0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
186 gösterim
Kıssa kitabında yer alan hikâyelerin bir tek kaynağı vardır: Kuran-ı Kerim!
Rabbimiz tarafından anlatılan peygamber öyküleri katkısız, saf ve gerçektir. İçlerindeki bilgilerin tümü vahye dayanır, her türlü vehim ve vesveseden ıraktır. Bu nedenle... Bu kitap, bir "ilahi" öyküler sergisidir. Bu kitap, "İnsanlık âleminin veciz bir tarihi"dir.
Bu kitap, "İnsanoğlunun hakiki romanı"dır. Bu kitap, "ezberlenmek ve uygulanmak için"dir. Zira bu kitap, "ebedi cevherler hazinesi"dir.

"İnanıyorsanız siz üstünsünüz!" ayet-i kerimesini kendine şiar edinerek okuyucunun huzuruna çıkan bu kitaplar, bir büyük dizinin cüzlerini oluşturan el kitaplarıdır. İmam ve İslam hakikatlerini özlü bir biçimde anlatmaktadır.
Sade dili ve üslubu sebebiyle metinler kolayca anlaşılabilir. Küçük büyük, kadın erkek her ferde lazımdır. Üzerinde büyük âlimlerin ittifak ettikleri en temel, en güvenilir, en seçkin kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır.
Bu iman ve İslam dizisinde, her mümüninin el altında bulundurması gereken temel metinler yer almaktadır. Altı iman rüknünün yanı sıra, ubudiyetle ilgili kitaplara da yer verilmiştir. Her biri kendi içinde müstakil olan eserler, aynı zamanda nurlu bir bütünlük oluşturmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  195
 • ISBN:
  9799752611091
 • Yayınevi:
  Zafer Yayınları
 • Kitabın Türü: