Kış Güneşi Frigid Serisi 1

7,3/10  (38 Oy) · 
135 okunma  · 
27 beğeni  · 
2.282 gösterim
Yirmi bir yaşındaki Sydney, Kyler'a ezelden beri aşık. Ne yazık ki Kyler onu atlıkrancadan ittiği ve Sydney'in de karşılığında Kyler'a çamur yedirdiği günden beri sıkı dostlar.Kyler tam bir çapkın, bir kızın yanında iki geceden fazla duramıyor. Syd kendini gittikçe daha kötü hissdiyor. Ancak okuldaki son yılda duygularını itiraf ederek ilişkileirini berbat etmek istemiyor. Kyler'ın gözünde ise Syd hep ulaşılmaz bir noktada, adeta mükemmelliğin simgesi. Syd'in ona hayatta bakmayacağını düşünüyor. Bir gün Kyler'ın dağ evine kayak tatiline gidiyorlar ve bütün saklı duygular gün ışığına çıkıyor. Ama küçük bir sorun var. Evde yalnız değiller. Obsidiyen ile başlayan LUX serisi ve Melez Sözleşmelerinin'nin dünyaca ünlü yazarı Jennifer L.Armentrout'tan çok sıcak bir hikaye...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  316
 • ISBN:
  9786050919950
 • Orijinal Adı:
  Frigid
 • Çeviri:
  Serkan Göktaş
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Yeşim Temiz 
03 Haz 17:50 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazarın diğer kitaplarına bayıldığım ve yazarın dili sevdiğim için okuduğum bir kitap. Bu tür sadece aşka dayanan kitapları çok fazla okumam ama okumuş bulundum. Öyle aman aman bir şey yok kitapta, benim gibi eğer kafanızı dağıtmak ve sizi yormayacak, genel tabirle çerezlik bir kitap istiyorsanız okuyabilirsiniz. Konusu, kız çocukluk arkadaşına platonik aşık, çocuk çapkın bir erkek bunların ikisi gelişen olaylarla bir orman evinde tesadüf bu ya başbaşa kalır. Sonra gelişen itiraflar, aksilikler, yanlış anlamalar, ayrılıklar ve barışmalar... İyi okumalar...

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Öncelikle sevgili DEX yayınevimize kocaman sevgilerr... Jennifer gibi bir yazarla buluşmamı sağladığı için ayrı bir yeri var onların bende... Ayrıca bu kitap için de kitap isminde resmen harikalar yarattığını düşünüyorum. Ben kitap adı olarak orjinaliyle birebir aynısının kullanılmasından yanayımdır her zaman ama bu kitap için yaptıkları rötuş çok hoşuma gitti. Kitaba gelirsek de bir Jennifer romanına düşük puan verdiğime inanamıyorum :(

Kitabımıza gelirsek konumuz "en yakın arkadaşına aşık olursan ne yaparsın?" sorusunun cevabı olarak karşımıza çıkıyor. Syd ve Kyler da beraber büyümüş en en yakın arkadaşlar... Aslında karakter olarak birbirlerinden çok uzaklar... Ky okulun en dikkat çekici, kızların üstüne atladığı, hiç bir kızın dayanamadığı(ki hiç sevmem böyle erkek karakterleri) ama o uzun süreli ilişkilere inanmayan çapkınımız. Kızlarla hep tek gecelik ilişkileri olmuş, hatta hiç biriyle aynı yatakta bile uyumamış beyefendi... Syd ise çalışkan, derslerinde başarılı, şimdiye kadar sadece tek bir erkek arkadaşı olmuş acemi kızımız... Hatta öyleki tek erkek arkadaşı onun erkeklere karşı ilgisini soğukluk olarak değerlendirmiş ve Syd'in de bunu kendisinde bir kusur olarak görmesine neden olmuş. Ama boşuna zıt kutuplar birbirini çeker dememişler. Öyle bir çekimki ikisi yalnız kaldığı anda dağları eritir diyebiliriz.

