Kısmet Değilmiş

·
Okunma
·
Beğeni
·
157
Gösterim
Adı:
Kısmet Değilmiş
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057611826
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Aşk destanı sandığı bir yalanın karşısında dimdik durarak kendi destanını yazan bir kadının hikâyesi...

Ne kadar zordu olup bitenler...

Aşkın cennet bahçelerinde dolaşırken, bir anda kıyametimin sûrunu üfledi... Kanatlarımı kırıp beni rahatlıkla cehenneme atışını, bir yalanın nasıl acılara yol açtığını anlatacağım size...

Tüm kadınlara!

Heba olmuş onca emek, aşk uğruna savaş vermek ve bu yolda tek başına yürüyebilmek...

Yüreğim yansa da söz verdim; sözümü çiçeklerle mühürledim toprağa. Bir bidon benzin de ben döktüm içimdeki yangına! Yandıkça daha da güçlü çıkacağım yarınlara! Yana yana kül olup ayrılık biçilen tüm aşk tarlalarına savrulacak ve her ayrılık hikâyesinde bir efsane olarak hatırlanacağım.

İşte bu benim zaferim! İşte bu benim destanım! Kendi ayaklarımın üzerinde dimdik duruşumun, hem bugünümün hem de geçmişimin kanıtı…

Hayatının aşkı tarafından kandırıldığını öğrenen bir kadının tüm dünyası yerle bir olur. Ancak çok geçmeden yüreğindeki acıyı duymazlıktan gelerek kendi ayaklarının üzerinde dimdik duracak ve kendi destanını yazacaktır.
144 syf.
·2 günde
Hayatının aşkı tarafından kandırıldığını öğrenen bir kadının tüm dünyası yerle bir olur. Ancak çok geçmeden yüreğindeki acıyı duymazlıktan gelerek kendi ayaklarının üzerinde dimdik duracak ve kendi destanını yazacaktır...
144 syf.
·4 günde·5/10
diğer kitapları daha çok anlamlı geldi burada tek konu çağların evli olduğunu öğrenen denizin dramı başka birşey yoktu. Yaşadığı acıyı ihaneti anlatıyor.
Ve o ihanetin üstesinden gelen güçlü bir kadin herşeye rağmen ayaklarının üzerinde duran kadının hikayesi....
144 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kısmet değilmiş akıcı ve sürükleyici anlatımıyla hoşuam giden ve bir kadın ne kadar güçlü olabilir bunu çok güzel gösteren bir kitap.
.
Deniz özgüveni yüksek bir kadın ve çok sevdiği ve güvendiği bir sevgilisi var . Taki bu süreç arkadaşı Aslı'nın bir sabah gelip sevgilisinin evli oldguğunu söylemesi ile mahvoluyor .
Bakalım mutlu bir hayatı olan Deniz şimdi neler yapacak nasıl bir yol izleyecek sizde merak ediyorsanız hemen okumaya başlamalısınız .
144 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Merhaba kitap severler
Aşık bir kadın...
Hayatını tamamlayan adam tarafından kandırıldığını öğrenmesi ile yerle bir olmasının hikayesi kısmet değilmiş. Zaten ne kadar kolay söylenen 2 kelime aslında ne ağır gelir bize.Her olumsuzun sonunda 'kısmet değilmiş' der yutkunuruz. Aşkın ve kandırılmanın ateşiyle yanıp kül olup tekrar küllerden doğmanın hikayesi "Kısmet Değilmiş".
144 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Bir kadının milat anları, ömründeki kırılma noktasıdır. Kurulan her nokta hayatında bir iz, aklındaysa unutulmayacak bir ders bırakır. Deniz’in çağlar ‘a yaptığı gibi. Hiç bir kul çektiğini çekmeden de ölmezmiş dedirten güzel bir hikaye
144 syf.
|Kısmet Değilmiş
#kitapyorumu
#ayşegülöneriyor

Ne zaman bir kimsenin hayalleri yıkılsa veya istediği gerçekleşmese hemen şöyle deriz:
"Kısmet değilmiş"...
Her olay karşısında sık sık başvurduğumuz başucu kelimemiz değil mi ama ? Olmayan ne varsa aman ‘Kısmet Değilmiş’işte diyip geçişlerimiz .

