Kim Bulduysa Onundur

8,1/10  (35 Oy) · 
67 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.974 gösterim
"King, Sadist ve Medyum'da olduğu gibi, çılgınlığa kafadan bir dalış yaparak yazar-okur ilişkisinin sınırlarını zorluyor... Öykü yüksek performanslı bir araç gibi kimi zaman kükrüyor, kimi zaman mırıldanıyor, kimi zaman da fazlasıyla eğlendirici. Ayrıca en dikkatli okuyucuların bile gözünden kaçabilecek kadar sinsice, edebi eleştirilerle dalga geçebiliyor. "
-Kirkus Reviews-

İnzivaya çekilmiş ünlü bir yazar; intikam duygusuyla dolu saplantılı ve öfkeli bir okur; soğukkanlı bir cinayetin ardından yıllarca gömülü kalmış, içi hazine değerinde onlarca defterle dolu bir bavul. Hazineyi kim bulacak? Dahası, ona sahip olmak cehennemin kapılarını açmaksa eğer, bu ateşte kim yanacak? Stephen King'den, yazarlığın gücüne ve edebiyatın bir hayatı nasıl değiştirebileceğine dair sarsıcı bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
Aslı Murat 
05 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

King okuyunca kendime geliyorum desem ....Hayal gücünün ucu bucağı olmayan bu adamın her kitabını ayrı ayrı seviyorum....Korkuyu,gerilimi çok güzel işliyor....Zira korku unsurlarını en güvenilir yer olan ailede ve ilişkilerde kullanınca doz artıyor....Psikolojik gözlemleri ,karakter analizleri ,betimlemeleri ve tüm ayrıntıları tarif ediş şekli muazzam....Birebir yaşıyor ve hissediyorsunuz.... #baymercedes ile başlayan üçleme #kimbulduysaonundur (Bill Hodges)ile devam etmekte.....Bay Mercedes i 2014 de çıktığı gibi okumuştum....Devam kitapları bugüne kismetmis....Aslında bu kitap bay mercedesle alakalı değil bir geçiş kitabı niteliğinde.....Konuya girmicem sadece "Fanatik Hayran"lık ancak bu kadar güzel islenebilirdi diyor ve hemen üçlemenin sonu #sonnobet i okumaya başlıyorum.....Zevkle ,keyifle ,hayranlıkla okudum.....
.