Syd aslında duygularının hep farkında... Ky'a deli divane aşık... Ama arkadaşlıkları bozulmasın diye bir şey söylemiyor. Ona yaklaşan erkekleri bile belki artık Ky'ı unutabilirim düşüncesiyle kabul etme derecesine geliyor. Ky da maşallah bu konuda Syd'e hiç yardımcı olmuyor. Kendisi üniversitedeki kızlarla istediği gibi eğlenirken nedense Syd'in yanına yaklaşan hiç bir erkeği beğenmiyor ;)

Ne zaman çiftimiz kayak merkezinde mahsur kalıyor, işte o zaman işler kızışıyor. Yolda gelirken zaten ufak bir tartışma yaşamış çiftimiz için Syd'in sarhoşken ağzından kaçırdıklarıyla durum çok daha tatlı bir hal alıyor. Bir de üstüne kar fırtınasının ortasında kalmışken yaşadıkları sabote olayları eklenince kitap daha heyecan verici hale geliyor. Bu kısımlar biraz gizemli olsa da maalesef ben her şeyi tahmin etmiştim :(

Bu arada yazarımız o akıcı anlatım tarzından hiçbir şey kaybetmemiş. Arada Kyler'ın bakış açısını da okuma fırsatımız oluyor. Çok çok beğendiğim bir özellik oldu. Kesinlikle rahatsız etmeden yumuşak geçişler olmuş. Tek eksiği bu kısımların az olması, daha çok okumak isterdim. Çünkü Kyler'a etrafındaki tüm kızlar ayılıp bayılıyor olsa da benden hep eksi puanlar kaptı. Adam tam sopalık yahu... Kucağı başka kızlarla doluyken Syd'e karşı erkekler konusundaki aşırı korumacı tavrı beni sinir harbine sürükledi resmen... Hele ki ben Syd'e layık değilim modunda duygularını gömmüş olması, azıcık bir etkilenmede geriye itiyor oluşu ise en sevmediğim erkek karakter özelliklerinden ;) Yahu nedir bu taş gibi erkek karakterlerin özgüven eksikliği anlayamadım gitti!!!

Aslında ben hikayenin genişliği açısından daha uzun bir zamanda geçmesini isterdim. Karakterlerimizin geçmişlerini daha çok paylaşmak isterdim. Kısacık bir zaman diliminden sonra dağ evine gidiyorlar ve orda tıkılı kalıyorlar zaten... Bende biraz belli bir zamana kapana kısılmış hissi verdi. Aslında ben Kyler'ın daha çoook sürünmesi taraftarıydım ama yazarımız dayanamamış heralde bu karaktere :)

Yalnız benim bu kitapla gözüm korktu. Bu aralar yazarlar hep başarılı oldukları türlerin dışında eserler vermeye başladı. Jamie McGuire Tatlı Bela'dan sonra Providence serisi ile beni çok şaşırtmıştı. Şimdi de Jennifer fantastik türde bu kadar muhteşem eserler verip tür değiştirince bir panik oldum. Jen gibi bir yazarın aman düş dünyası tükenmesin, yoksa yandık demektir. Gözüm korktu resmen... Frigid de seri bu arada ;) Umarım yeni fantastik serilerini de okuma fırsatı buluruz. İyi okumalar arkadaşlar ;)

ALEV ALÇİN 
 28 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Çocuklukta başlayan ve devam etmekte olan bir arkadaşlık anlatılıyor.Aynı zamanda karşılıklı ve arkadaşlıklarını incitmemek için hiç bir zaman itiraf edemeyeceklerini düşündükleri aşk duygusu hakim romana.Ve olayların bu çerçevede gelişmesi romanı eğlenceli ve bir solukta okunabilecek bir kitap yapsa da aynı zamanda benzerlerine çok sık rastlanabilecek roman olmasına da neden olmuştur.Kahramanların her yıl gittikleri sömestr tatilinde onları bekleyen sürprizlerle olaylar başlamaktadır. Bütün bunlar romanı sürükleyici ve eğlenceli bulmamı sağladı. Ancak sürekli aynı olayların romana hakim olması ve bu olayların başlangıcı ile kitaba sexin hakim olması sıkılıp kitaba ara vermeme neden oldu. Yine de bu tür kitap severler için boş vakitlerini değerlendirebilecekleri eğlenceli bir kitap.

