Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi

7,4/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
2 beğeni  · 
538 gösterim
Orhan Kemal denilince akla ilk olarak romanlar gelir. Her okurun yaşamında silinmesi imkânsız izler bırakan, yaşamın kirlettiği dünyaya temiz, ferah bir nefes gibi dolan romanlardır bunlar. Bu nedenle okurlarda yarattığı hayranlık haklıdır ama, bu durumun Orhan Kemal´in öykücülüğüne haksızlık ettiği de bir gerçektir. Usta bir romancı olduğu gibi usta bir öykücüdür de o. Bu kitapta yer alan öykülerinde Orhan Kemal, küçük anların gerisindeki kocaman, geniş, engin yaşama ve sonsuz olan insana dair birçok şey söylüyor. Orhan Kemal´in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal´in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2007
 • Sayfa Sayısı:
  370
 • ISBN:
  9789752893849
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Meyrem KARADENİZ 
11 Nis 13:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gençlik çok iyi bir şey ama değerini bilmeyenlerin eline verilmiş.

Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi, Orhan Kemal (Sayfa 19 - Everest)Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi, Orhan Kemal (Sayfa 19 - Everest)
Meyrem KARADENİZ 
20 Nis 09:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Verdiği kararı başkalarının şöyle veya böyle demelerini düşünerek değiştirmek zayıf insanların harcıydı.

Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi, Orhan Kemal (Sayfa 290 - Everest)Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi, Orhan Kemal (Sayfa 290 - Everest)
Meyrem KARADENİZ 
11 Nis 14:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Anlatmak nasıl ki büyük bir kabiliyet ve kültür işiyse, dinlemek de aynı şekilde bir kabiliyet ve kültür işi.

Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi, Orhan Kemal (Sayfa 20 - Everest)Kırmızı Küpeler / Babil Kulesi, Orhan Kemal (Sayfa 20 - Everest)