Kişisel Ataleti Yenmek

7,9/10  (51 Oy) · 
188 okunma  · 
34 beğeni  · 
1.414 gösterim
Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.

Yapmamakla neler kaybettiğinizi ve

yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz.

Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz.

Sizi durduran nedir?

Atalet!
Atalet, isteksizlik ile yorgunluğun, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin 'ortaya karışık' halde bir inşanın ruhunu ele geçirmesidir.

'Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme' ve 'yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme" halleri tipik atalet göstergeleridir.

Bu kitap, ataletli ruh halinden kurtulmak isteyenler içindir. Atalet halini analiz eden ve ataletle başa çıkma yollarını gösteren, Türkçede ilk ve tek kitaptır.

"Tanrı bize iki yuvarlak organ verdi: biri oturmak, diğeri düşünmek için.
Başarımız hangisini daha çok kullanacağımıza bağlı.'"
-Ann Landers-
(Tanıtım Bülteninden)
melisa 
20 Nis 22:23 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı bir tavsiye üzerine okudum ve çok begendim.Kitabı okudukça insan kendisiyle yüzleşiyor.Evet bende böyle yapıyorum diyor.Belkide gerçekleri anlamak ve birazda olsa hayatımıza çeki düzen vermek için okunmalı.

Sizde sürekli birşeyler yapmak istiyor, kararlar veriyor ama girişemiyor musunuz? Yada giriştiğiniz işleri bitiremiyor musunuz? Mümin bey buna atalet diyor ve gayet sade anlaşılır bir dille size adalet eğitimi veriyor. Belkide ilk ataletiniz kitabı bitirebilme. Adı ve konusu dikkatimi çektiği için almıştım, beğendim
İyi okumalar dilerim :)

Her hangi bir sağlık sorununuz yok depresyon da filan da değilsiniz ama siz siz yine de sürekli bir şeyleri erteliyor ve bugünün işini yarına bırakıyorsanız sizde atalet (tembellik) problemi var demektir ve eğer üzerinizde ki bu uyuşukluğu yenmek istiyorsanız size yardım eli uzatabilecek, gerek basit anlatımı ve örnekleriyle destekleyici bulacağınız bir kitap. Bununla birlikte yazarın Her şey Seninle Başlar kitabını da okumanızı tavsiye ederim. Çünkü kitabın özü eğer inanır ve isterseniz ataleti yenersiniz. yani her şey sizinle başlar.

Aydın Nasuh 
21 Mar 22:12 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Her şey seninle başlar'da temel nokta olarak yapılandırdığı "atalet hali"nde kalmayı ve bu durumdan nasıl çıkılacağını detaylı bir biçimde anlatıyor Sekman bu kitabında. Okuduğunuz ana odaklı bir farkındalığı yaratsa da bu etki kişisel gelişim kitaplarının genel özellliği olarak sadece birkaç hafta sürüyor.

Aslında işin üzü varlık kaygısı, öz saygı bilincini ve sizde var olan potansiyel gücü keşfedebilmekte ama bunu kişisel gelişim kitapları ile yakalamanız mümkün değil. Tüm bu görüş ve izlenimlerime rağmen okuduğum onca kişisel gelişim kitabından asla pişman olmadığımı da belirtmeliyim.

Mustafa 
24 May 01:27 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin mutlaka kütüphanesinde sürekli bulunması gerektirilen bir kitap olduğunu düşünüyorum, Atalet, tembellik üzerine yazılmış olan en iyi kitap olduğunu ve mutlaka herkesin bu kitaptan öğrenip uygulaması gerektiren bir çok bilgiyi bizimle paylaşan Mümin Sekman'a teşekkürlerimi ve minnettar olduğumu belirtmek istiyorum.Teşekkürler Mümin Sekman.

Ozan Sezer 
22 Eyl 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 4/10 puan

Fazlasıyla sıkıcı bir kitap.Yazar kişinin tenbelliğini eleştiren sert bir dil kullanmış ki bu bende babamdan azar işitiyormuşum gibi bir his yaratıyor.Başarıya giden yolu adım adım anlatmış ve tenbellik konusunda çok iyi noktalara değinmiş fakat uslübü pek uygun değil.

aysu gürbüz 
17 Nis 13:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzeldi.Harikaydı.Beni ve herkese faydalı oldum.Çok güzel yazmış.İçindekiler önemli ve yardımcı olmak için var.Ama okuyaca da birşeyler katmak ve ileriyi daha güzel yaşama hazırlıktır...

