Kılıçların Fırtınası - Kısım 2 Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap

9,4/10  (190 Oy) · 
631 okunma  · 
183 beğeni  · 
2.053 gösterim
George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir.
Diyarda sükûnet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür.

Zengin bir hayal dünyasının ürünü... boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden.
-Publishers Weekly-
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9789944825344
 • Orijinal Adı:
  A Storm of Swords
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı III.. Kılıçların Fırtınası.. Her bir kısım minimum 600 sayfa. Ikinci seri bittiğinde, ilk kitabı okumasanız bile bu seride ilkiyle ilgili net bilgiler olduğundan konuya adapte olabilirsiniz demiştim ama Kılıçların Fırtınası'nda yine ilk iki seri kitabıyla ilgili bilgi olmasına rağmen, onları okumadan konuya yabancı kalırsınız. Bu seriden ilk ikine göre çok daha fazla keyif aldım. Yazar o kadar güzel kurgulamış ki; sanki atmosferin içindeymiş gibi hepsini hissediyorsunuz. Karakterler o kadar içinize işliyor ki onlara karşıt karakterlerden nefret ederken buluyorsunuz kendinizi. Tam bu kadarı da olamaz derken bir on katını daha yaşatıyor ve hiç yadırgamıyorsunuz. Elimden düşüremedim diyebilirim. Serinin ilk kitabındaki favori karakterlerim Arya ve Jon'a, Brandon eklenmişti. Şimdi onlara Catelyn ve Samwell eklendi ve Jamie de sanırım favorilerim arasına girmek üzere..

mithrandir21 | Uğur 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin şu ana kadar okuduğum kitapları arasında kesinlikle en heyecanlısı. 600 sayfayı heyecanla hüzünle okurken finalinde ki yaklaşık 10 sayfa beni benden aldı deli gibi gaza geldim diyebilirim. Kitabın ilk kısmında ki yorumumda istediğim gibi George R.R. Martin artık okuyucuya sürprizler yapmaya başlıyor. Sonraki kitapları düşünemiyorum gerçekten. Kesinlikle bu seriye başlayın dizisini de izleyin pişman olmayacaksınız. Doğa üstü olaylar yok denecek kadar az olsa da iyi bir fantastik edebiyatı olabileceğinin iyi bir örneği.

Uğurtan Ciğer 
21 May 18:34 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

İhanetlerin yaşanmaya başladığı, derin stratejik hamlelerin yapıldığı ve uzak diyarlarda tüm bu kavgadan uzakta varolma kavgası veren başka bir taht varisinin kendi benliğini kazandığını gördüğümüz 2. kitabın 2. kısmı.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Savaş ve karakterler şekillenmeye devam ettikçe kelimelerin gerçek anlamları ve cümlelerin altında yatan sessiz manalar ortaya çıkıyor. İhanetler artıyor ve bununla birlikte 'taht oyunları' devreye giriyor. Heyecan dozunun arttığı Kısım II'de ölümler yüzümüze tokat gibi çarpmaya devam ediyor. Martin ise profesyonelliğini konuşturuyor.

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Heyecanın Tavan yaptığı inanılmaz bir kitap. Su gibi akıp gidiyor kelimesinin karşılığıdır benim için.
Dizisini izleyip kitaplarını okumayanlar çok şey kaybediyor.

Beste Arıkan 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Özellikle son 100 sayfa su gibi aktı gitti. Hele sonunda verilen "son" bölüm çok güzeldi.

NigRa 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk iki kitap bu kitaba hazırlık olarak yazılmış sanki, konuya ve karakterlere ısındırıp tam gaz coşmuş George Martin. O kadar sürükleyici, akıcı ki neredeyse rüyamda bile okudum desem yeridir.
600 sayfa çok gibi dursa da sayfaları hızla geride bırakıyorsunuz konuya kendinizi kaptırdığınızda. Kitap ne tamamen fantastik, ne tamamen dram ne de tamamen savaş. Hepsinden az az var içinde.
O kadar çok şey oldu ki yeri geldi ohh çektim, yeri geldi hüzünlendim. Hatta daha çok hüzünlendim diyebilirim. Catelyn, Robb, Arya, Jon, Tyrion,Sansa ve hatta Jaime için içim cız etti.
Bu seride en çok sevdiğim şey karakterlerin kusursuz iyi ya da tamamen kötü olmaması. ( Bir kaç karakter istisna olarak. ) İyilerin hataları varken, kötü diye düşündüğümüz karakterlerin ya geçerli bir sebep yüzünden bu hale geldigini keşfediyoruz ya da öyle bir şey yapıyor ki yaptığı kötü şeyi affedebiliyoruz.
Ne yazsam da süprizli, şaşırtmalı bölümlerin verdiği etkiyi tarif etsem bilemedim. Serinin kalan kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Ekin Holmes 
08 Oca 17:38 · Kitabı okudu · 7 günde

Yazarın mükemmel anlatışı ve romanın geçtiği mükemmel evren çok güzel anlatılmış, serinin diğer kitaplarını da okuyacağım. Herkese tavsiye ediyorum fevkalade bir roman.

Kitaptan 45 Alıntı

Sangrariel 
23 Şub 20:27 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tormund
"Eh işte, en harlı ateşler en çabuk söner."

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 487 - Epsilon, Eylül 2014)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 487 - Epsilon, Eylül 2014)
Sangrariel 
23 Şub 17:30 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tyrion Lannister
"Ben bütün hayatım boyunca cüce olduğum için yargılandım."

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 433 - Epsilon, Eylül 2014)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 433 - Epsilon, Eylül 2014)
Portakal Çiçeği 
07 Mar 18:19 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sen bana tatlı yalanlar ver ve ben, senin acı gerçeklerini saklayayım.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 372)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 372)
Sultan Nur KORKUSUZ 
10 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sallador Saan
Artık çok önemli bir adamsın lakin bir adam ne kadar yükselirse düşüşü de o kadar uzun olur.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 198)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 198)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Lütfen bana açıkla; bir savaş alanında on bin adam öldürmek, neden bir ziyafette on adam öldürmekten daha soylu bir eylem?”

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 188 - Tywin Lannister)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 188 - Tywin Lannister)
Sangrariel 
23 Şub 12:04 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Serçeparmak
"Düşmanın kafası sana dair, daima karışık olsun; senin kim olduğunu ve ne istediğini bilmezse bir sonraki adımını da tahmin edemez. Bazen düşmanı şaşırtmanın en iyi yolu, belli bir amaca hizmet etmeyen hareketler yapmaktır. Oyunu oynamaya başladığında bunu hatırla."

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 310 - Epsilon, Eylül 2014)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 310 - Epsilon, Eylül 2014)
Sangrariel 
23 Şub 17:38 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tyrion Lannister
"Hepinize yetecek kadar zehrim olsun isterdim. Size bakınca, olmamı istediğiniz canavar olmadığım için esef ediyorum ama gerçek bu; ben masumum, lakin burada adalet bulamayacağım."

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 433 - Epsilon, Eylül 2014)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 433 - Epsilon, Eylül 2014)
Sangrariel 
23 Şub 15:25 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"O kadar suçlu görünüyorsun ki masum olduğuna inandım."

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 379 - Epsilon, Eylül 2014)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 379 - Epsilon, Eylül 2014)
Ezgi 
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer bir odadan ayrılırken arkamızda kokumuzu bırakıyorsak, bu hayattan ayrılırken de ruhumuzun bir parçası geride kalıyor olmalı.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 77 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 77 - Epsilon yayınevi)
5 /