Kıblegah Evler

·
Okunma
·
Beğeni
·
4683
Gösterim
Adı:
Kıblegah Evler
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
6056076510
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tahlil Yayınları
Huzur ve medeniyetin beşiği evlerimizin mescitlere dönüşmesi için bir rehber. Huzuru evlerinde bulmak isteyenler için kılavuz.Ve Evlerinizi kıbleleştirin. ayetinin ışığında harika bir namaz-ev kitabı.Camiden evlere değil; evden camiye, sokağa, şehirlere bir toplum inşası. Evlerini kıbleleştirmek, evinde mescit inşa etmek isteyenler ve Evlerini imanın kalesi yapmak isteyenler için...
248 syf.
Sağlam bir zemine oturtulmuş, birbirlerine hayırhah olan eşlerle; Sevgi, saygı, hayır, iman tuğlalarıyla örülmüş bir ev bir yuva hayali.

Ayetin hükmüyle ;

Ey inananlar!
Kendinizi ve ailenizi,
yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun.
Tahrim Suresi /6. Ayet

Sağlam evler iyi Müteahhitler tarafından yapılır, sağlam yuvalar da birbirlerinin hak ve hukunu bilen, birbirlerini seven, birbirlerine saygı duyan eşler tarafından kurulur.

Yuva demek, içi dışı süslü-püslü eşyalarla doldurulmuş evler demek değildir.

Yuva demek, kadın ile erkeğin eş olma görevlerinin bilincinde olması, çocuklarını dünyanın her türlü kötülüğünden sakındırıp topluma faydalı bireyleri olmayı amaçlayan sevmeyi, merhameti, saygıyı bilen çocukların yetiştirildiği; evlerdir, kurumlardır, okullardır, devletlerdir...

Eşler arasındaki muhabbet, eşlerin birbirlerine davranışları, çocuklarına davranışları, anne babalık görevleri hakkında bilgi edinebilir ve bu bilgileri hayatınıza uygulayarak eksik taraflarınızı görüp tamamlayabilirsiniz. Evin dışında, evin içinde, mutfakta, salonda; yemek masasından kitaplığa kadar, her halimize bir ölçü olacak bir kitap.

Evlilerin, bekarların, annelerin, babaların, çocukların her türlü halini dile getiren yazar evdeki halleri sokaktaki halleri islam'a uygun şekilde anlatmaktadır.

Kadın olsun erkek olsun
Bekar olsun evli olsun
Baba olsun anne olsun
Herkesin faydalanacağı güzel bilgilerle dolu bir kitap, okumanızı tavsiye ederim.

Sağlam zeminli, hayırlı, huzurlu, sevgi dolu yuvalarınız olması dileğiyle...

Hayırlı okumalar.
248 syf.
·Beğendi·10/10
Hz. Peygamber 'OKU' emrini aldığı anda koştuğu sığınağı dır' EVİ '...
İlkin eşine duyurdu kurtuluşu, teslimiyeti.
Ayette derki "kendini ve aileni yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koru " o saadet barınağının adı kıblegah evler dir.
Kadın da erkek de şahsiyet sahibi bir aile için yuva kurmak ister hep mutluluk için
Bu kitap ebediyet bahtiyarlığı nasıl olur nasıl bir karı koca eş olunur ona değinmiştir
Müslüman fert Müslüman aile Müslüman toplum için şart olan kuran ve hz peygamberin sünneti dir.
Erkek üzerine düşen eve ekmek parası getirmelidir. Ve erkek hak hakkaniyet gösterdiği takdirde :
Kadın evinin hanımı olmalı: ne yazık ki en çok kullanılan kadın olunmuştur köle pazarları yok belki ama medya ve çalışma alanları bunlara ön ayak oluyor.
Kadın öğretmen olmalı hem ailesi ve çocuklarına hem de diğer çocuklara öğretmeli erdemi ahlakı...
Kadın gelindir teyze dir öğretmendir işçidir, müdürdür tüccardır bunların hepsi kadın içindir
Lakin hep ortamdan şikayet edilir işte bu ortamların müspetliğine binaen islam bunları yapabilir diyor kadın,...
Özgürlük hürriyet demek değildir her istediğini yapmak....
Kadın hayattan mahrum bırakılan bir varlık değil kolaylık sağlanan bir varlıktır..
İslam kadını ayrı apayrı bir yere yerleştirmiştir bir çok örnekleri ve hadisler mevcuttur.
Allah insanı insandan daha iyi tanır ama o kadar ki nefis kölesi olmuşuz ki her şeyi istiyoruz her şeyin olması mutluluğu getirmiyor.
İslam bozulmuş insana karşı korur kadını..
Biz batı medeniyetine yaşamıyoruz batı düşüncesi ile İslamı anlayamayız İslami hayatı ancak Allahın dediği şekilde ikame edebiliriz.
Ev kadınlığını hakir görüldü ki çalışmasa kadın sanki aşağılanmış hissettirildi (bu kadar kadın çalışmasın manasına gelmesin)
Bu konuda Üstad Nurettin topçu der ki :"kadın hürriyeti kadını yalnız bıraktı der. "
Yine der ki keşke ona sokağa atılmadan eve dönmenin kendisi için selamet çaresi olduğunu öğreten olsa... "
....