selin 
25 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yıllardır birbirine aşık olan ama arkadaşlıkları bozulmasın diye aşklarını itiraf edemeyen çiftin hikayesi kelimenin tam anlamıyla tatlıydı :)) Kyler'ın korumacı tavırları, Sydney'in adamı her gördüğünde iç sesinin gevezeliğini okumak eğlenceliydi. Ne diyebilirim ki? Jennifer yine -konunun klişeliğine rağmen- farkını ortaya koymuş, bizlere güzel bir hikaye anlatmış.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarın diğer kitaplarını okuyanlar için bazı kelimeler, cümleler tanıdık gelecektir. Ama yazarın her zamanki akıcı anlatımı yine kitabı göz açıp kapayıncaya kadar bitirmenize yeter de artar bile :)

Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

jennifer'n malesef sevmediğim kitaplarından.. aşk bu değil ya.. yani olmadı bu jenny :D Beni hayal kırıklığına uğrattın. Bir daha olmasın. :D

Öyküm Sertkaya 
08 Eyl 2014 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Yazar Jennifer L. Armentrout ise kitap mutlaka güzeldir :)

Kitaptan 5 Alıntı

Şule ALTAN 
03 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Onu seviyordum. Tanrım, onu çok seviyordum.

Bunca zamandır ona bunu söylememiş olduğuma inanamıyordum.

Salağın tekiydim ben ama şanlı bir salaktım.

-Kyler

Kış Güneşi, Jennifer L. ArmentroutKış Güneşi, Jennifer L. Armentrout
Şule ALTAN 
03 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Senin için bir sakıncası var mı?" Sesi tam kulağımın içindeydi. "Sanırım bunu sana kenara kaymanı söylemeden önce sormalıydım, değil mi?"
"Hayır," diye fısıldadım."Bir sakıncası yok."
"Güzel." Yan döndü ve bana baktığını biliyordum. Kaşık pozisyonundaydık! Fakat birbirimize dokunmuyorduk o yüzden bu sayılmazdı."Çünkü bu yatak benimkinden çok daha rahat ve benim gidesim yok."
-Sydney

Kış Güneşi, Jennifer L. ArmentroutKış Güneşi, Jennifer L. Armentrout
Şule ALTAN 
03 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Hayatım boyunca sana aşıktım," dedi gözlerimin içine bakarak.

"Eğer izin verirsen, hayatımın geri kalanında da hep seni seveceğim Syd."

-Kyler

Kış Güneşi, Jennifer L. ArmentroutKış Güneşi, Jennifer L. Armentrout
Şule ALTAN 
03 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Saçının bir tutamını yakalayıp parmağıma doladım

."Çok şanslıyım. Bunu biliyorum.

Senin aşkına nail olduğum için inanılmaz şanslıyım."

-Kyler

Kış Güneşi, Jennifer L. ArmentroutKış Güneşi, Jennifer L. Armentrout
Bengi 
12 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendimi yürümeye zorlayarak yanağıma doğru sinsice yol alan gözyaşını sildim. Bende bu şans varken bu gözyaşı damlası yanağımda donar ve tüm dünyaya Noel Baba'nın gerçek olmadığını öğrenen bir çocuk gibi ağlamak üzere olduğumu ilan ederdi.
O zaman da ağlamıştım.
Şimdi de ağlamak üzereydim."

Kış Güneşi, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 233)Kış Güneşi, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 233)