Deniz ve Çağlar karakterinin sallantılı ilişkileri...Aşk sanılan ani hoşnutluklarla meydana gelen duyguların nereye götüreceğini bilmeden yolculuğa çıkılması ve o yolculukta ihanete dönüşün hikayesi .Kalbimiz her zaman doğru kişiyi bulup sevmiyor malesef.Deniz için de Çağlar karakteri öyleydi.En sevdiği kişi tarafından ihanete uğramak ve o ihanetten zor da olsa güçlü bir şekilde yaşamına devam etmek zorunda olan bir karakter.Deniz’in olaylar karşısında tutumlarına sinirlensem de genel olarak keyifle okuduğum bir kitap oldu.
Doğru sandığınız ,güvendiğiniz her şey yalansa ve inandığınız aşk ya gerçek değil ve ihanet bir nefes kadar yakın olsaydınız ne yapardınız ?
Ela Moderatörlüğünde keyifle okuduk.
Kaleminize sağlık @tubaezici
#okudumbitti #bookcafe #bookstagram #okurunubulankitaplar #kısmetdeğilmiş #indigokitap #bookblogger #bookinstalike #instalikes #bookstagramturkey
144 syf.
·7/10
Bazen ağır gelen kitaplardan yorulup hafif içinizi ısıtacak bir kitap okumak istersiniz. İşte bu kitap tam size göre demektir. Elime aldım ve nasıl bitti anlamadım
Konusundan bahsedecek olursak,
Deniz kendine güvenen sevdiği adamla mutlu bir kadın. Ama mutluluğu arkadaşı Aslı 'nın sevdiği adamın evli olduğunu söyleyene kadar sürdü. Sonrası Deniz için yıkım.Neden benim başıma geldi diye düşündü. Sonra Anka Kuşu gibi küllerinden yeniden doğdu.
Her kadının başına gelebilecek bu durumu Deniz kendi başına atlattı. Bizlere çok güzel bir örnek oldu.

Kitabın adı çok anlamlı.
Kısmet değilmiş ne güzel bir kelime. Başımıza ne gelirse gelsin, en çok o yakışır.
144 syf.
·2 günde·10/10
Hayatın farklı dönemlerinde yaşanılan olmamışlık hissinde hep söylediğimiz kelimeler vardır. Durur, derin nefes alır kaldığımız yerden yaşamaya devam ederken kısmet değilmiş denir. Ah-ha bugün sizlere ben hissettiğiniz o duyguları da içinde barındıran bir kitaptan bahsedeceğim.

İnsandan insana fark vardır ya hani, her biri farklı kumaştandır; efendime söyleyeyim fikirleri, kişilikleri, karakterleri... Her biri kendine has bireydir en nihayetinde. Erkeği ayrıdır mesela, kadını başka. Bir de kadın hep en güçlü olmak zorunda kalandır. Birinin nazını berikisinin niyazını çeker, yetmez atılan kazıklara koyulan aptallıklara yanarken bir de kendi saflığına hayıflanmak durumdadır. Deniyor ya kadın güçlüdür diye, ben de diyorum ya kadın güçlü durmak zorundadır diye. Buna etken yaşananlar ve yaşanmışlıklar değil midir? Tam burada Kısmet Değilmiş devreye giriyor. Toplumu düşünüyorsun okurken empati kurup karakterin yerinde olsam diye vereceğin tepkiyi düşünüyorsun...

Deniz güçlü biri ama güçlü olmaya da zorlanmış bir karakter. Okurken hayret ettiğim, ah yaa dediğim, helal be çektiğim çok sahne oldu. Ve kalp her zaman doğru kişiyi bulup da sevmiyor. Bakın dostlar bu bir gerçek, tescil edilmiş hatta, bakın kitaplara da konu olmuş diyor yoruma devam ediyorum. Çağlar var, boynu altında kalsın denilen türden biri. Başta Deniz'in hayatına kahraman edasıyla girip hayatını arap saçına çeviren ondan bir şeyler saklayan Çağlar. Ulan be denilen o adam.

Doğru sandığınız her şey yalansa ve inandığınız aşk ya gerçek değilse? Siz yere düşerken yalnız kalmış ve ayağa kalkmak zorundaysanız...

