Kitap
Kıl Beni Ey Namaz

Kıl Beni Ey Namaz

Rahmetinin Serinliğinde Yıka Kalbimi

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
144 Kişi
788
Okunma
176
Beğeni
4.302
Gösterim
160 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 32 dk.
Adı
Kıl Beni Ey Namaz (Rahmetinin Serinliğinde Yıka Kalbimi)
Basım
Türkçe · Türkiye · Timaş Yayınları · Temmuz 2013 · Karton kapak · 9789752635234
Diğer baskılar
Kıl Beni Ey Namaz
Kıl Beni Ey Namaz
"Kıl Beni Ey Namaz"la namazın bizi doğru, duru, diri ve insan kılmasının ruhunu hissedeceksiniz. Abdestin insanın zihnini ve gönlünü nasıl kötülüklerden arındırdığına şahitlik edeceksiniz. Ezanla namaza çağrının, anne çağırışı gibi sıcak olduğunu fark edeceksiniz. Namaz vakitlerinin hayatımızı düzene koyduğunu keşfedeceksiniz. Fatiha Suresinde nûn'un gemisinde "biz" olma bilinciyle bütün kainatı kucaklamayı öğreneceksiniz. Tesbihâtla, Rabbimize yakarışın en güzelini tesbih, hamd ve tekbir ışığında yaşayacaksınız. Namaz sevgisini bir nefes gibi içinize çekeceksiniz. Huşu'yu yakalayamadığınız anlar için namaza aşk ile bağlanmanın yollarını bulacaksınız. "kıl beni ey namaz..." Kıl beni ey namaz Çöllerden topla hücrelerimi Rahmetinin serinliğinde yıka kalbimi Kıl beni ey namaz Ruhumu secdede yeniden fısılda bana. Şah damarı yakınlığından emzir yetimliklerimi. Kıl beni ey namaz Dağlar küçülsün, denizler taşsın, dağılsın kalabalıklar. Rükû rükû doğrult eğriliklerimi. Kıl beni ey namaz İkiye bölünsün kalbim kıblenin şakağında. Sevgilinin işaret parmağı değsin göğsüme. Kıl beni ey namaz Topla sevdalarımı kırık aynaların çatlaklarından. Ömrüme ilikle seviçlerimi, firûze düşler düşür alnımın şafağına. Kıl beni ey namaz Tenim İbrahim gibi ateşe düşmüşken Gül kokulu serinlikler değdir yüreğime Kıl beni ey namaz Günahın, isyanın, nisyanın kuytusunda büyüttüğüm pişmanlıklarımın yüzünü kaldır yerden. Al karanlıklarımı, al karalıklarımı gözbebeklerinde yıka. Kıl beni ey namaz. İnsan kıl beni. Doğru kıl. Duru kıl Diri kıl beni. İnsan kıl bu bedeni. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺8,06
8.2
10 üzerinden
144 Puan · 16 İnceleme
Nurhan Işkın
Kıl Beni Ey Namaz'ı inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Namaz kılmaya yönlendiren fakat bunu size şiirsel bir dil ile anlatan kitap.Okuduğunuz da mana diyarlarında ki yolculuktan keyif alıp,Yaratıcıya olan aşkınızı tekrar düşünmenize sebep olacak ... Secde de kimin ile buluştuğunuza dikkat çekip,gönlünüze ılık yağmur tanelerinin kokusu gibi duygular yükleyecek,sıkılmadan okuyacağınız bu eseri tavsiye ederim...
Kıl Beni Ey Namaz
8.2/10
· 788 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
21
Emine ERDEMSOY
Kıl Beni Ey Namaz'ı inceledi.
160 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitabı okuduktan sonra, namazın bizi doğru, duru, diri ve insan kılmasının ruhunu tekrar tekrar hissedeceksiniz. Hatta benim gibi namaz konusunda biraz da zayıfsanız, mahçup bir halde okuyup, istikrarlı bir halde yeniden başlayacaksınız namaza, yani en sevgiliyle buluşmaya.. Kıl beni ey namaz. İnsan kıl beni. Doğru kıl. Duru kıl Diri kıl beni. İnsan kıl bu bedeni..
Kıl Beni Ey Namaz
8.2/10
· 788 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Şeyda
Kıl Beni Ey Namaz'ı inceledi.
160 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Gözümün nuru namaz.. Kıl beni ey namaz.. İnsan kıl beni.. Doğru kıl.. Duru kıl.. Diri kıl.. İnsan kıl bu bedeni.. Ne kadar güzel anlatmış, inceliklerle işlemiş kelimeleri, zaten O’na yaklaştıracak Ol’an nasıl kötü anlatılabilir ki. Olsa olsa eksik olabilir. Anlatmakla anlatılmaz çünkü. Benim dönüşüm hikayemde namazla başlamıştı. Bu yüzden okurken çok etkilendim. Hani ilk abdestle başlıyor ya namaz. İlk o zor geliyor insana, sonra her vakit almak. Sabahları sıcacık yatağından kalkmak mesela. Namaz sanki sadece kendi evinde kılınırmış gibi dışarda olunca unutulanmış. Namaza başladığımda öğrenmiştim avm’lerde mescit olduğunu, hiç ihtiyaç duymamışım, hiç dikkatimi çekmemiş ondan önce. Namazlarımı düzene oturttuktan sonra dışarda dikkatimi ilk çeken mescitler olmaya başlamıştı. Abdest almak zor gelmesin diye makyajı bırakmıştım önce. Kazaya bırakmaya alışmayayım diye her neredeysem vaktinde kılmaya çalışmıştım. Sabahları kalkabileyim diye dualar edip yatmıştım. Dilimi, gözümü, kulağımı, düşüncemi, bedenimi muhafaza etmeye başlamıştım. Namaz kıldıkça Allah’a nasıl yaklaştığımı hissetmiştim. Beni çağırdığı ve kabul ettiği için şükretmiştim. İmkânları zorladığımda kıldığım namazlardan aldığım lezzeti hiçbir şeyden alamadım henüz. Hani o nefsimize çok ağır gelipte yine dinlemeyip nefsimizi yendiğimiz zamanlar. Kıldığımız namazın bizi değiştirip dönüştürmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdi çok şükürki 5 vaktin üzerine birşeyler koymak gerektiğini fark ediyorum sadece. Nasıl anlatılır ki namaz.. Okuyun bi nebze yüreğinizi hafifletir belki.. Belki bi nebze olsa harekete geçirir sizi..
Kıl Beni Ey Namaz
8.2/10
· 788 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9