1000Kitap Logosu
Kır Zincirlerini
Kır Zincirlerini
Kır Zincirlerini

Kır Zincirlerini

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.9
42 Kişi
149
Okunma
32
Beğeni
2.602
Gösterim
400 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 20 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Nemesis Kitap · Haziran 2020 · Karton kapak · 9786057649522
Diğer baskılar
Kır Zincirlerini
Kır Zincirlerini
Güçlü bir savaşçı olan Lachlan Maclean, klanını korumak için her şeyi göze almıştır. Bu, İskoçya’nın en inatçı kızını evliliğe ikna etmek, gerekirse onu kaçırmak anlamına gelse bile elinden geleni ardına koymayacaktır. Vahşi arzularla yanıp kavrulan ve emirler yağdırmaya alışkın bir lider olan Lachlan, güzel Flora’nın alevler püskürmesine hiç hazır değildir. Flora onun klanını kurtarma planını sekteye uğratacak ve sert, yontulmuş görüntüsünün altındaki yumuşak kişiliğini ortaya çıkararak belki de felaketine neden olacaktır. Güçlü bağlantıları ve yüklü çeyizi sayesinde İskoçya’daki en büyük evlilik ödülü haline gelen Flora, bir anlaşma gereği feda edilen annesinin kaderini yaşamamaya kararlıdır. Lachlan’a onu esir almasının bedelini ödeteceğine dair yemin eder, genç adamı cesur bir irade ve tutku savaşının içine sürükler. Ancak geçmişte yaşanan bir trajedinin laneti önlerine çıkacak ve henüz söze bile dökülmemiş aşklarının önünde büyük bir engel oluşturacaktır.
6 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺28,06
7.9
10 üzerinden
42 Puan · 7 İnceleme
Adso
Kır Zincirlerini'yi inceledi.
384 syf.
·
10/10 puan
Gerçekten iyiydi. Flora, muhteşem eğlenceli bir karakter. Aynı şekilde Lachlan da aşık olunası. Okurken inanılmaz keyif aldığımı söyleyebilirim. Yine de birkaç eleştiri yapmadan geçemeyeceğim. Yazar kitaplarını hep aynı tarz da yazıyor. Evet, adına her ne kadar seri denilmiş olsa ve bir ailenin etrafında geçse de okurken nelerle karşılaşacağınızı hep biliyorsunuz. Mutlaka dik başlı, inatçı, ne istediğini bilen, karakteri sağlam ama biraz isyankar bir kadın karakter ve dediğim dedik, kendi sözüne itaat edilmesine alışılmış, savaşçı, kadınları ilk başlarda hep kendi çıkarları için kullanan ya da onların söz dinlemek dışında bir his ve duyguları olmadığını zanneden, etrafındaki kadınlar hakkında en doğru ve iyi kararı kendilerinin alabileceğine inanan (yine de mutlaka onlara iyi davranmaya çalışan) ama kadın karakterle karşılaşınca yaşadığı ilk görüşte aşkla zamanla değişen bir erkek karakter. Ve ikisi de mükemmel derecede yakışıklı ya da güzel. Ayrıca mutlaka kitabın bir yerinde bir yanlış anlaşılma oluyor ve karakterler ayrı düşüyor. O yanlış anlaşılma çözülene ve karakterler kavuşana kadar bir çok aptalca olay meydana geliyor. Sanırım bu olmasa da kitapların iyi olduğunu yazara söylemek gerekiyor. Sırf kitabı uzatmak için eklenen bir sahne gibi geliyor bana. Bir de malum konuları sayfalarca anlatıp bu kadar ayrıntılı vermese daha tadında olacağını düşünüyorum. Son olarak bu kadar eleştirdiğim bir kitabı yine de zevkle okuduğumu ve yazarı takip etmeye devam edeceğimi söyleyebilirim.
Kır Zincirlerini
7.9/10
· 149 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
BKM KİTAP
Sponsorlu
HAFTALIK KİTAP SEÇİMLERİ
Bu hafta sizin için seçtiğimiz kitaplar :) - Mitlerin Özellikleri - Mircea Eliade - Ardıç Ağacının Altında - Selçuk Altun - Kara Kitap - Orhan Pamuk - Fikrimin İnce Gülü - Adalet Ağaoğlu - Yıldız Gezgini - Jack London bkmkitap.com/kitap/cok-satan-kit...
1
301
Aşkın Nur Karataş
Kır Zincirlerini'yi inceledi.
384 syf.
·
8/10 puan
Bir seri daha biter... Bu seriler bittikçe hem mutluluk hem hüzün duyuyorum. Monica McCarty'nin diğer kitaplarını okumak için heyecanlıyım. Kır Zincirlerini oldukça etkileyici bir hikayeye ve işlenişe sahipti. Bazı noktalarda olaylar yavaş gelişse de zevkle okudum. Bu seride en sevdiğim şeylerden biri de gerçek tarihi olaylara ve efsanelere dayanıyor olması. Hikayeyi daha gerçek kılıyor. Romantik masal severlere tavsiyemdir. Flora annesinin erkekler egemenliğinde geçen hayatına ve acı sonuçlarına şahit olmuş genç bir kızdır. Üvey abileri ya da soylu kuzeni tarafından istemediği biriyle evlendirilmemek için kendi seçtiği bir adamla kaçma planı yapar. MacLean Beyi Lachlan tarafından bozulan bu planın sonucunda genç kız kendini bu zorba, kaba, inatçı adamın tutsağı olarak bulur. Flora bu adama gaddarlığının bedelini ödetmeye ve ona teslim olmamaya kararlıdır. Lachlan ise bu inatçı kızı evliliğe ikna etmek zorundadır. Klanı oldukça zor durumdadır. Flora'nın güçlü bağlantıları ve yüklü çeyizi tüm sorunlarını çözecektir. Günler geçtikçe yanan tutku ateşi etraflarını sararken ikisinin de öncelikleri değişir. "Beni buraya neden getirdin?" diye sordu Flora. "Yakında öğreneceksin." "Seninle asla evlenmem." Flora'nın sesindeki kesinlik onu kızdırmıştı. "Sorduğumu hatırlamıyorum," dedi ifadesiz bir sesle.
Kır Zincirlerini
7.9/10
· 149 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
PINAR DEĞİRMENCİ
Kır Zincirlerini'yi inceledi.
384 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Seri üç Flora küçük asi yaramaz kızımızın hikayesi Sırf başkalarının istediği üzerine evlenmemek için kendi bulduğu ama asık olmadığı Willâm ile kaçar ama yolları kesilir kendinden emin istediğini bilen bir vahşi tarafından Kaçırılan flora aşkı burada bulacaktır ama bu pek kolay olmaz. Kitap oldukça etkileyiciydi nasıl desem böyle yaramaz kızları seviyorum ama anlamadigim şey herseyi ile seven çocukları nasıl biranda es geçiyorlar hala anlamış değilim. Sonuç olarak gerçekten hoş sayfalar vardı. Etkileyici üslubu ve akıcı konusu ile sevdim kitabı seri oldukça hostu:) sevdiğim seriler arasında yerini aldı. 10/8
Kır Zincirlerini
7.9/10
· 149 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1