Kişiliğin mi Var Derdin Var

0,0/10  (0 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.069 gösterim
Bir, "kişilikli" olma derdi var herkesin. Peki, nedir "kişilikli" olmak? Tartılır mı, ölçülür mü? Kim kime göre, neye göre "kişilikli"? Sözde bir "insan borsasında" değer kapma mücadelesi veriyoruz. Bu borsada kimimiz, kazandığına inandığı "kişilikli olma" değerinin sarhoşluğuyla ama aynı zamanda o değeri kaybetme kaygısıyla, kimimiz ise borsanın dibine vurmanın çöküntüsüyle yaşıyoruz. Oysa aslında hepimiz, olumlu olumsuz pek çok kişilik özelliğini farklı oranlarda içimizde taşıyoruz ve aslında onlarla bir bütünüz. Bunların farkında olmamak veya bunlarla barışık yaşamamak ise gerçekte pek çok derdimizin kaynağı. Psikoterapist A. Kadir Özer, Kişiliğin mi Var Derdin Var kitabında, okuru, "BEN kimim?" yerine, "Ben kimlerim?" sorusunu sormaya, kişilik sülalesiyle tanışmaya ve sanal insan borsasından çıkmaya davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789751416308
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
fatma 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kişilik neydi? Kim belirliyordu ki kisilikli olup olmadığımızı ? Eğer ıstersek değişir miydi acaba bu kişilik denen sey? Kişilikli ölü olmamak ne kadar da degerliydi oysa! Bazı psikolojik sorunların temel nedeni bile olabiliyodu. Vakalar üzerinden örneklendirilerek anlatılan harika bir çok kişiliklilik kitabı. Bence de var olan tüm kisiliklarini kabullenmeli sevmeli insan problemlerin en basit çözüm bu.

Kitaptan 1 Alıntı

fatma 
05 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

İnsan insana olan ilişkilerde keşke birbirimizin nasıl insanlar olduğumuzu, kişiliklerimizin hangi değerde olduğunu değil de, yaptıklarımızı değerlendirmeyi önemseseydik. O zaman yaşamda sadece doğal zorluklarla yol alabilirdik.

Kişiliğin mi Var Derdin Var, A. Kadir Özer (Sayfa 59)Kişiliğin mi Var Derdin Var, A. Kadir Özer (Sayfa 59)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız