8,7/10  (51 Oy) · 
139 okunma  · 
39 beğeni  · 
1.677 gösterim
Mademki insanı anlatıyoruz, öyle ise Onun mutluluğu için yazacağız; bu da, çirkinde bile var olabilen güzelliği aramak uğruna nice bir ömrü harcamak demek olacaktır. Sanat adamının çok zor olan görevi de zaten burada başlar. Hayat ile ömür arasındaki bağların oluşturduğu hem birbirinden ayrı hem içiçeleşmiş bir hürriyet bizim aradığımız mutluluğu meydana getirebilir mi?Bu soru, bize, insanın dünü, bugünü, yarını ile birlikte ölüm sonrası dünyasını da bir arada düşünmek mecburiyetini yüklüyor. İyinin, doğrunun ve güzelin uğrunda umutlanmış bir ömür, hayatı ve sonrasını gözardı edemez. O vakit de Bütünlük ve Birlik söz konusu edilecektir. Orta Asyadan Anadolu ve Rumeli topraklarımıza büyüyüp beslenmiş bir kültürün değişik halkalarında ham iken pişmiş olan bizim insanımız için bu Birlik ve Bütünlük çok önemlidir. İnsanımızın mutluluğunu istiyorsak saldırmak ve yıkmak yerine güzelliğin yapıcı yolunu seçmek zorundayız.
(Tanıtım bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  265
 • ISBN:
  9789753710008
 • Yayınevi:
  İrfan Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Her zaman söylediğim gibi; bu dünyada karamsar insan kalmadı.
Vatana ve kitaplara aşık bir gıda mühendisi :)
Aslında kitap okuma alışkanlığı olmayan birisiyim. Bir çok mühendis gibi :) bunun büyük bir eksiklik olduğunun farkındayım. Her hafta en az bir kitap okuyarak bu eksikliğimi gidermeye çalışacağım.
17 yaşında yazar. Asıl amacı; kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek ve insanları aydınlatmak için projeler arkasından koşmak. Bol bol okur, yazar, araştırır. En büyük hayali; Marmara Üniversitesinde Hukuk Fakültesini okumaktır.
"Ne mutsuzdur o, sadece bedenleri, biçimleri, görünüşleri seven. Ölüm her şeyi alacak demektir onun elinden. Ruhları sevmeyi deneyin."
İnsan, âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar...
Mütamadiyen okuyan, sürekli türkü dinleyen, Cahit Zarifoğlu'nun 'ACZ' ortak olan biri.
"Şapka alacak paramız yoktu, biz helva yedik güneşe karşı."
5 /