Merak ettiniz mi? İyi güzel, merak edin zaten. Okumanızı isteyeceğim bir kitap okudum ben. Yazarın kalemiyle daha önce tanışmadım, ilk okuyor oluşum bu ve son olmayacağa da benziyor. Akıcı kendine bağlayan bir anlatımı var. Kısa sürede kendini okutuyor. Karakterler bizden, baya hayatın içinden birileri. En yakın arkadaşınızın anlattığı aşk hikayesinde varlar belki ya da komşunun görümcesi bunu yaşıyor da olabilir. Altı çizilecek cümleler buldum ben, baua fiyakalılar, hani birilerine mesaj yollamalık. Onları da paylaşacağım. Bol bol hem de.

Uzun lafın kısası, kitabı okuyun, bence yani. Hayata kisa bir mola, güzel bir ara vermek nefes almak için bir seçenek.
Seversiniz de hem.
144 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Kendi destanını yazan güçlü bir kadının hikayesi.
.
.
Deniz aşkı yüzünden gözü kör olmuş bir.Karşısındaki kişinin nası bir pislik olduğunu görememişti ta ki Aslı'nın ona gösterdiği resme kadar.
.
.
Deniz gördükleri karşısında adeta yıkıldı.Sevdiği insan nasıl onu aldatırdı nasıl çok düşündü deniz ve Karşısında iki yol vardı; ya bunları sindirecek metres olacaktı yada o adama adam akıllı bir ders verecekti.
.
.
Ve deniz yolunu seçti. O yol ne Mi?Deniz kime Mi söz verdi?Sonra ne mi oldu? Hepsi güzel kitabımızda.
144 syf.
·Puan vermedi
KISMET DEĞİLMİŞ / Kitap Yorumu :


“Ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmezsen düştüğünde ağlamaya hakkın olmaz yavrum !”

Beğenerek okuduğum içinde güzel sözlerin olduğu sıkılmadan okuyacağınız bir kitap. Yazarın ilk okuduğum kitabı.
Daha önceki kitaplarını duymuş ama okuma fırsatım olmamıştı.
Bu kitabı elime ulaştığı gün okudum bitirdim.
Kısaca konusundan bahsedecek olursam
Deniz ve Sevgilisi Çağlar’ın hikayesini okuyacaksınız kitapta.Bir kadının hayal kırıklıkları ile kendi ayakları üzerinde pes etmeden durmasına şahit olacaksınız.
Vermesi ve alması gereken dersi almıştır .
Hayatta her şey kısmetse olurmuş .
Sürükleyici anlatımı sade ve güzel bir kitaptı.
Kapağıda oldukça güzel.
Kesinlikle tavsiye ederim.
İçerisinde oldukça fazla güzel söz var altı çizilecek .
144 syf.
·Beğendi·9/10
Merhaba Herkes uyuyadursun biz kitap kurtları yine okumada; kim bilir kimin, hangi kitabın karakterleriyle başı belada

Sevgili @tubaezici yine yapmışsın yapacağını ama bişey itiraf edeyim başlarda biraz sıkıldım yahu Atraksiyon olmayınca,şöyle atarlı giderli sözler okumayınca sizden, olmuyor

Kısmet Değilmiş...
Bir kadının bir adama verebileceği en güzel "ahlak"dersinin kitabı olmalı..

Deniz aşkı yüzünden gözü kör olmuş kızcağız karşısındaki insanın nası bir sahtekar olduğunu görememişti ta ki; Aslı'nın ona gösterdiği bir resme kadar... Deniz gördükleri karşısında yıkılmıştı. Karşısında iki yol vardı; ya bunları sindirecek ve metres olacaktı yada o adama adam akıllı bir ders verecekti. Ve yolunu seçti. Kendini kapattı, sakinleşti, amcasına verdiği sözü tutarak intikamını en ahlaklı şekilde aldı.. Sonra ne mi oldu
E.. bunuda kitabı okuyarak görün lütfen.
Muhteşem sonlu...
...
.
.
✔ Ayaklarının üzerinde durmayı öğrenemezsen düştüğünde ağlamaya hakkın olmaz ...
.
.
✔ Hangi ölü, katilinin gözlerine hiçbir şey olmamış gibi bakabilirdi ki?
.
.
✔ Bir kadının milat anları, ömründeki kırılma noktalarıdır. Kırılan her nokta hayatında bir iz, aklındaysa unutulmayacak bir ders bırakır !

