Kış Üzümü Çünkü Asaletin Mevsimi Yoktur!

9,0/10  (8 Oy) · 
9 okunma  · 
10 beğeni  · 
744 gösterim
İyi olanların iyi oynayanlar karşısında mağlup olduğu bir dünyaya baş kaldırmak “isyan” değildir. Çünkü baharda çiçek açmak âdetten, zemheride kardelen olmak asaletten sayılır.
“Yaptığım iyiliği hak etmeyenler var.” diyerek iyilik yapmaktan vazgeçen iyiliği hak etmez. İnsansa yapar. Kartal konmuyor diye şahikalar boş mu kalır, göz görmüyor diye karıncalar aç mı kalır? Öyleyse mataramız kavruk çöllerin de susuzluğuna talip olmalı. Çölün ateşini söndüremeyiz belki, bu doğru! Kurumakta olan fidana bir damla suyla koşmak neyi değiştirir? Fakat buna mecburuz meçhul dost! Ancak böyle insan kalabiliriz.
Bir seyyah ziyaret ettiği kasabanın yaşlı marangozuna sorar: “Bu kasaba neyiyle ünlüdür?” Yaşlı adam cevap verir: “Burası dünyada gidebileceğiniz her yerin başlangıç noktasıdır. Buradan başlayarak istediğiniz yere gidebilirsiniz…”
Bu kitap, ötelere bilet almış seçkin bir zümrenin seyahatine eşlik etmek, can kenarındaki koltukta asil bir sohbet arayanların yalnız olmadıklarını hatırlatmak gayesiyle kaleme alınmıştır. Azığa aş, yola yoldaş, kula aşk lazımdır. Zira dost ancak dostun yanında karşılığını bulur!
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  206
 • ISBN:
  9786059839754
 • Yayınevi:
  Kozalak Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ruhu iyileştirmek, güzeli sunup iyiliği görmek; bireyin önce kendisini iyi bir insan olarak yetiştirebilmesinin ne kadar kolay ama günümüz şartlarında nasıl zorlaştığını anlatan bu eser, önce kul sonra insan olmayı sohbet tadında okumamızı sağlıyor...

Küçük küçük öyküler ve içerisinde dünyaları saklayan cümleler ile bizi düşünmeye sevk eden dünyanın her yerinde bilenen özlü sözleri hatırlatıp, manadan ne kadar uzaklaştığımızı sadece madde dünyamızda var olmaya çalıştığımızı bu sebepten dolayı arkadaşlıklarımızın, dostluklarımızın ne kadar zayıf olduğunu, yazar karşımızda ve onunla sohbet ediyormuşuz tadında bizlere sunmuş...

Siyasetten güncel hayatımıza, ahlaktan dinimize kadar neredeyse her konuya değinilmiş...

Kendine dönmek, özü ile buluşmak isteyenlere bu eserle yolculuğa çıkmalarını tavsiye ederim...