkarılmayı bekleyen kuşla aynı duruma sokar. Cıvıltılarınla neşelendirmek için varlığını, duygularını, düşüncelerini dağıttığın her yerden ve herkesten topla kendini. Bu kadar dağınıklık seni parçalayıp yok etmekten başka bir şey değil. Sen varlığıyla hayat oluşturabilecek bir güce sahipken, var olmak için görülmen keşfedilmen gerektiğine inanma. Yapıcı ruh sensin. Hayatında ne olacağına sen karar ver. Kadınlığınla gurur duy ve asla utanma. Toplumun senden beklentileriyle sırtında taşıdığın yükleri at. Kendi kanatlarını aç ve kendi gözlerinle seyret manzarayı. Hayat bir kere. Onu da sen olarak yaşa.
Kendin olarak yaşa. Senle, sen olduğun zaman seninle mutlu olanlarla, sen olduğun zaman mutlu olduklarınla yaşa. Değerlisin unutma.
216 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bir erkek “Keşke Kadın Olsam” diye kitap yazacak kadar ne yaşamış olabilir? Ne deneyimlemiştir? Neyi farketmiştir?
Kitabın adı yazarın cinsiyetinden dolayı yargı kalıplarımızı indirmemize sebep oluyor. Bu yüzden adam kesin şöyledir,böyledir ithamlarına gayet açık. Fakat hayatımızın her alanında yapmamız gerektiği gibi burada da önyargılarımızı bir kenara bırakarak değerlendirmeye başlamalıyız.

Kadınlarla erkekler eşit midir? Eşit olmalı mıdır? Genel olarak bu konu üzerine yazılmış bir kitap. Kadının içindeki gücü yüzeye çıkarması, kendiyle yüzleşmesi, nerede hata yaptığının farkına varması, dişil enerjisini açığa çıkarması, erkeğe(eril enerjiye) bakış açısı, yetiştirilme tarzı, yine ve yeniden “sevgi”nin tanımı ve annelik konularında ayna tutuyor. Okuduğum çoğu kitapta temel konu anne-baba rolleri ve sevgi. Hepimiz bir anne babanın bilgisi dahilinde yetiştirdiği çocuklarız. Ne kadar kaliteli bir çocukluk geçirilirse o kadar sağlam karakterde bireyler yetişmesi mümkün diye düşünüyorum.

Kadına asırlardır biçile gelmiş roller, toplumun bakış açısı, kalıplar, doğru sanılan yanlışlar, kadının metalaştırılması, pazarlama stratejisinde kadının kullanılması, kadın üzerinden dönen oyunlar dışında kadınların yaptığı hatalardan da bahsediyor.

Bir kadın ne için süslenir mesela? Bir erkeği elde etmek midir amacı? Erkeği kendine nasıl çekebilir? Erkeği nasıl elinde tutabilir? Erkeğin parasında mıdır gözü? Dişilik, feminen enerji nedir sahiden? Süslenmek mi, dekolte mi, bakım mı, topuklu ayakkabı mı?

Kadın gerçekten kadınlığının ve içindeki gücün farkındaysa, kadın olduğu için mutluysa, erkeğide olduğu gibi, değiştirmeden kabul edebiliyorsa, yaratılış gereği aralarındaki farkın bilincindeyse ekstra şeyler yapmasına hiç gerek yok.

Kitapta katılmadığım, aynı fikirde olmadığım kısımlar da mevcuttu. Daha anlatacak çok şey var ama merak eden kadınların ve bir erkek gözünden yazıldığı için erkeklerin de kitabı okumasını tavsiye ederim.
216 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bir erkeğin kaleminden erkeklere de hitap eden öyle güzel bir kitap ki , Aykut Oğut’un kendi yorumunu yazsam daha doğru olacaktır.Yine akıcı,yine iddia ediyorum bir günde bitireceğiniz bir Aykut Oğut kitabı.

Bugüne kadar hep süregelen bir tartışma vardır:
Kadınlarla erkekler eşit midir ? Eşit olmalı mıdır?

Sevgili kadınlar !
Bir erkek olarak size şunu söylemek zorundayım:
Spoiler (+)


Erkeklerle ASLA eşit OLAMAZSINIZ !

En büyük hatanız bizimle eşit olmaya çalışmak !
Çok çabalarsanız eşit olmayı becerebilir misiniz?
Elbette becerebilirsiniz AMA kendinizden,gücünüzden vazgeçerek becerebilirsiniz bunu !
Erkekle EŞİT olmak için VAROLUŞ çıtanızı alçaltmanız,daha aşağıya inmeniz gerekiyor.
Eşitlik mi istiyorsunuz ? Siz bilirsiniz !
216 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ön yargılı elime almama ragmen, yine yüzüme tokat gibi inen bir Aykut Oğut kitabıdır. Çok başarılı. Umarım hayata geçiririz.
216 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10 puan
HER KES MUTLAKA OKUSUN BU KİTAPI!

