Kim Bu Hainler?

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
401 gösterim
"Yeni emperyalizmin" tuzaklarına düşmeden ve pusulasız kalmış bir gemi gibi sağa sola yalpalamadan ulus devletimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak isteyenler; içtenlikle "faşizme geçit yok" diye haykıranlar; çağdaşlaşma ve aydınlanmanın yollarının yeniden açılmasına katkıda bulunmak isteyenler için... Kim Bu Hainler?

"Kimse, devletin sosyal, ekonomik, siyasi veya hukuki temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasi veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz."
-T.C. Anayasası, Madde 24/son-

Atatürk'ün ilkelerine, onun kurduğu cumhuriyete sahip çıkan, ülkesi üzerinde dolaşan kara bulutları görebilen herkesin okuması gerekli bir kitap.

Gün; büyük Atatürk'ün; "İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır" dediği gündür.

Bugünlerde çok konuşulan, çok tartışılan, yıpratılmaya çalışılan Kemalizm hakkında bilinmeyenler, söylenmeyenler ve çok daha fazlası...
(Tanıtım Bülteninden)