Kış Gecesi Ejderhaları Ejderha Mızrağı Destanı 2. Kitap

8,8/10  (24 Oy) · 
74 okunma  · 
16 beğeni  · 
674 gösterim
Ejderha Mızrağı destanı, New York Times tarafından defalarca "en çok satan" kitaplar listesine girdi. Tüm dünyada şu ana kadar 10 Milyon adetten fazla satan Ejderha Mızrağı serisi, Almanca, Fransızca, Japonca, İspanyolca, İtalyanca, Türkçe ve İbranice'ye de çevrilmiştir.
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2005
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9799759427510
 • Çeviri:
  Çiğdem Erkal İpek
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Kitabın konusuna gelirsek ilk kitapta ki olayların bir ay sonrasından başlıyor, konuya hızlı bir giriş yapılıyor ve olaylar gelişiyor. İlk sayfalar hızlı ve olaylı başlayınca tüm kitabın aksiyon dolu olacağını düşünmüştüm fakat pek öyle olmadı. Olaylar genel olarak ilk kitaptaki gibi gelişti, zaman zaman durağan zaman zaman aksiyon dolu.
Genel olarak kitap güzeldi, bir çok olay yaşadı ve bir çok şey ortaya çıktı. Hatta bir detay bayağı şaşırtıcıydı ki hiç beklemiyordum. Sona doğru olaylar ivme kazandı ancak beklediğim gibi olmadı, serinin son kitabını merak ediyorum, olaylar nasıl ilerleyecek son bulacak? Özellikle Raistlin'in hikayesini öğrenmek istiyorum.
http://yorumatolyesi.blogspot.com/...ejderha-mzrag-2.html

Hacivat Çelebi 
28 Haz 13:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Özellikle finali beni benden almıştır. Sanki bir dizinin sezon finali yapması gibiydi. Çok hızlı ilerleyen olaylar, iyi işlenmiş kurgu ve duygu yüklü bir final. Müthiş.

Aycan Öztürk 
10 Ağu 15:21 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Raistlin'im iki gözüm koskoca büyücü adamsın şu öksürüğüne bi çare bul ya. Köh köh ciğerini kusuyorsun koca Krynn'de iki otu bulup karıştırıp kaynatamıyor musun? Ejderhaya ecinniye hokusu pokusu basıyorsun kahır kahır öksürüyorsun da iki büyü at gırtlağına bi fireball bas olmadı okunmuş üflenmiş ıslak atlet giy biirşey yap ayıptır ya. Lafa görüntüye gelince gözler cayır cayır pelerinler şekiller o biçim iki nefes alamıyosun belin bükülüyor öksürükten ne artizlik yapıyosun. Yerim senin wizardlığını yani.

Kitaptan 2 Alıntı

Ramazan Kudat 
17 Eyl 14:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ve uzun bir veda olacak bu. Bazılarımızın kaderinde bir daha bu dünyada karşılaşmamak var!"

Kış Gecesi Ejderhaları, Margaret Weis (Sayfa 46 - İthaki Yayınları/Raistlin)Kış Gecesi Ejderhaları, Margaret Weis (Sayfa 46 - İthaki Yayınları/Raistlin)
Ramazan Kudat 
17 Eyl 14:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Utanma Tas. Düşmanının ölümü karşısında hem acıma hem de utanç duyduğun için haline şükret. Düşmanımız bile olsa umursamayı bıraktığımız gün savaşı kaybettiğimiz gündür zaten."

Kış Gecesi Ejderhaları, Margaret Weis (Sayfa 431 - İthaki Yayınları/Laurana)Kış Gecesi Ejderhaları, Margaret Weis (Sayfa 431 - İthaki Yayınları/Laurana)