Kırımlı Murat Destanı

7,4/10  (13 Oy) · 
42 okunma  · 
13 beğeni  · 
762 gösterim
Kırım’ın kaderi bu: Güneş her akşam hüzünle terk eder Kırım’ı. Her sabah acı bir günün üstüne doğar... Kırımlı Murat Destanı, Karasupazar’ın en heyecanlı ve en cesur delikanlısı Murat’ın ve Kırım Halkının bağımsızlıkları için verdikleri destansı mücadele..
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9752633178
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Enes 
 26 Nis 21:10 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Yaklaşık 20 milyon insanı hunharca katleden,oğlunu emelleri uğruna hiçe sayan,dinsiz Joseph Stalin klasiğini anlatıyor.
Kırım'daki müslüman 'TÜRK'lerin neler çektiğini salt bir dille anlatıyor.Ben kitaptan edindiğim çıkarımlara dayanarak;müslümanların zulümden kurtulmanın canı verenin de alanın da Allah olduğuna iman ettiğimiz ve kurtuluşu başkalarından değil yalnız Allah'tan beklediğimiz zaman süphesiz vuku bulacağı kanatindeyim.
Çocuklarınıza iman şuurunu hissettireceğine eminim...ان

selcan akın 
21 Nis 16:01 · Kitabı okudu · 99 günde · Beğendi · Puan vermedi

bu kitap bize çok güzel dersler veriyor. bu kitabı okuduğunda onun acılarında ağlamak sevinçlerinde gülesin gelir. bu kitap hasan nail canatın ne kadar usta bir yazar olduğunu bir kez daha bize hatırlatıyor.

Büşra Şeyda 
22 Haz 19:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap Kırım'ın Rusların elinde olduğu dönemde yaşayan iki yiğidi anlatıyor. Bu iki yiğidin babaları ve kız kardeşleri ruslar tarafından öldürülmüş. Anneleri'de acıya dayanamıyarak vefat etmiş. Bu iki yiğid yetim ve öksüz kalmışlar. Bu iki yiğid bize çok güzel bilgiler veriyor herkezin bu kitabı okumasını tavsiye ederim çok güzel bir kitap