Kılıçların Fırtınası - Kısım 2 Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap

9,4/10  (72 Oy) · 
295 okunma  · 
56 beğeni  · 
1.195 gösterim
George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir.
Diyarda sükûnet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür.

Zengin bir hayal dünyasının ürünü... boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden.
-Publishers Weekly-
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9789944825344
 • Orijinal Adı:
  A Storm of Swords
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin şu ana kadar okuduğum kitapları arasında kesinlikle en heyecanlısı. 600 sayfayı heyecanla hüzünle okurken finalinde ki yaklaşık 10 sayfa beni benden aldı deli gibi gaza geldim diyebilirim. Kitabın ilk kısmında ki yorumumda istediğim gibi George R.R. Martin artık okuyucuya sürprizler yapmaya başlıyor. Sonraki kitapları düşünemiyorum gerçekten. Kesinlikle bu seriye başlayın dizisini de izleyin pişman olmayacaksınız. Doğa üstü olaylar yok denecek kadar az olsa da iyi bir fantastik edebiyatı olabileceğinin iyi bir örneği.

Beste Arıkan 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Özellikle son 100 sayfa su gibi aktı gitti. Hele sonunda verilen "son" bölüm çok güzeldi.

NigRa 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk iki kitap bu kitaba hazırlık olarak yazılmış sanki, konuya ve karakterlere ısındırıp tam gaz coşmuş George Martin. O kadar sürükleyici, akıcı ki neredeyse rüyamda bile okudum desem yeridir.
600 sayfa çok gibi dursa da sayfaları hızla geride bırakıyorsunuz konuya kendinizi kaptırdığınızda. Kitap ne tamamen fantastik, ne tamamen dram ne de tamamen savaş. Hepsinden az az var içinde.
O kadar çok şey oldu ki yeri geldi ohh çektim, yeri geldi hüzünlendim. Hatta daha çok hüzünlendim diyebilirim. Catelyn, Robb, Arya, Jon, Tyrion,Sansa ve hatta Jaime için içim cız etti.
Bu seride en çok sevdiğim şey karakterlerin kusursuz iyi ya da tamamen kötü olmaması. ( Bir kaç karakter istisna olarak. ) İyilerin hataları varken, kötü diye düşündüğümüz karakterlerin ya geçerli bir sebep yüzünden bu hale geldigini keşfediyoruz ya da öyle bir şey yapıyor ki yaptığı kötü şeyi affedebiliyoruz.
Ne yazsam da süprizli, şaşırtmalı bölümlerin verdiği etkiyi tarif etsem bilemedim. Serinin kalan kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Savaş ve karakterler şekillenmeye devam ettikçe kelimelerin gerçek anlamları ve cümlelerin altında yatan sessiz manalar ortaya çıkıyor. İhanetler artıyor ve bununla birlikte 'taht oyunları' devreye giriyor. Heyecan dozunun arttığı Kısım II'de ölümler yüzümüze tokat gibi çarpmaya devam ediyor. Martin ise profesyonelliğini konuşturuyor.

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Heyecanın Tavan yaptığı inanılmaz bir kitap. Su gibi akıp gidiyor kelimesinin karşılığıdır benim için.
Dizisini izleyip kitaplarını okumayanlar çok şey kaybediyor.

Kitaptan 10 Alıntı

Sultan Nur KORKUSUZ 
10 Şub 11:14 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Sallador Saan
Artık çok önemli bir adamsın lakin bir adam ne kadar yükselirse düşüşü de o kadar uzun olur.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 198)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 198)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Lütfen bana açıkla; bir savaş alanında on bin adam öldürmek, neden bir ziyafette on adam öldürmekten daha soylu bir eylem?”

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 188 - Tywin Lannister)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 188 - Tywin Lannister)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ve sen kimsin, dedi gururlu lord, niye başımı öne eğmeliyim?

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 169 - Castemere Yağmurları)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 169 - Castemere Yağmurları)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

6. Sezonun son Arya sahnesini hatırlatan pasaj
Fare Aşçı, Andal kralının oğlunu büyük bir turtanın içinde soğanlarla, havuçlarla, mantarlarla, bir sürü karabiber ve tuzla, bir dilim domuz pastırmasıyla ve koyu kırmızı Dorne şarabıyla pişirmişti. Sonra turtayı prensin babasına servis etmişti. Kral, turtanın tadını övmüş ve bir dilim daha istemişti.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 232)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 232)
NigRa 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölülerin ziyafetinde, yaşayanlar için yer yoktur.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 520 - Samwell Tarly)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 520 - Samwell Tarly)
NigRa 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Düşmanlarını öldürebilirsin,” dedi Jon çekinmeden, “ama dostlarına hükmedebilir misin?"

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 493 - Jon Snow)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 493 - Jon Snow)
Ege Sarıca 
11 Şub 02:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir keresinde Kral Jaehaerys, deliliğin ve dehanın aynı sikkenin iki yüzü olduğunu söylemişti bana. Ne zaman bir Targaryen doğsa, demişti, tanrılar sikkeyi havaya atar ve bütün dünya sikkenin yere nasıl düşeceğini görmek için nefesini tutar.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Cesur Barristan Selmy tarafından)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Cesur Barristan Selmy tarafından)
NigRa 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Jon Snow
O sabah ilk olarak Jon seslenmişti. “Ben Kışyarı Lordu’yum!” diye bağırmıştı daha önce yüzlerce kez yaptığı gibi. Fakat bu sefer, Robb cevap vermişti, “Sen Kışyarı Lordu olamazsın, sen piç doğumlusun. Leydi annem senin asla Kışyarı Lordu olamayacağını söylüyor.”

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 562)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 562)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hodor eğildi ama yeteri kadar değil. Kapının üst dudağı Bran’ın başına hafifçe dokundu. Bran’ın başına bir su damlası düştü, burnundan yavaşça aşağı süzüldü. Tuhaf bir şekilde ılıktı ve gözyaşı gibi tuzlu.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 241)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 241)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ve kralların, insanlarını koruduklarını bilirim, aksi takdirde kral değildir onlar.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 336 - Davos)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 336 - Davos)