Kısa Surelerin Tefsiri Fatiha,Duha,Nas

7,0/10  (2 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
514 gösterim
Namaz dinin direğidir. Halkımız arasında namaz sûreleri olarak nitelendirilen -ki aslında tüm sûreler namaz sûresidir- Duhâ Sûresinden Nâs Sûresine kadar olan bölümdeki sûreler, âyet sayılarının azlığı dolayısıyla ezberlenmesi kolay olan sûrelerdir.

Yayınevimiz, genel olarak halkımızın ezbere bildiği bu sûrelerin tefsir edildiği elinizdeki eseri yayımlayarak, dinin direği olan namaz ibadetinin daha bilinçli yerine getirilmesi hedeflenmiştir.

İnanıyoruz ki günlük ibadetlerde sıkça okunan sûreler hakkında bilgi sahibi olmak; ibadetlerden, daha fazla kalp huzuru alınmasına vesile olacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789752786882
 • Yayınevi:
  Işık Yayınları
 • Kitabın Türü:
Memmedaga Memmedov 
07 Tem 2016 · Kitabı okudu · 47 günde · 7/10 puan

Duha ve altındaki sürelerin nerede nazil olduğu, nüzul sebebi, ayet ayet meali ve tefsirlerini içeren çok yararlı bulduğum bir kitap. Namazlarda sürekli okuduğum ama anlamını bilmediğim ayetlerin artık ne dediğini bilerek okumak çok güzel. 'İyyakenağbudu ve iyyakenestain' yani yalnız sana kulluk eder yalnız senden yardım dileriz ve sonrasında bizi doğru yola ilet ayetinin arkasından amin yani kabul eyle diye ediyormuşuz, yeni öğrendim. Keşke kelime kelime anlamlarının tamamı verilseydi bazı kelimelerin kökü ve birebir anlamı yazılmayınca akılda kalmıyor.