Kır Zincirlerini MacLeods of Skye Trilogy 3

7,9/10  (9 Oy) · 
34 okunma  · 
8 beğeni  · 
583 gösterim
Lachlan Maclean, klanını korumak için her şeyi göze almıştır. İskoçya'nın en inatçı kızını, onu evliliğe ikna etmek gibi gizli bir emelle kaçırması gerekse bile. Vahşi arzulara sahip, emirler yağdırmaya alışkın bir lider olan Lachlan, güzel Flora'nın alevler püskürmesine hiç hazır değildir. Flora onun klanını kurtarma planını sekteye uğratacak ve sert, yontulmuş görüntüsünün altındaki yumuşak kişiliğini ortaya çıkararak, belki de felaketine neden olacaktır.

Highland'daki en büyük evlilik ödülü olan Flora ne pahasına olursa olsun siyasi bir anlaşma gereği feda edilen annesinin kaderini yaşamamaya kararlıdır. Kendisini esir alan kişiye gaddarlığının bedelini ödeteceğine dair yemin eder ve tehlikeli bir tutkuyla onu cesurca bir irade savaşının içine sürükler. Geçmiş bir trajedinin ağır ağır kaybolmakta olan laneti ise henüz söze bile dökülmemiş aşklarının önünde büyük bir engel oluşturacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054188888
 • Orijinal Adı:
  Highlander Unchained
 • Çeviri:
  Aslıhan Bağdatlı
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
26 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gerçekten iyiydi. Flora, muhteşem eğlenceli bir karakter. Aynı şekilde Lachlan da aşık olunası. Okurken inanılmaz keyif aldığımı söyleyebilirim. Yine de birkaç eleştiri yapmadan geçemeyeceğim.
Yazar kitaplarını hep aynı tarz da yazıyor. Evet, adına her ne kadar seri denilmiş olsa ve bir ailenin etrafında geçse de okurken nelerle karşılaşacağınızı hep biliyorsunuz.
Mutlaka dik başlı, inatçı, ne istediğini bilen, karakteri sağlam ama biraz isyankar bir kadın karakter ve dediğim dedik, kendi sözüne itaat edilmesine alışılmış, savaşçı, kadınları ilk başlarda hep kendi çıkarları için kullanan ya da onların söz dinlemek dışında bir his ve duyguları olmadığını zanneden, etrafındaki kadınlar hakkında en doğru ve iyi kararı kendilerinin alabileceğine inanan (yine de mutlaka onlara iyi davranmaya çalışan) ama kadın karakterle karşılaşınca yaşadığı ilk görüşte aşkla zamanla değişen bir erkek karakter. Ve ikisi de mükemmel derecede yakışıklı ya da güzel. Ayrıca mutlaka kitabın bir yerinde bir yanlış anlaşılma oluyor ve karakterler ayrı düşüyor. O yanlış anlaşılma çözülene ve karakterler kavuşana kadar bir çok aptalca olay meydana geliyor. Sanırım bu olmasa da kitapların iyi olduğunu yazara söylemek gerekiyor. Sırf kitabı uzatmak için eklenen bir sahne gibi geliyor bana. Bir de malum konuları sayfalarca anlatıp bu kadar ayrıntılı vermese daha tadında olacağını düşünüyorum.
Son olarak bu kadar eleştirdiğim bir kitabı yine de zevkle okuduğumu ve yazarı takip etmeye devam edeceğimi söyleyebilirim.

Serhat Çapar 
20 Mar 23:45 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yedinci sınıfta okumuştum o zaman için ağır gelmişti ama güzel bir kitap konusunu okuyarak kavramanız daha sağlıklı olur çünkü nasıl diyeyim okuyalı 5 sene oldu öyle aman aman bir etki bırakmadı ama bu dünyaya gelmişken bu kitabıda okursanız birşey kaybetmezsiniz.

haribu 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Asi ve Maskesiz 'den sonra bende hayal kırıklığı yaratmasının sebebi,seri olarak nitelendirildiği halde diğer kitaplarla bağlantısını kuramamam olabilir...

Serinin diğer kitaplarından farklı olarak,kardeşlerden biri değil,kuzenleri olan Flora'nın hikayesini anlatıyor.

Lachlan Maclean ile Flora McLeod...iki inatçı dediğim dedik karakterin kavga,kaçırılma ve inatlaşmalarıyla başlayan deli aşklarını okuyacaksınız...

Yazarın özelliği,kitaplarının konularını gerçek İskoç tarihinden alması ve olayları kendine göre kurgulayıp romanlaştırması...

İskoç erkekleri ,her kitapta,aşırı kaslı,aşırı inatçı,dediğim dedik,kaba saba ama çok seven,sevilen saygı gören ,çok kıymet veren,kimi zaman romantik ,"keşke benim olsa " diyeceğiniz karakterler :)

serinin diğer kitaplarını okuyanlar için hayal kırıklığı olabilir ama İskoç romanlarını sevenler keyifle okuyabilir...

PINAR DEĞİRMENCİ 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Seri üç
Flora küçük asi yaramaz kızımızın hikayesi
Sırf başkalarının istediği üzerine evlenmemek için kendi bulduğu ama asık olmadığı Willâm ile kaçar ama yolları kesilir kendinden emin istediğini bilen bir vahşi tarafından
Kaçırılan flora aşkı burada bulacaktır ama bu pek kolay olmaz.
Kitap oldukça etkileyiciydi nasıl desem böyle yaramaz kızları seviyorum ama anlamadigim şey herseyi ile seven çocukları nasıl biranda es geçiyorlar hala anlamış değilim.
Sonuç olarak gerçekten hoş sayfalar vardı. Etkileyici üslubu ve akıcı konusu ile sevdim kitabı seri oldukça hostu:) sevdiğim seriler arasında yerini aldı.
10/8