incelemenin devamı için inşallah boş olursam ....
248 syf.
Evlerimiz sadece barınma yeme, içme, uyuma yeri yani otel gibi olmamalıdır.Evimiz bunların yanında hem mescit hem kütüphane hem konferans salonu hem münâzara yeri olmalıdır.Ev tabiri caizse Mescid-i Nebeviye benzemelidir çok fonksiyonlu olmalıdır.
Bakış açımı değiştiren bir kitap.Aile ve sosyal ilişkiler hakkında da çok önemli tespitleri olan muâzzam bir kitap.
248 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitaba başlamadan önce acaba anlatımı ağır mıdır? Kitap anlaşılır değilse okuma hevesim gider mi? gibi şüphelerdeydim...
Kitabı elime aldığımda, okumaya başladığımda bütün şüphelerim gitti çünkü kitabın nasıl bittiğini bile anlamadım,muhteşem bir kitap ...
Kitabın içeriğinde ise; günümüz insanlarını, teknoloji çağını, günümüzdeki sorunları ele alarak evimizi, evimizin nasıl dine uygun yaşanılır hale gelmesini ayet ve hadislerle destekleyip müslüman toplumun sağlamlığının evlerden başlanması gerektiğini anlatmıştır...
Aile bireylerinin sorumluluklarının Allah rızası için nasıl olması gerektiğini anlatmıştır...
Ama şunu unutmamak gerekir ki sağlam bir toplum ve ümmet-i Muhammed olmak, ihlaslı ve Allah rızası olan bir aileden geçmektedir...
Nureddin Hocama bu kitap için çok teşekkür ederim ve Allah razı olsun inşaAllah... Amin , Ecmain ...
248 syf.
·Puan vermedi
sanki elime 500 sayfalık kitabı aldım ve okudum, 248 sayfalık bir kitap. öyle dolu dolu bilgiler ki. her cümlesi boş geçmeyecek bir cümle. hiç sıkılmadan, dolu dolu okudum, ve çoğu zaman cümleler düşündürdü ve harekete geçirdi. baya istifade ettim bu kitaptan. demem o ki herkesin evinde bulundurması ve okunması gereken bir kitap.
248 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
'Evlerinizi mescitlere dönüştürün' ayetinin yol göstericiliğinde; huzur kaynağı mescitlere dönüşen evlerimiz için bir rehber. Her evde bulunması gereken kitap.
248 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Her müslümanın evinde kesinlikle bulunması gereken bir eser. Evlilik öncesi, evlilik zamanı ve çocuk yetiştirmekle ilgili sorunlar hadisler ışığında ele alınmış. Bir yandan da kendimizi muhakeme etme imkanını bizlere sunuyor. Özellikle eserin sonunda bulunan sorular kendimizi tanımamıza ve düzeltmemize yardımcı olacak nitelikte.
248 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Evlerimiz dünya hayatına gözlerimizi açtığımız yuvalarimizdir. Hayatı beraber yaşadığımız insanların buluşma noktasıdır. Rabbimiz için yapacağımız kulluk vazifelerini en önemli bir bölümünün eda merkezidir. Koca Dünyada dört duvarla çevirebileceğimiz tek sığınağımızdır. Evlerimiz hem köklerimizi hemde dallarımızı barındıran hayat yolunda hangi istasyona uğrarsak uğrayalım muhakkak ilk kalkış noktamizdir.
248 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Kadın bir sevap makinesidir. Kazanır,kazandırır.
Onu meta olarak görenlerin,haklar lütfetmesi sadece hiledir. Onlar kadına illa hak verecekse ve bu hakkı,kadın olduğu için ona vermeyi yeğliyorlarsa neden,bedenlerini onlara ikram etmeyenlere haklarından bir nebze olsun lütfetmezler ?
248 syf.
·8/10
Ders kitabı şeklinde ve altı çizilecek birçok konuya yer veriyor. Ailevi ve çocuk yetiştirme konusunda birçok tavsiyeler sunuyor. Kitap kendi içinde bazı yerlerde tekrara düştüğü için bazı sayfaları direkt geçtim
24839 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Okunduğunda insanı geliştiren bir kitap .mutlaka okumalısınız.Bu kitapla Aile ve din eğitimini içine alan ,kadın ve erkeğin görevleri çocuk eğitiminde önemli noktalara dikkat çekilmiş güzel önerileri okudum.Mutluyum .
Evlerimiz, dünya hayatına gözlerimizi açtığımız yuvalarımızdır. Hayatı beraber yaşadığımız insanların buluşma noktasıdır...
Nureddin Yıldız
Sayfa 70 - Tahlil Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kıblegah Evler
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
6056076510
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tahlil Yayınları
Huzur ve medeniyetin beşiği evlerimizin mescitlere dönüşmesi için bir rehber. Huzuru evlerinde bulmak isteyenler için kılavuz.Ve Evlerinizi kıbleleştirin. ayetinin ışığında harika bir namaz-ev kitabı.Camiden evlere değil; evden camiye, sokağa, şehirlere bir toplum inşası. Evlerini kıbleleştirmek, evinde mescit inşa etmek isteyenler ve Evlerini imanın kalesi yapmak isteyenler için...

Kitabı okuyanlar 821 okur

  • Hilâl
  • Mücahide
  • ~Hasan~
  • Btl
  • M. Es'ad
  • İsmail özer
  • Salih özçelik
  • Ece Sultan
  • Mukaddes çelen
  • Süveyda

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%14.8
14-17 Yaş
%3.7
18-24 Yaş
%29.6
25-34 Yaş
%37
35-44 Yaş
%14.8
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%70.9
Erkek
%29.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%64.1 (141)
9
%19.5 (43)
8
%8.6 (19)
7
%4.1 (9)
6
%1.4 (3)
5
%0.9 (2)
4
%0
3
%0.5 (1)
2
%0
1
%0.9 (2)