Kılıçların Fırtınası - Kısım 1 Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap

9,2/10  (182 Oy) · 
592 okunma  · 
162 beğeni  · 
2.367 gösterim
George R. R. Martinin muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallıkın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Tahtta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirovadaki Genç Robb, Kuzeye hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekilerle birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir.

Diyarda sükûnet, Yedi Krallıkın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür...

"Zengin bir hayal dünyasının ürünü… boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9789944825337
 • Orijinal Adı:
  A Storm of Swords
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
NigRa 
04 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 8/10 puan

Savaş hala devam ediyor fakat dengeler sürekli değişiyor. Her hanedanın kazandığı ve kaybettiği müttefikler savaşın gidişatını etkiliyor. Serinin 3.kitabı olduğu düşünülürse ve sayfa sayısı göz önünde bulundurulursa olayların çok yavaş ilerlediği söylenebilir aslında. Bunun sebebi de hikayenin bir çok farklı karakterin gözünden anlatılması sanırım.
Karakterler demişken çekemedikleri kalmayan Starklar'ın başına gelenlerde Catelyn'in yaptığı saçmalıklar ve aldığı kararlar da etkili bence. Niyeyse okurken Catelyn'e aşırı sinir oldum. "Gurur mu önce gelir aile mi? " sanırım yazar bu vurguyu sorgulatmak istemiş Robb Stark karakterini yaratırken.

Ezgi 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ayaklarımı yere vura vura-tepine tepine okumak da sevdaya dahil bu kitapta. Gittikçe daha da heyecanlı bir hâl mi alıyor yoksa ben git gide daha çok mu bağlanıyorum; çözemiyorum. Hele bazı bölümler var ki; misal Samwell'in bölümleri tüylerim diken diken okudum. Dany tam sinir edip yumruklarımı sıktırmışken bana güzel sonlar yaşattı. Tyrion'dan bahsetmiştim yine yeniden hiç durmadan tekrar tekrar söyleyebilirim ki; böyle bir karakter başka yerde bulunmaz. Kitaplardaki karakterlere aşık olmak gibi huylarım yoktur ama şimdi şu Lanister'ı çok ayrı bir kenara ayırıp tüm alışkanlıklarımdan feragat ediyorum. .
Her seferinde tekrar tekrar söylüyorum ama okuyun okuyun okuyun; 1 ayda yada 3 yılda ama mutlaka Martin'in kaleminin tadına bakın. Zekasının meyveleri damağınızda unutulmaz bir tat bırakıcak, eminim.

Rojin Keskin 
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kılıçların Fırtınası! Arkadaşımdan alıp okudum bu kitabı. Yalnız iyiki okumuşum! Hepppinize öneriyorum: Okuyun, okuyun, okuyun. George Martin en sevdiğim yazarların başını çekiyor e dolayısıyla sokakta gördüğüm insanları durdurup: "Ya George Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı serisini okudunuz mu? Okuduysanız neler düşünüyorsunuz seriyle ilgili? Okumadıysanız neden okumadınız, neden bu vakte kadar okumadınız? Hemen okumalısınız!" demek istiyorum. Kılıçların Fırtınası'nı çok çok beğendim. George yavrum yine çok güzel bir dille önümüze sermiş muhteşem kitabını. Ee bir kitabı yaklaşık 6 yılda yazıyor, güzel olsun bari ahahah. Kralların Çarpışması'nda Theon'un ağzından da bölümler vardı, yalnız bu kitapta göremedim. Keşke olaydı George yavrum dedim bazen fakat Theon'un yerine bambaşka karakterler gelmişti: Jaime, Samwell. Alın demekten yoruldum lakin yine diyeyim alın okuyun valla beklentilerinizi karşılayacak hatta ve hatta altüst edecek!

mithrandir21 | Uğur 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yedi Krallık'ta tansiyon gittikçe yükseliyor ve sayfalar ardı ardına hızını kesmeden çevriliyor. Farklı karakterler gözünden kitabı okumamız heyecanlığını biraz daha artırıyor ama George R.R. Martin bence okuyucuya biraz daha mutlu sürprizler yapmalı.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · 9/10 puan

Serideki çılgınlık yeni başlıyor. Durumun ciddiyetini Beş Kralın Savaşı ile gözler önüne seren Martin, bu sefer kuralları daha da zorlayarak ölümleri daha çarpıcı yapmaya, aşk hikayelerini daha ölümsüz kılmaya ve ihanetleri daha can alıcı şekle dönüştürmeye yol açıyor.

Beste Arıkan 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 23 günde · 9/10 puan

Diziyi izleyenler mutlaka kitabı okumalı diye düşünüyorum. Parantez içinde verilen çok detay var.

Cahil Okur 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Taht Oyunları serisinin Kılıçların Fırtınası Kısım I okumamam sona erdi. Gerçekten bu seriyi çok seviyorum. Serisinin bu kitabının adı her ne kadar Kılıçların Fırtınası olsa da biraz sakin ve savaşsız geçtiğini söylemem lazım. Kısım II’de işlerin çok daha fazla karışacağını biliyorum. (Dizinin sıkı bir takipçisi olmam nedeniyle.) Detaylı incelemem için beklerim: http://cahilokur.blogspot.com.tr/...rn-frtnas-ksm-1.html

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin sürükleyiciliği ve karakter sayısı gitgide artarken kendinizi Westeros'un derinliklerinde kaybetmemeniz mümkün değil. Anlayamadığım şey o kadar kişi ölürken nasıl hala bu kadar karakterlerle bezeli oluşu.

Kitaptan 40 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 20 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Savaş
''Bazı savaşlar kılıç ve mızrakla kazanılır, bazıları da kalem ve kuzgunla.''

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 279)Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 279)
Ezgi 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hiç istemeden öldürdüğün bir adam da isteyerek öldürdüğün adam kadar ölüdür.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 380 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 380 - Epsilon yayınevi)
Esma Tezgi 
28 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazen fırtına öyle sert eserdi ki yelkenleri indirmekten başka çaresi kalmazdı insanın.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. MartinKılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin
Ezgi 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Dünyanın düzeni. Gerçek her yanda, görmesi kolay. Gece karanlık ve dehşet dolu; gündüz parlak, güzel ve umut dolu. Biri siyah, biri beyaz. Buz var ve ateş var. Nefret ve aşk. Acı ve tatlı. Erkek ve kadın. Izdırap ve zevk. Kış ve yaz. Kötü ve iyi. Ölüm ve yaşam. Her yerde zıtlıklar. Her yerde savaş.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 372 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 372 - Epsilon yayınevi)
Ezgi 
14 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Eğer buz yanabiliyorsa," dedi Jojen her zamanki ağır başlılığıyla, "sevgi ve nefret çiftleşebilir. Dağ ya da bataklık, hiç fark etmez. Toprak bütündür.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 357 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 357 - Epsilon yayınevi)
4 /