ASLI ÇIRAKOĞLU 
08 Mar 10:25 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

''Ataletli olduğumuz için harekete geçmiyor değiliz,harekete geçmediğimiz için ataletli oluyoruz.''Öyleyse ÜŞENMEYİN,ERTELEMEYİN.VAZGEÇMEYİN.

Memmedaga Memmedov 
06 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabı ve bunda da güzel anlatımı ve tespitleriyle beğenimi kazandı. Bir doktor nasıl hastasının önce rahatsızlığını tespit edip sonrasında tedavisi için ilaç yazıyor, bu kitapta da tembellik ve erteleme alışkanlığı konusunda yararlı bilgiler ve çözüm yolları anlatılmış.
Hatta son bölümlerinde "haydi ne duruyorsunuz, herekete geçin!" ifadesini okuyunca Kemal Sunal'ın "Dokunmayan Şabanıma" filmindeki çapkınlık kitabını okuduğu sahne aklıma geldi. Kitabın bitirdikten sonra arasından çıkacak küçük bir notu beklemedim değil :)

Kitaptan 28 Alıntı

melisa 
20 Nis 10:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bir şeyi yapmanız gerektigini biliyorsunuz.
Onun için yapmanız gerektigini biliyorsunuz.
İsterseniz nasıl yapacagınızı biliyorsunuz
Peki sizi durduran nedir? (Atalet!)

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin SekmanKişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman
Mustafa 
18 May 12:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Anatole France
Mantıklı düşünüp mantıksız davranmak insan yapısının özelliğidir.

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 9 - Alfa Yayınları,Mumin Sekman,Kişisel Ataleti Yenmek)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 9 - Alfa Yayınları,Mumin Sekman,Kişisel Ataleti Yenmek)
Mustafa 
24 May 01:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Victor Hugo
Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır.

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 192 - Alfa Yayınları)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 192 - Alfa Yayınları)
Mustafa 
19 May 11:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Shakespeare
Tembellik vücudun aptallığı,aptallık da zihnin tembelliğidir.

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 39 - Alfa Yayınları)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 39 - Alfa Yayınları)
seher 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beyninizi pozitif bilgilerle besleyin. Okuduğunuzda size güç ve enerji veren kitapları ''denk geldikçe'' değil sistematik olarak okuyun. Çünkü her gün beyninize milyonlarca negatif veri giriyor, beyninizi kirletiyor. Beyninizi pozitif şeylerle beslemezseniz o negatif veriler size egemen olacak, pozitif düşünme refleksleriniz kaybolacaktır.

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 80)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 80)
Mustafa 
20 May 09:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bilmek ve bildiklerini uygulamak.
Başara "bilmek" için "bilmek" gereklidir;ancak tek başına yeterli değildir.Bildiklerini yapabilmek de gerekir

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 70 - Alfa Yayınları)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 70 - Alfa Yayınları)
Mustafa 
19 May 11:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ann Landers
Tanrı bize iki yuvarlak organ verdi; biri oturmak, diğeri düşünmek için. Başarımız hangisini daha çok kullanacağımıza bağlı!

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 39 - Alfa Yayınları)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 39 - Alfa Yayınları)
Mustafa 
 20 May 09:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Eylem ve Vizyon
Eylem olmadığında vizyon bir rüyadır.
Vizyonu olmayan eylem ise boşa zaman geçirmektir.
Eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir.
- Joe Baker -

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 70 - Alfa Yayınları)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 70 - Alfa Yayınları)
Mustafa 
18 May 14:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Atalet sadece karıyeri değil, aşkı da tüketir.
Bir aşkın genellikle en güzel kısmı, başıdır!
İlk günlerde aşıkların içi kıpır kıpırdır.Gün içinde "bana her şey seni hatırlatıyor"modunda yaşarlar.Aşkın tutkulu enerjisi,gündelik hayatın sıkıcılığını dağıtmaktadır.Yokluğunda sevgiliyi düşünerek mutlu olunur. Birini düşünerek mutlu olabildiğini gördükçe daha da mutlu olunur !

Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 34 - Alfa Yayınları Mumin Sekman)Kişisel Ataleti Yenmek, Mümin Sekman (Sayfa 34 - Alfa Yayınları Mumin Sekman)
3 /