Kılıçların Fırtınası - Kısım 2 Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap

9,4/10  (128 Oy) · 
439 okunma  · 
118 beğeni  · 
1.510 gösterim
George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir.
Diyarda sükûnet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür.

Zengin bir hayal dünyasının ürünü... boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden.
-Publishers Weekly-
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9789944825344
 • Orijinal Adı:
  A Storm of Swords
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı III.. Kılıçların Fırtınası.. Her bir kısım minimum 600 sayfa. Ikinci seri bittiğinde, ilk kitabı okumasanız bile bu seride ilkiyle ilgili net bilgiler olduğundan konuya adapte olabilirsiniz demiştim ama Kılıçların Fırtınası'nda yine ilk iki seri kitabıyla ilgili bilgi olmasına rağmen, onları okumadan konuya yabancı kalırsınız. Bu seriden ilk ikine göre çok daha fazla keyif aldım. Yazar o kadar güzel kurgulamış ki; sanki atmosferin içindeymiş gibi hepsini hissediyorsunuz. Karakterler o kadar içinize işliyor ki onlara karşıt karakterlerden nefret ederken buluyorsunuz kendinizi. Tam bu kadarı da olamaz derken bir on katını daha yaşatıyor ve hiç yadırgamıyorsunuz. Elimden düşüremedim diyebilirim. Serinin ilk kitabındaki favori karakterlerim Arya ve Jon'a, Brandon eklenmişti. Şimdi onlara Catelyn ve Samwell eklendi ve Jamie de sanırım favorilerim arasına girmek üzere..

Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Serinin şu ana kadar okuduğum kitapları arasında kesinlikle en heyecanlısı. 600 sayfayı heyecanla hüzünle okurken finalinde ki yaklaşık 10 sayfa beni benden aldı deli gibi gaza geldim diyebilirim. Kitabın ilk kısmında ki yorumumda istediğim gibi George R.R. Martin artık okuyucuya sürprizler yapmaya başlıyor. Sonraki kitapları düşünemiyorum gerçekten. Kesinlikle bu seriye başlayın dizisini de izleyin pişman olmayacaksınız. Doğa üstü olaylar yok denecek kadar az olsa da iyi bir fantastik edebiyatı olabileceğinin iyi bir örneği.

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Savaş ve karakterler şekillenmeye devam ettikçe kelimelerin gerçek anlamları ve cümlelerin altında yatan sessiz manalar ortaya çıkıyor. İhanetler artıyor ve bununla birlikte 'taht oyunları' devreye giriyor. Heyecan dozunun arttığı Kısım II'de ölümler yüzümüze tokat gibi çarpmaya devam ediyor. Martin ise profesyonelliğini konuşturuyor.

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Heyecanın Tavan yaptığı inanılmaz bir kitap. Su gibi akıp gidiyor kelimesinin karşılığıdır benim için.
Dizisini izleyip kitaplarını okumayanlar çok şey kaybediyor.

Beste Arıkan 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Özellikle son 100 sayfa su gibi aktı gitti. Hele sonunda verilen "son" bölüm çok güzeldi.

NigRa 
11 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk iki kitap bu kitaba hazırlık olarak yazılmış sanki, konuya ve karakterlere ısındırıp tam gaz coşmuş George Martin. O kadar sürükleyici, akıcı ki neredeyse rüyamda bile okudum desem yeridir.
600 sayfa çok gibi dursa da sayfaları hızla geride bırakıyorsunuz konuya kendinizi kaptırdığınızda. Kitap ne tamamen fantastik, ne tamamen dram ne de tamamen savaş. Hepsinden az az var içinde.
O kadar çok şey oldu ki yeri geldi ohh çektim, yeri geldi hüzünlendim. Hatta daha çok hüzünlendim diyebilirim. Catelyn, Robb, Arya, Jon, Tyrion,Sansa ve hatta Jaime için içim cız etti.
Bu seride en çok sevdiğim şey karakterlerin kusursuz iyi ya da tamamen kötü olmaması. ( Bir kaç karakter istisna olarak. ) İyilerin hataları varken, kötü diye düşündüğümüz karakterlerin ya geçerli bir sebep yüzünden bu hale geldigini keşfediyoruz ya da öyle bir şey yapıyor ki yaptığı kötü şeyi affedebiliyoruz.
Ne yazsam da süprizli, şaşırtmalı bölümlerin verdiği etkiyi tarif etsem bilemedim. Serinin kalan kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Kitaptan 29 Alıntı

Sultan Nur KORKUSUZ 
10 Şub 11:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sallador Saan
Artık çok önemli bir adamsın lakin bir adam ne kadar yükselirse düşüşü de o kadar uzun olur.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 198)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 198)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Lütfen bana açıkla; bir savaş alanında on bin adam öldürmek, neden bir ziyafette on adam öldürmekten daha soylu bir eylem?”

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 188 - Tywin Lannister)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 188 - Tywin Lannister)
Ezgi Aylanç 
31 Ağu 20:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer bir odadan ayrılırken arkamızda kokumuzu bırakıyorsak, bu hayattan ayrılırken de ruhumuzun bir parçası geride kalıyor olmalı.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 77 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 77 - Epsilon yayınevi)
Ezgi Aylanç 
31 Ağu 20:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tanrılar dünyayı bütün insanların paylaşması için yarattı. Ama krallar taçlarıyla ve çelik kılıçlarıyla geldiklerinde, dünyanın sadece onlara ait olduğunu iddia ettiler. 'Benim ağaçlarım' dediler, 'elmaları yiyemezsiniz. Benim derem, burda balık tutamazsınız. Benim toprağım, benim suyum, benim kalem, benim kızım, ellerinizi uzak tutun yoksa keserim ellerinizi, lakin diz çökerseniz koklamanıza izin veririm belki'. Bize hırsız diyorsunuz ama bir hırsız cesur, zeki ve hızlı olmak zorundadır en azından. Bir diz çökenin yapması gereken tek şey diz çökmektir.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 18 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 18 - Epsilon yayınevi)
Cahil Okur 
28 Mar 00:33 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ateş tüketir. Tüketir ve işini bitirdiğinde geride hiçbir şey kalmaz. Hiçbir şey.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 53)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 53)
Ezgi Aylanç 
31 Ağu 20:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir adamın bir mücadele sırasından en savunmasız olduğu an kaçtığı andır.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 220 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 220 - Epsilon yayınevi)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ve sen kimsin, dedi gururlu lord, niye başımı öne eğmeliyim?

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 169 - Castemere Yağmurları)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 169 - Castemere Yağmurları)
NigRa 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

6. Sezonun son Arya sahnesini hatırlatan pasaj
Fare Aşçı, Andal kralının oğlunu büyük bir turtanın içinde soğanlarla, havuçlarla, mantarlarla, bir sürü karabiber ve tuzla, bir dilim domuz pastırmasıyla ve koyu kırmızı Dorne şarabıyla pişirmişti. Sonra turtayı prensin babasına servis etmişti. Kral, turtanın tadını övmüş ve bir dilim daha istemişti.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 232)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 232)
Ezgi Aylanç 
31 Ağu 20:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen fırtına rüzgarları öyle sert eseri ki, yelkenlerini indirmekten başka seçeneği kalmazdı insanın.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 195 - Epsilon yayınevi)Kılıçların Fırtınası - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 195 - Epsilon yayınevi)
3 /