Ben yandım! Yandıkça avaz avaz bağırdım!
Kendi cehennemimin zehirli sularına daldım!
Küle dönüp rüzgârla yalnızlığın karanlığına savruldum!
Bir kul için, hapsolduğum karanlıktan çıkamadım!
Ağladım, ağladım...
Ayağa kalktım!

Nasıl mı?

Gözlerim kan çanağı,
Her tarafım kırılan kalbimin parçaları,
Ruhumda yenilginin verdiği CAN KIRIKLARI!

Ela
@tubaezici @otuzundansonra @kismet__degilmis @indigokitap
#kısmetdeğilmiş
#tavsiyekitap #neokudum #kitapönerisi #okumaközgürlüktür
#kitaplakal #okumakayrıcalıktır
#okuyucukadınlar #okumaeyleminekatıl #hobimphoto #hobimlifestyle
144 syf.
·9/10
Mutluluk bulutlarında uçarken bir anda yerle bir olan, hayalleri yıkılan bir kadın.
Kalbi çok kırık ama ayakta kalma gücü oldukça yüksek...
.
Filmlere konu olacak bir tanışma ile doğan bir aşk ve uzun soluklu bir beraberlik.
Sevgi sınırsız, anılar güzel, mutluluk doyumsuz..
Peki ya bu ilişkide bir tarafın büyük sırları varsa?
Siz de bu sırları 1,5 yıl beraberlikten sonra öğrenseniz neler yapardınız?
Herşey mi yalandı? Peki ya sevgi.. O da mı sahte?
Neleri affedebilirsin, neleri kabullenebilirsin?
Veya nelerden vazgeçebilir , neleri değiştirirsin?
Hayallerin suya düşme hikayesi...
.
İlk sayfasından itibaren kendini okutan, oldukça akıcı ve sonuna kadar taze merak ile okuyacağınız güzel bir kitap olmuş. Konunun içinde güzel sözler olmasını çok sevdin.
Kapak tasarımına aşık olduğum için daha da ilgiyle okudum kitabı.
Sonu ise vay be dedirtecek cinsten.
Kadının fendine hazır olun.
Sözümü çiçeklerle mühürledim toprağa. Bir bidon benzin de ben döktüm içimdeki yangına! Yandıkça daha da güçlü çıkacağım yarınlara...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kısmet Değilmiş
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057611826
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Aşk destanı sandığı bir yalanın karşısında dimdik durarak kendi destanını yazan bir kadının hikâyesi...

Ne kadar zordu olup bitenler...

Aşkın cennet bahçelerinde dolaşırken, bir anda kıyametimin sûrunu üfledi... Kanatlarımı kırıp beni rahatlıkla cehenneme atışını, bir yalanın nasıl acılara yol açtığını anlatacağım size...

Tüm kadınlara!

Heba olmuş onca emek, aşk uğruna savaş vermek ve bu yolda tek başına yürüyebilmek...

Yüreğim yansa da söz verdim; sözümü çiçeklerle mühürledim toprağa. Bir bidon benzin de ben döktüm içimdeki yangına! Yandıkça daha da güçlü çıkacağım yarınlara! Yana yana kül olup ayrılık biçilen tüm aşk tarlalarına savrulacak ve her ayrılık hikâyesinde bir efsane olarak hatırlanacağım.

İşte bu benim zaferim! İşte bu benim destanım! Kendi ayaklarımın üzerinde dimdik duruşumun, hem bugünümün hem de geçmişimin kanıtı…

Hayatının aşkı tarafından kandırıldığını öğrenen bir kadının tüm dünyası yerle bir olur. Ancak çok geçmeden yüreğindeki acıyı duymazlıktan gelerek kendi ayaklarının üzerinde dimdik duracak ve kendi destanını yazacaktır.

Kitabı okuyanlar 45 okur

  • Mehmet Aydıngör
  • Fairy Tale
  • Sultan
  • Elif korkmaz
  • Nihal♡
  • Nslef
  • Sabriye mihriban Demir
  • Yeşil
  • Mustafa Telgesen
  • Burçak Keleş

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%23.5 (4)
9
%17.6 (3)
8
%0
7
%29.4 (5)
6
%5.9 (1)
5
%11.8 (2)
4
%0
3
%5.9 (1)
2
%0
1
%5.9 (1)