Kırkikindi Yağmurları

10,0/10  (1 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
698 gösterim
Kırkikindi Yağmurları, 12 Eylül'de öncesinde bir grup üniversiteli gencin karıştıkları siyasi olaylar neticesinde savrulan hayatlarını anlatmaktadır.

Dedesi İttihat Terakki bünyesinde bulunmuş bir subay, babası yüzbaşı ve kendisi de Marksist görüşlü bir genç; Cemal Üsküplü... Nam-ı diğer Ali. 12 Eylül kurbanlarından biri. Hapisten çıktıktan sonra ailesini, arkadaşlarını, sevdiği kadını aradı. Birçok gerçekle yüzleşti. Hayatı yeniden toparlamaya çalıştı, her şey için çok geçti. Sonunda pes etti "Bir insanın ölmesi için illa mezara girmesi gerekmez."

"Sadece şunu anlamıyorum abi, o kitapları okumak için gecelerinizi harcadınız, geleceğinizi harcadınız... Yakarken de geçmişinizi... Ama görülüyor ki hem geleceğiniz hem de geçmişiniz, ikisi de darmadağın... O zaman neyin mücadelesini verdiniz seksende?"
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2010
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786055711115
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Hakan Özdengül 
09 Mar 10:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'' Biz ya da karşı taraf...Yanlışın piyonlarıyız. Amerika'yı onlarda sevmiyor biz de...Ama çatışıyoruz.Devrim saçmalıktan ibaret. '' '' Bize çok şey borçlusunuz pis mendebur'' diyor. ''1917'de İngilizleri geçirmedik,Çar'ı devirip komünist yaptınız memleketi '' '' Sizde bize çok şey borçlusunuz. Lenin silah yardımı yapmasaydı Kurtuluş'ta düşmana ne sıkacaktınız'' diyorum.

Kırkikindi Yağmurları, Tolga AydoğanKırkikindi Yağmurları, Tolga Aydoğan