Keşke kadın olsam 5/5
Aykut Oğut”ten okuduğum ilk kitaptı ve çok tesadüfi şekilde almıştım. Kitapı okuyan bir arkadaşım ben aldıktan sonra bana “Çok seveceğim bir kitap. Kısa zamanda oku Leman” demişti. Gerçektende bu #karantin günlerinde beni mutlu eden bir kitap oldu
Aykut Oğut kitabı, gerçekten en samimi duygularıyla yazmış. En içsel, en anlaşılan dilden erkekle/kadın arasında farkı ve bir erkek olarak kadının gücünü asla erkeğe vermemeli olduğunu kitapta aktarmağa çalışmış ve bunda da baya başarılı olmuş. Bir nefese okuduğum #kişiselgelişimkitapları “dan.
Bence büyük cesaret bir erkek kendi dilinde tüm sırlarını açarak hatta kendi değişiminide bu yolda ekleyerek kadını anlatmış. Onun bakış açısında gücünü geri almak için 3 temel var:
1.Yaşa!
2.Deneyimle!
3.Yok et!
Ama bence biz kadınlar için can alıcı kısım erkekle/kadını ayıran temel 5 kavram var Onlarıda bir zahmet siz alın okuyun
Adam her şeyi doyası anlatmış. Ben bu kitapı hem erkeklere hemde kadınlara şiddetle öneriyorum. Okuduğunuzda kesinlikle bence iç dünyanıza bir şey katacaktır
En sonunda kızına ve oğluna yazdığı bir şiirden kısım paylaşıcam sizlerle;
Sessizliğin sesini duyan erkek,
Sessiz çağrılarınl hisedebilen erkek,
Sessizliğjn için sana huzur veren erkek,
Seni hak ediyor demektir
Kendime söz verdim bir gün mutlaka tanışacağız Aykut bey ve ben sizinle bu konuda sohbet edeceğim
Kitapla ve sevgiyle kalın!
Değerini onun gözlerinde,
Güzelliğini onun sözlerinde,
Özgürlüğünü onun kurallarında,
Varlığının anlamını, onun yaşamında arama..
Kendiniz olmazsanız, bir başkası olmak zorundasınız ve hiçbirimiz bir başkası olmak için yaratılmadık.
Aykut Oğut
Sayfa 120 - Doğan Novus
Değerini onun gözlerinde
Güzelliğini onun sözlerinde
Özgürlüğünü onun kurallarında
Varlığının anlamını onun yaşamında arama

Kadınsın ve çok özelsin
Küçük bir hayata kapılma.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Keşke Kadın Olsam
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
216
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050908565
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Novus
Sevgili kadınlar! Erkeklerle ASLA eşit olamazsınız Çünkü asıl GÜÇLÜ olan sizsiniz! İçinizdeki tanrıçayı uyandırma vakti geldi!

Bugüne kadar hep süregelen bir tartışma vardır: Kadınlarla erkekler eşit midir? Eşit olmalı mıdır? Sevgili kadınlar! Bir erkek olarak size şunu söylemek zorundayım: Erkeklerle ASLA eşit OLAMAZSINIZ!

En büyük hatanız bizimle eşit olmaya çalışmak! Çok çabalarsanız eşit olmayı becerebilir misiniz? Elbette becerebilirsiniz AMA kendinizden, gücünüzden vazgeçerek becerebilirsiniz bunu! Erkekle EŞİT olmak için VAROLUŞ çıtanızı alçaltmanız, daha aşağı inmeniz gerekiyor. Eşitlik mi istiyorsunuz? Siz bilirsiniz!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 524 okur

  • Nevin Yalçın
  • Asiye keser
  • Berna Cengeş
  • Hikmet Aytun
  • Byza
  • hndn
  • Tuğba Makasçıoğlu
  • gülbeyaz
  • esra orhan
  • ☃ Birkartanesi

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%5.8
13-17 Yaş
%3.8
18-24 Yaş
%15.4
25-34 Yaş
%28.8
35-44 Yaş
%36.5
45-54 Yaş
%9.6
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96
Erkek
%4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31.9 (53)
9
%21.7 (36)
8
%13.9 (23)
7
%10.8 (18)
6
%9 (15)
5
%8.4 (14)
4
%1.2 (2)
3
%0
2
%0.6 (1)
1
%2.4 (4)