Kış İkindisinin Evinde

6,3/10  (6 Oy) · 
25 okunma  · 
2 beğeni  · 
620 gösterim
"İşte hazırlık başlıyor, okul günleri bitiyor. Geç gelen baharla, kışı hatırlayan bir ben varım. Artık durgunluk son buluyor, mutluluk başlıyor, dolaplarının içine yazılar yazıyorlar, kalpler çiziyorlar, bir ok kalbi delip geçiyor -aşk böyle bir şey mi? -temiz giysilerini giyiyor, saçlarını tarıyorlar, bir yıl sonra nerede buluşacaklarını, az sonra -kaçınılmaz bir biçimde gülünç olacak bir veda töreninden sonra- buradan çıkıp gittiklerinde neler yapacaklarını kararlaştırıyorlar. Bir sevinç dalgası, bir heyecan sarıyor her yanı. Oysa zaman geçip gitti ellerimizin arasından, çocukluk günleri bitti, bu, özgürlüğün başladığı değil, korunağın yıkıldığı gün..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  140
 • ISBN:
  9789752893436
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Banksy 
05 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 1/10 puan

Yazarın cümle kurgusu olsun , anlamları olsun okuyucuyu yoran tiptendi. Aslına bakarsanız bu kitabı pek beğenmedim , yazar rap mi söylemeye çalışmış yoksa olayların akıcılığını mı etkilemiş anlayamadım. Pek tavsiye etmem okumanızı.

Fırat Çağlar MANTAŞ 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

son kitabı dışında tüm kitaplarını okudum yazarın. ama beni en çok etkileyen bu kitap oldu. kısa olmasına rağmen, yoğun bir kitap. kesinlikle tavsiye ederim

Kitaptan 4 Alıntı