Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Kırk Ambar

7.610 üzerinden
61 Puan · 10 İnceleme
248 syf.
·
Puan vermedi
Aşk ve sevgi.. Tecellisi gönülde beliren , gönlü muhatap alan duygular.. Belki biri diğerinin vasıtası, diğeri ötekinin hedefi. Asıl hedefe giden yolda kâh temrin, kâh oyalanıp aldanma..
248 syf.
9/10
·
19 günde okudu
Çok hoş bir eser. İskender Pala yine her şeye değiniyor. Osmanlı zamanından anlatıp bizleri geçmişe götürüyor ve bir ah çektiriyor. O incelikler, hikmetler, nükteler, hikayeler, ibretler ve özellikle şiirler. Bir toplum, bir medeniyet, hükümdarından esnafına bu kadar mı ince ruhlu olur? Ne kadar zengin bir dil, zengin bir tarih... Sahip çıkamıyoruz o ayrı, ama bu medeniyet bizim!
248 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
9 günde okudu
Aşk ile başlamış İskender Pala kitabına. Aşk, akıl ilişkisi, benlik gibi konular çeşitli beyitlerle ele alınmış. Yazar eserinde divan edebiyatından çoğu şaire yer vererek kitabı daha ilgi çekici hale getirmiş. Hattatlık, Eski ramazanlar,kandiller çeşitli nükteler, adalet Girit...
248 syf.
9/10
·
Beğendi
·
21 günde okudu
Her şey zıddıyla kaimdir, o halde varlık da elbette yoklukla ölçülecektir. Varlık çoğaldıkça burada keder, ötede sorgu çoğalacak; varlıktan geçtikçe keder de sual de yok olacaktır.